PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-01-31
Eksperci Roto Object Business na targach BAU 2019
Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów BAU 2019 w Monachium zespół doradców Roto Object Business zaprezentował ...

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów BAU 2019 w Monachium zespół doradców Roto Object Business zaprezentował szeroki wachlarz indywidualnych rozwiązań do okien z aluminium. Eksperci Roto oferują pełne wsparcie na każdym etapie projektowania i produkcji okuć specjalnych - od pomysłu do prototypu.

Fasady ze szkła i aluminium są najnowszym trendem nowoczesnej architektury. Niezależnie od stylu budynku - czy jest to nowoczesny minimalizm czy artystyczna konstrukcja - eksperci Roto dostarczają indywidualne rozwiązania w zakresie okuć do okien i drzwi balkonowych, dopasowane do specyficznych wymagań. Międzynarodowy zespół specjalistów doradza producentom fasad i okien, architektom i inwestorom, wspierając ich fachową wiedzą w procesie projektowania i konstruowania poszczególnych elementów. W razie potrzeby Roto indywidualnie konstruuje systemy okuć do okien niestandardowych, a następnie poddaje je zaawansowanym badaniom technicznym.

Szybko i wiarygodnie

Informacje na temat technicznych możliwości realizacji projektu jest są kluczowym elementem zamykającym fazę projektowania fasady i przedłożenia oferty inwestorowi. Aby dokonać rzetelnej oceny w krótkim czasie, eksperci Roto Object Business wykorzystują wiedzę i doświadczenie wysokiej klasy specjalistów - dostawców systemów i wykonawców fasad. Wynikiem współpracy jest wiążąca ekspertyza, potwierdzająca, że wykonanie projektu jest możliwie oraz przedstawienie alternatywnych rozwiązań w zakresie technologii okuć. Pod uwagę brane są wszelkie wymagania, jakim musi sprostać okucie i na ich podstawie dokonywany jest wybór najlepszego rozwiązania standardowego lub specjalnego. 
Wizualizacja koncepcji - własne prototypy

Kluczowym elementem umożliwiającym przedstawienie rozwiązania jest wizualizacja w postaci prototypu okucia. Eksperci Roto Object Business przygotowują model elementów standardowych oraz elementów specjalnych w postaci wydruków 3D. Model pozwala m.in. na przedstawienie rzeczywistych kolorów, przyspieszając proces projektowania.

Sprawdzone i certyfikowane

Równie ważnym elementem są badania okien i okuć, zastosowanych w rozwiązaniach specjalnych, pod kątem spełniania przez nie norm krajowych i międzynarodowych. Przeprowadzane są one w nowoczesnym ośrodku badawczym Międzynarodowym Centrum Technologicznym Roto ITC w Leinfelden. Zaawansowane testy stanowią podstawę późniejszego rozszerzenia gwarancji ograniczonej do danego obiektu. Badania realizowane są przez Roto w maksymalnie krótkim terminie, a ich dostępność pozwala na efektywne wykorzystanie czasu poprzedzającego uruchomienie produkcji. 

Ramię w ramię z ekspertami

Tworząc dedykowane rozwiązania eksperci Roto uwzględniają wymagania związane z komfortem obsługi, designem oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa. Roto Object Business kontynuuje wsparcie procesu produkcyjnego u klienta. Spektrum usług obejmuje szkolenie pracowników w trakcie wdrażania, a także dopasowanie przepływu materiałów i towarów w procesie produkcyjnym do niestandardowych rozwiązań. Skrojona na miarę koncepcja logistyczna umożliwia krótki czas oczekiwania i terminowe dostawy elementów w fazie produkcji. Dodatkowym zapewniającym realizację planów są specjalne etykiety i opakowania, tworzone dla danych rozwiązań klienta. 

Pełna dokumentacja dla zarządców nieruchomości

Uzupełnieniem usługi serwisowej jest udostępnienie dokumentacji dedykowanej danemu rozwiązaniu oraz kompletny serwis posprzedażowy i części zamiennych po ukończeniu projektu. Producenci okien, zarządcy nieruchomości oraz inwestorzy jako wsparcie otrzymują informator stanowiący kompendium o wszystkich istotnych informacjach dotyczących danego obiektu. 

Dział Roto Object Business, został utworzony w 2014 roku. Od tej pory świadczy usługi na rzecz projektów na wszystkich kontynentach. „Na przestrzeni lat Roto zbudowało silną pozycję uznanego i cenionego partnera wielu firm na całym świecie, specjalizujących się w produkcji fasad z aluminium" - mówi Marcin Micek, Manager Produktu ds. Roto AL. „Regularna obecność na targach BAU w Monachium jest dla naszych klientów i zainteresowanych firm cenną okazją konsultacji i poznawania procesów. Wspólnie budujemy platformę wymianę wiedzy i doświadczeń w zakresie projektowania, nowych technologii i zmieniających się wymagań obiektowych".

źródło: Roto