PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-07-27
Upały jeszcze przed nami –jak chronić dom przed przegrzaniem?
Warto zatroszczyć się o swój dom, aby stał się naszym chłodnym azylem. Jak zabezpieczyć dom przed upałem? Jest na to kilka sposobów.

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie

Sezon letni w pełni i mimo obecnie dosyć kapryśnej pogody, lato to zdecydowanie czas, w którym przeważają ciepłe i słoneczne dni, mogące trwać nawet do końca września. Jednak pamiętajmy - im wyższe temperatury, tym bardziej musimy kryć się przed gorącem i chronić przed negatywnymi skutkami promieniowania. Na szczególne niebezpieczeństwo narażone są małe dzieci i osoby w podeszłym wieku. Warto więc zatroszczyć się o swój dom, aby stał się naszym chłodnym azylem. Jak zabezpieczyć dom przed upałem? Jest na to kilka sposobów.

Podczas upałów promienie słońca wpadają przez szyby, nagrzewając okna i pomieszczenia. Dodatkowo do naszego wnętrza przedostaje się nie tylko ciepłe, ale również i niezwykle suche powietrze, które może sprawiać nam wiele kłopotów. Przedstawiamy zatem najskuteczniejsze sposoby na walkę z gorącem, aby nasz dom stał się chłodnym i komfortowym miejscem na odpoczynek dla całej rodziny.

Okna jako idealna bariera termoizolacyjna

Jeśli jesteś w trakcie budowy lub remontu domu, warto wybrać odpowiednie okna, które mogą stać się idealną barierą termoizolacyjną. To właśnie okna zabezpieczą Twój dom latem przed nadmiernym nagrzewaniem się, a zimą przed mrozem. Przy ich wyborze niezwykle istotny jest rodzaj szyb - te z powłoką selektywną idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach od strony południowej oraz zachodniej. Powłoka ta dzięki warstwie z tlenków metali skutecznie odbija gorące promienie słońca, jednocześnie wpuszczając dzienne światło do wewnątrz.

- Ważnym sposobem walki z upałami jest wietrzenie pomieszczeń. Zwykłe okna nie pozwalają nam na wiele możliwości regulacji uchylenia. Dlatego niezwykle istotne w walce z gorącem jest, aby wybrać odpowiednie okucia, które to umożliwią. Dzięki wielostopniowej regulacji uchyłu skrzydła w kilku różnych położeniach z łatwością będziemy mogli kontrolować przepływ powietrza, a co za tym idzie - temperaturę w naszym domu. Świetnie sprawdzi się też effiAIR - wyjątkowa funkcjonalność okien, pozwalająca na wietrzenie pomieszczenia przy zachowaniu nawet klasy odporności RC2 - tłumaczy Mike Żyrek, dyrektor Badań i Rozwoju w OKNOPLAST.

Osłony do okien i funkcja SMART

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na wymianę okien, dlatego z pomocą przychodzą nam różne rodzaje osłon. Najbardziej skuteczne okazują się rolety zewnętrzne, które jednocześnie chronią przed wpadającymi promieniami słońca oraz dodatkowo przed nagrzewaniem szyby w oknie. Stanowią one bardzo skuteczną barierę dla promieni słonecznych.

Dodatkową opcją, która niezwykle ułatwi walkę z upałem, jest automatyczne sterowanie oknami i roletami - funkcja SMART. Dzięki niej możemy tworzyć swoje własne programy, aby okna otwierały się i zamykały o konkretnej godzinie, a rolety zasuwały w momencie dużego natężenia światła lub temperatury.

Klimatyzacja i wentylatory

Wisienką na torcie okaże się połączenie powyższych metod z instalacją klimatyzacji bądź wentylatorów skutecznie obniżających temperaturę w pomieszczeniach. Dobór urządzeń zależy od powierzchni, którą chcemy schłodzić, a także od wymaganej efektywności obniżania temperatury oraz innych funkcji, które może pełnić klimatyzator. Odpowiednia bariera z zewnątrz w połączeniu z urządzeniami chłodzącymi wewnątrz może stanowić niezwykle skuteczną ochronę przed upałami.

źródło: Oknoplast