PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-02-05
Indywidualizacja plus skalowanie = Przemysł 4.0.
Na targach FENSTERBAU FRONTALE Super Spacer® zaprezentuje się przygotowany do automatyzacji.

Edgetech Europe GmbH
Gladbacher Strasse 23
52525 Heinsberg, Deutschland

tel. +49 (0)2452.964
fax +49 (0)2452.96491.11
g.janik@edgetech-europe.com
www.superspacer.com

» więcej o firmie

Mass Customization, masowa adaptacja produkcji do potrzeb klienta, ogłaszana jest często jako jeden ze sposobów na osiągnięcie sukcesu dla produktów i usług w 21 wieku. Edgetech Europe zaprezentuje na targach FENSTERBAU FRONTALE, jakie zalety dla zautomatyzowanych procesów w epoce cyfryzacji oferuje elastyczna ramka dystansowa Super Spacer®.

Indywidualnie dopasowane okna od dawna kształtują produkcję okien i zespolonych szyb izolacyjnych. Duża część branży ze względu na konkurencję i pod presją wydajności przeszła przemianę w kierunku uprzemysłowionego wytwarzania. Zwłaszcza wymogi energetyczne, ale także tendencja w kierunku dużych powierzchni szklanych oraz szyb giętych o dowolnych kształtach, stawiają branżę przed coraz to nowymi wyzwaniami.


Producenci szyb zespolonych stosując inteligentną automatyzację mogą z jednej strony korzystać z efektu skali przy większej liczbie sztuk, z drugiej strony mogą także ekonomicznie realizować wyszukane życzenia klientów w produkcji jednostkowej.

Aby tego rodzaju pomysły odpowiadające potrzebom klientów przenieść na produkcję cyfrową wymagane są komponenty „automation-ready" - przygotowane do procesów zautomatyzowanych. Edgetech jest do takich wyzwań jak najlepiej przygotowany. „Elastyczne ramki dystansowe, jak Super Spacer, mogą tak naprawdę dopiero teraz pokazać swoje zalety", co do tego nie ma wątpliwości Joachim Stoss, Dyrektor Zarządzający Edgetech Europe GmbH i Vice President International Sales w firmie Quanex.

Zapotrzebowanie inwestycyjne dla czynności występujących przy przetwarzaniu sztywnych ramek dystansowych, takich jak gięcie, wypełnianie środkiem osuszającym, czy też łączenie profili, jest bardzo wysokie, szczególnie dla małych i średnich zakładów produkcyjnych. Przy zautomatyzowanej aplikacji elastycznych ramek dystansowych ze zwoju, odpada duża część czasu przyzbrajania i linia produkcyjna pozostaje maksymalnie elastyczna pod względem wymiarów, rodzaju szkła, ilości szkła na szybę zespoloną oraz szerokości ramki dystansowej. „Super Spacer nakładany jest równolegle z milimetrową dokładnością i zapewnia optycznie estetyczne, przede wszystkim jednak szczelne połączenie krawędzi", uzupełnia Johannes von Wenserski, prokurent firmy w Heinsberg.


Ciepła ramka dystansowa osiągnęła ponad 50% udziału w rynku ramek dystansowych w prawie wszystkich krajach Europy. „Ciepła ramka jako podstawowa funkcja naszych ramek dystansowych pozostaje stałym tematem numer 1 odwiedzających nas na targach FENSTERBAU FRONTALE" gości, kontynuuje Johannes von Wenserski, „Ostatecznie o tym, jakie rozwiązanie będzie wiodącym na rynku, decyduje najlepszy całościowy pakiet z wartości psi, ochrony klimatu, komfortu w pomieszczeniu, elastycznych możliwości aplikowania i efektywności produkcyjnej."

źródło: Edgetech