PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-10-02
Grupa Selena: spółka Orion wyróżniona przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-
Spółka z Grupy Selena została wyróżniona za opracowanie koncepcji i implementację wieszaka ...

Selena SA Biuro Handlowe
ul. Wyścigowa 56 E
53-012 Wrocław

tel. 71 783 83 01
fax 71 783 83 00
selena@selena.pl
www.selena.pl

» więcej o firmie

Zakłady produkcyjne Orion PU sp. z o.o. spółki z Grupy Selena - właściciela marki Tytan i jednego z trzech największych producentów pian poliuretanowych na potrzeby budownictwa na świecie - zostały wyróżnione w polskiej edycji Konkursu Dobrych Praktyk „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy", organizowanym przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii "Substancje niebezpieczne pod kontrolą". Patronat nad kampanią objęła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Partnerem strategicznym kampanii jest Główny Inspektorat Sanitarny, natomiast partnerem strategicznym naukowym - Instytut Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera w Łodzi.

Spółka z Grupy Selena została wyróżniona za opracowanie koncepcji i implementację wieszaka - miejsca odkładczego - na rękawice ochronne. Rozwiązanie to poprawiło porządek i organizację pracy przez wyeliminowanie zagrożeń związanych z pozostawianiem zabrudzonych rękawic w przypadkowych miejscach.


„Grupa Selena dba o pełny proces produkcji i uczestniczących w nim pracowników na każdym jego etapie. Od początku działalności stawiamy na innowacje, ale wiemy, że drobne zmiany często robią ogromną różnicę. Niejednokrotnie małe problemy są pomijane - tworząc finalnie duży kłopot lub wręcz zagrożenie dla bezpieczeństwa. W naszym zakładzie zaobserwowaliśmy problem z pozostawianiem przez pracowników rękawic chemicznych w przypadkowych miejscach, co powodowało bałagan i miejscowe zabrudzenia, a w konsekwencji przestrzeń była mniej zorganizowana. Dzięki zastosowaniu imiennego wieszaka, pracownicy wiedzą, gdzie znajdą swoje rękawice i gdzie mają je odkładać. Wieszak daje również możliwość skutecznej i szybkiej kontroli rękawic, ułatwia ich regularną wymianę, jak również wydłuża żywotność i poprawia komfort pracy - w pozycji pionowej rękawice lepiej schną. Zastosowana pod wieszakiem taca ociekowa zbiera ewentualne resztki substancji chemicznych, skutecznie zabezpieczając przed zabrudzeniami. Poprawia to bezpieczeństwo pracowników i jakość stosowanej ochrony. Udział w kampanii był dla nas bardzo wartościowym doświadczeniem, a otrzymane wyróżnienie jest dla nas powodem do dumy i daje motywację do dalszych działań. Pokazuje równocześnie, że nawet bardzo proste rozwiązania mogą dawać wymierne efekt i posłużyć jako przykład oraz inspiracja do zastosowania w innych miejscach" - mówi Krzysztof Ciszewski, Global Environmental Health and Safety Manager Selena Group.

Do konkursu można było zgłaszać rozwiązania dotyczące zarządzania BHP w odniesieniu do substancji niebezpiecznych. Zgłoszone do konkursu projekty zostały ocenione przez jury składające się z niezależnych ekspertów, a przy ocenie brane był pod uwagę m.in. zasięg działania rozwiązania, ukierunkowanie na miejsce pracy, zaangażowanie kierownictwa, udział pracowników w projekcie, osiągnięte usprawnienia, konsultacje między kierownictwem i pracownikami, możliwość wykorzystania rozwiązania w innych zakładach pracy i jego trwałość oraz innowacyjność.

Konferencja podsumowująca polską edycję kampanii „Substancje niebezpieczne pod kontrolą - dobre praktyki" realizowaną na terenie całej Unii Europejskiej, odbyła się 1 października w Gdańsku. Udział wzięli w niej m.in. przedstawiciele nagrodzonych projektów prezentując zwycięskie rozwiązania. Audytorium miało również możliwość wysłuchania wykładów na temat „Skuteczność lidera w obszarze bezpieczeństwa pracy" oraz „Sekretów efektywnego prowadzenia szkoleń nt. bezpieczeństwa pracy".

źródło: Selena