PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-08-13
Rośnie sprzedaż stolarki aluminiowej w HENSFORT
Wyniki sprzedaży producentów stolarki otworowej pokazują, że systemy aluminiowe stały się poważnym konkurentem dla PVC.

HENSFORT Sp. z o.o.
ul. Nestora 1
37-700 Przemyśl

tel. 16 676 04 30
office@hensfort.pl
www.hensfort.pl

» więcej o firmie

Wyniki sprzedaży producentów stolarki otworowej pokazują, że systemy aluminiowe stały się poważnym konkurentem dla PVC. Inwestorzy komercyjni i prywatni dostrzegli korzyści płynące z zakupu aluminium, a ich pozytywna reakcja zmieniła proporcje sprzedaży u producentów stolarki. W przypadku firmy HENSFORT aluminium stanowi już 30% struktury produktowej.

Aluminium, dotychczas kojarzone było z wielkogabarytowymi komercyjnymi konstrukcjami, które tworzyły biznesowy obraz miast. Nowoczesny design wraz z lekkością i prostotą montażu w głównej mierze decydowały o wyborze stolarki aluminiowej do tego typu inwestycji.

Z kolei dla indywidualnych użytkowników, którzy zaczynają coraz częściej wyposażać domy w aluminium, nie bez znaczenia pozostają jego walory estetyczne, chociażby możliwość dobrego doświetlenia wnętrza dzięki zastosowaniu większych powierzchni przeszklonych. W przeciwieństwie do okien PVC czy drewnianych, konstrukcje okien aluminiowych powstają w przeważającej mierze na indywidualne zamówienie, a ich parametry energooszczędności są niemal takie same jak w oknach plastikowych. Trwałość, termoizolacyjność oraz smukły i indywidualny design okien i drzwi z aluminium zostały zauważone i docenione zarówno przez projektantów jak i klientów końcowych.

Dynamiczny wzrost sprzedaży systemów aluminiowych nie jest dla nas szczególnym zaskoczeniem, zwłaszcza na rynku eksportowym i inwestycyjnym. Nasze prognozy sprzedaży okazały się trafne.  Jesteśmy przygotowani do tego, aby zwiększać nasze moce produkcyjne w obszarze aluminium - powiedział Paweł Zatorski, Dyrektor Handlowy w HENSFORT Sp. z o.o.


Galeria Sanowa w Przemyślu

Systemy aluminiowe HENSFORT można spotkać m.in. w Galerii Sanowej w Przemyślu, Szpitalu Rydygiera w Krakowie domach pasywnych w Polsce Niemczech czy Estonii, a nawet w saunach i grill house'ach

Jeszcze w tym roku w Londynie zakończy się budowa luksusowych apartamentów Compass, które w całości będą wyposażone w nowoczesny aluminiowy system HENSFORT PE68.

źródło: Hensfort