PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
MALIF Sp. z o.o.
ul. Grudziądzka 122B
87-100 Toruń
woj. kujawsko-pomorskie, powiat Toruń

tel. 56 663 65 55
fax 56 663 65 00
info@malif.plwww.malif.pl


Artykuły:
Informacje o firmie

DIMEX – OKNA Z PRZYSZŁOŚCIĄ
Od powstania przedsiębiorstwa w roku 1933 rozwija się ono bardzo szybko i rozszerza swą działalność na skalę międzynarodową. W wielu krajach świata istnieją miejsca produkcji, które rozwijają się i gdzie produkowane są wysokiej jakości produkty indywidualnie dopasowane dla aktualnego zapotrzebowania rynków.

Nehren k. Tubyngii – tutaj od 70 lat produkowane są technicznie udoskonalone produkty z tworzyw sztucznych. Firma rozpoczęła swoją działalność od przerabiania materiałów utwardzalnych w tłoczni tworzyw sztucznych.

W latach 50-ych przedsiębiorstwo rozszerzyło swoją działalność o produkcję spryskiwaczy z tworzyw termoplastycznych. Nowy krok postawiono w latach 60-ych kładąc nacisk na wytłaczanie profili rolet okiennych i rur. Tę postępową technologię firma DIMEX rozwinęła jako pierwsza.

Lata 70-te i 80-te wniosły całkowicie nowy wymiar w działalność firmy. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji elementów odlewowych, techniki budowlanej, i profili technicznych. Firma DIMEX już wtedy wiedziała, co jest naprawdę ważne. Każdy dom potrzebuje słońca i oświetlenia, które wnika przez okna. Jednak także przez okna, a przede wszystkim przez połączenia między oknami i ramami, może także być tracona cenna energia. Firma DIMEX potraktowała ten fakt jako poważne wyzwanie i zamieniła je na inteligentne rozwiązania techniczne. Eksperci z firmy wspólnie z producentami aluminium i fasad budynków rozwinęli technicznie profile do izolacji cieplnej dla konstrukcji łączeniowych.

W latach 90-ych firma DIMEX rozwija się w dalszym ciągu, poszerza także produkcję systemów okiennych z tworzyw sztucznych. Po aneksji z firmą MDB AG firma kładzie podwaliny pod pełniejszą sukcesów przyszłość.

NIEUSTANNY POSTĘP
Postęp w przemyśle budowlanym polega w znacznym stopniu na inteligentnych rozwiązaniach w fachowych obszarach działalności firmy. DIMEX stawia na sukces przez zaangażowanie w trzech obszarach: produkcja, technika systemów, współpraca z zagranicą.

Od sierpnia 1994 roku firma DIMEX - Sp. z o.o. - Techniki tworzyw sztucznych – posiada jako jeden z pierwszych przedsiębiorców w branży budowlanej certyfikat jakości ISO 9001. Profile okienne systemu DIMEX mają atest w wielu państwach europejskich, na przykład w Polsce (ITB), na Węgrzech (EMI), w Czechach (ITC), na Słowacji (VUSPAL), w Niemczech( Atest jakości tworzyw sztucznych – RAL ). DIMEX chce produkować takie produkty, które spełniają oczekiwania i wymagania klientów. Jest to zrozumiałe samo przez się, wymaga jednak dużego zaangażowania i kompetencji oraz absolutnej konsekwencji w każdym miejscu pracy. Wszystkie procesy produkcji są systematycznie nadzorowane, wszystkie wymagane środki zaradcze zostają zarówno przed, jak i w czasie realizowania zlecenia dokładnie zaplanowane i rozwijane.

Na wstępie obecnej palety produkcyjnej powstało proste okno do pomieszczeń gospodarczych. W systemie super zastosowano takie rozwiązania, aby w pomieszczeniach tych uzyskać wysoką jakość, jak w pomieszczeniach mieszkalnych z dużą przepuszczalnością światła. Efekt ten uzyskano poprzez wąskie wzornictwo ram okiennych i optymalną funkcjonalność okien. Technika wielokomorowa i zastosowanie szyb izolacyjnych mają za zadanie lepszą ochronę termoizolacyjną. DIMEX jest w stanie spełnić każde oczekiwanie co do konstrukcji okiennych w domu.

Najlepszy przykład stanowi System CONTOUR 7.0. System ten o głębokości zabudowy 70 mm w odmianach z uszczelką środkową i dystansową odpowiada wszelkim wymaganiom nowoczesnego uszczelniania okiennego. Urzeka on klasyczną elegancją i optyczną harmonią. W połączeniu z wysokiej jakości szkłem izolacyjnym system ten osiąga współczynnik przenikalności od 1,2 W/m2K. Nie pominięto także aspektu ochrony środowiska, na który fachowcy z firmy kładą szczególny nacisk, stosując do produkcji stabilizatory z Ca/ Zn zamiast z ołowiu.

ZAANGAŻOWANIE OGÓLNOŚWIATOWE
Podobnie jak inne przedsiębiorstwa, także DIMEX musi zmierzyć się z problemem kurczącego się rynku zbytu w Niemczech. Z pewnością w tym obszarze firma bardzo się zaangażowała. Opracowywane są przekonujące koncepty i projekty. Jednak decydujące podwaliny do sukcesu stawia się na współpracę z zagranicą.


Sukcesem był zakup austriackiej firmy ACCORD PROFIL Sp. z o. o. w roku 2000. Także firma DIMEX PROFIL - SYSTEM w Czechach działa już od ponad roku i produkuje okna gospodarcze na export.


Szczególną historią sukcesu cieszy się zaangażowanie firmy w Chinach. DIMEX- Shanghai- Window and door Co, która powstała w krótkim czasie i rozpoczęła obecnie produkcję w Tajkung, na w sumie pięciu oddzielnych liniach. Właśnie to zaangażowanie za granicą jest inwestycją firmy DIMEX w przyszłość. Dlatego w zagranicznych firmach montowane są nowoczesne urządzenia specjalistyczne dla wymagań i warunków zagranicznych.

(16671)