PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-02-06
Schüco na targach fensterbau frontale 2018
W hali 7 na stoisku 403 będzie można zapoznać się z najnowszymi technologiami Schüco Polymer Technologies KG, które dają jeszcze więcej możliwości projektowych i wykonawczych.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

W dniach 21-24 marca 2018 odbędą się największe targi branży okiennej - fensterbau/frontale w Norymberdze. W hali 7 na stoisku 403 będzie można zapoznać się z najnowszymi technologiami Schüco Polymer Technologies KG, które dają jeszcze więcej możliwości projektowych i wykonawczych.

Tegorocznej wystawie rozwiązań marki Schüco będzie towarzyszyć hasło „Added value for your success". Maksyma ta ma podkreślać, że oprócz rozwiązań systemowych firma oferuje swoim partnerom wartości dodane, do których można zaliczyć innowacyjność i kompleksowość produktów, jak również całościowe wsparcie techniczne, od projektu poprzez produkcję, aż po realizację przedsięwzięcia. Hasło to będzie widoczne nie tylko dla wchodzących na stoisko, lecz również we wszystkich aspektach wystawy. Stoisko o powierzchni 570 m2 zostanie podzielone na cztery strefy: „Więcej designu", „Więcej komfortu", „Więcej bezpieczeństwa" i „Więcej obsługi", w których odwiedzający będą mogli poznać wszystkie zalety rozwiązań systemowych Schüco.


Nowy system Schüco LivIng Alu Inside w standardzie domów
pasywnych z aluminiowym wzmocnieniem
Fot. Schüco

Więcej przyszłościowych rozwiązań

Dwa lata temu firma Schüco po raz pierwszy zaprezentowała kompletny system okienny Schüco LivIng, który już w dniu udostępnienia na rynek obejmował pełny wachlarz profili i akcesoriów pozwalających na realizację praktycznie dowolnego rodzaju okna. W tym roku odwiedzający będą mogli zobaczyć jego ciekawą kontynuację, w postaci debiutanckiego systemu drzwi podnoszono - przesuwnych Schüco LivIngSlide. Rozwiązanie o głębokości zabudowy 82 mm cechuje się wartością Uf=1,2 W/m2K, a także umożliwia swobodne kształtowanie estetyki profili, z wykorzystaniem dowolnego rodzaju folii, powierzchni metalicznych Schüco AutomotiveFinish, jak również nakładek aluminiowych TopAlu. W przyszłości seria Schüco LivIng zostanie uzupełniona także o system okienny do domów pasywnych zgodnie z wytycznymi Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt - Schüco LivIng Alu Inside. Jego unikatową cechą będzie zastosowanie opatentowanej już technologii koekstruzji aluminium z PVC-U, która stanowi alternatywę dla tradycyjnych stalowych wzmocnień. Okna będą przy tym posiadać doskonałą klasę antywłamaniową RC2, a ponadto będą się nadawały w 100% do recyklingu. Obydwie te nowości oferują producentom szereg korzyści, związanych z łatwym magazynowaniem czy produkcją, w postaci np. termozgrzewalnych uszczelek EPDM, możliwości wstawiania pakietów o grubościach od 24 do 55 mm, także w wariancie z szybą wklejaną w profil.


Wśród tegorocznych nowości znajdzie się m.in.
system drzwi przesuwnych Schüco LivIngSlide
Fot. Schüco

Kompletna gama systemów i akcesoriów

Nowe systemy z serii Schüco LivIng to zaledwie część obszernej prezentacji obejmującej pełny wachlarz rozwiązań z dziedziny stolarki PVC-U. W studiach tematycznych na stoisku marki Schüco będzie można znaleźć o wiele więcej innowacji skrojonych na potrzeby indywidualnych projektów, jak chociażby nowe balustrady czy systemy wentylacji. Odwiedzający będą mieli także okazję zapoznać się ze wzbogaconą gamą okuć czy rozwiązaniem całkowicie płaskiego progu zgodnego z wymaganiami dla budownictwa bez barier - DIN 18040. Marka Schüco postanowiła w tym roku również rozbudować system aluminiowych nakładek Schüco TopAlu na okna z PVC-U. Nowe kontury profili dostarczą jeszcze więcej możliwości kształtowania prestiżowej, nowoczesnej architektury. Na stoisku zostanie zaprezentowana dodatkowo innowacyjna maszyna pozwalającą na szybszy montaż okuć w profilu i kompletne oprogramowanie produkcyjne marki Schüco.

Zdjęcie główne:
Stoisko Schüco Polymer Technologies KG na targach fensterbau/frontale 2018
Fot. SchücoSchüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad

Schüco International KG z siedzibą w Bielefeld rozwija i sprzedaje systemy okienne, drzwiowe i fasadowe. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży usług i technologii pracuje ponad 4750 osób na całym świecie. Jako specjalista od powłok budynków o charakterze mieszkaniowym i komercyjnym Schüco oferuje, oprócz produktów przyjaznych środowisku, także doradztwo i rozwiązania cyfrowe na każdym etapie procesu budowlanego – od pomysłu i wzornictwa aż po wykonawstwo i montaż. Z firmą Schüco współpracuje 12000 firm partnerskich, deweloperów, architektów i inwestorów na całym świecie. Firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2016 roku obrót w wysokości 1,460 miliarda euro.

źródło: Schüco