PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-11-27
Roto Professional Service – nowy poziom usług w branży stolarki
Grupa Roto zdecydowała o utworzeniu nowej spółki Roto Professional Service. Trzeci filar struktury Roto, odpowiedzialny za ...

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Grupa Roto zdecydowała o utworzeniu nowej spółki Roto Professional Service. Trzeci filar struktury Roto, odpowiedzialny za usługi serwisowe oraz montażowe okien i drzwi na rynku niemieckim i szwajcarskim, rozpocznie działalność od 1 stycznia 2019 r.

Utworzenie spółki Roto Professional Service GmbH jest strategicznym elementem nowej struktury Roto Holding AG, producenta okuć okiennych i drzwiowych - obowiązującej od 2019 roku. Podczas międzynarodowej konferencji prasowej, odbywającej się w austriackim Grazu, przedstawiciele Grupy Roto zaprezentowali ideę i główne założenia powstania nowej dywizji. Zadaniem nowej spółki jest kompleksowa usługa serwisu i doposażenia zamontowanych okien i drzwi, w tym konserwacji, naprawy, modernizacji oraz dostarczania części zamiennych. Jako stały partner producentów z branży okien, drzwi i dachów Roto Professional Service umożliwi im skupienie się na ich kluczowych kompetencjach i zwiększanie przewagi konkurencyjnej.

Kompleksowy serwis na najwyższym poziomie

Podstawą utworzenia nowej firmy jest duży potencjał rynkowy. „Stale rosnące potrzeby konsumentów w zakresie komfortu, trwałości, a także coraz silniej zaznaczający się trend rozwiązań do inteligentnych domów to obiecujące obszary dla naszych usług" - mówi Dr Christian Faden, prezes Roto Professional Service GmbH. „Nowa struktura stawia czoło wyzwaniom rynkowym, takim jak brak wsparcia o ponadregionalnym zasięgu, niska rentowność zleceń, niedobory fachowców czy wysokie wymagania techniczne inteligentnych rozwiązań".

Działalność spółki koncentruje się na stworzeniu jednolitej oferty, pozyskaniu wykwalifikowanej kadry technicznej, szkoleniach i zbudowaniu rentownej struktury zarządzania usługami. Bezpośredni dostęp do fachowej wiedzy oraz kompletna paleta produktów dwóch pozostałych spółek wchodzących w skład Grupy - tj. Roto Technologia Okien i Drzwi oraz Roto Technologia Systemów Dachowych - pozwala na skuteczne i szybkie wdrożenie nowej struktury.

Od 1 stycznia 2019 Roto Professional Service tworzą 4 zakłady z Niemiec (Wollenberg GmbH, Dachfenster Keller GmbH, Pfeil und Söhne Service GmbH oraz Wiedemann Sicherheitsbeschläge GmbH) i ze Szwajcarii, które od lat świadczą tego typu usługi, a w 2017 roku weszły w skład Grupy Roto. W dalszej perspektywie celem działania Roto Professional Service jest posiadanie doświadczonych firm partnerskich we wszystkich dużych aglomeracjach.

źródło: Roto