PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-05-14
Przemyśl i HENSFORT wspierają włoskie Chivasso w walce z COVID-19
Pandemia COvid-19 i zamknięcie europejskich granic wstrzymało ruch turystyczny i znacznie ograniczyło możliwości eksportu produktów.

HENSFORT Sp. z o.o.
ul. Nestora 1
37-700 Przemyśl

tel. 16 676 04 30
office@hensfort.pl
www.hensfort.pl

» więcej o firmie

Pandemia COvid-19 i zamknięcie europejskich granic wstrzymało ruch turystyczny i znacznie ograniczyło możliwości eksportu produktów. W tym trudnym okresie nie zapomniano jednak, że wspólnota europejska to nie tylko biznes, ale przede wszystkim ludzka solidarność. Jednym z jej przejawów była pomoc jakiej Miasto Przemyśl i największe przemyskie firmy - HENSFORT, Kazar i Inglot udzieliły włoskiemu miastu Chivasso.

Od 2017 roku włoskie Chivasso jest miastem partnerskim Przemyśla. Położone między Turynem i Mediolanem urocze miasteczko na północy Włoch zmaga się obecnie z niezwykle ciężką sytuacją epidemiologiczną wywołaną pandemią wirusa COVID-19. Wskaźniki zakażeń oraz zgonów w regionie Piemontu są jednymi z najwyższych w Europie. W tej tragicznej sytuacji miasto może jednak liczyć na pomoc swoich przemyskich przyjaciół. Władze miasta wraz z lokalnymi firmami postanowiły zakupić i przekazać kilka tysięcy ochronnych maseczek jednorazowych i przyłbic oraz kilkaset litrów żelu dezynfekującego.

Nawiązując do ostatniej rozmowy telefonicznej z Burmistrzem Castello i mojej obietnicy pomocy miastu partnerskiemu Chivasso, postanowiliśmy, iż ze środków Urzędu Miejskiego w Przemyślu zakupimy 3 tysiące maseczek jednorazowych, które wyślemy do naszych włoskich przyjaciół. Udało mi się również pozyskać kilka firm z terenu miasta Przemyśla, które w odpowiedzi na mój apel i prośbę podarowały dla mieszkańców Chivasso środki ochrony osobistej lub przekazały pieniądze na ich zakup - powiedział Wojciech Bakun, Prezydent Przemyśla.

Wśród darczyńców nie mogło zabraknąć producenta okien i drzwi - firmy HENSFORT. Przemyska firma jest obecna na półwyspie apenińskim od niemal 10 lat, skutecznie budując sieć sprzedaży i prezentując swoje produkty na włoskich targach.


Włochy to dla nas jeden z najważniejszych rynków eksportowych. Bardzo trudna sytuacja w tym kraju uderza więc również w nas jako firmę. Nigdy jednak nie traktowaliśmy naszej pozycji wyłącznie w kategoriach biznesowych i teraz, gdy nasi partnerzy znajdują się w potrzebie, mogą liczyć na naszą pomoc. Koronawirus jest chwilowy, ale nasza solidarność pozostanie stała - mówi Andrzej Pichur, Prezes Zarządu HENSFORT Sp. z o.o.

źródło: Hensfort