PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-08-18
Czy okna mogą ochronić przed komarami i innymi insektami?
Co roku w okresie wakacyjnym, niezależnie od naszych planów urlopowych, możemy mieć pewność, że komary będą przez kilka miesięcy ...

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie

Co roku w okresie wakacyjnym, niezależnie od naszych planów urlopowych, możemy mieć pewność, że komary będą przez kilka miesięcy dodatkowym, uporczywym elementem naszego życia. Nie uciekniemy przed nimi ani nad morze, ani w góry - doskonale się one bowiem czują na terenie całej Polski. W tej sytuacji warto zaopatrzyć się w pomysłowe rozwiązania na poziomie okien, które pozwolą nam stworzyć w domu oazę spokoju, wolną od natarczywego brzęczenia co znacznie wpłynie na komfort naszego snu i codzienne funkcjonowania.

Mniej czy bardziej skutecznych sposobów na komary i inne insekty jest wiele. Większość z nich wymaga jednak zastosowania preparatów chemicznych lub - po prostu - pamiętania o detalach, które zabezpieczą nas przed nieproszonymi gośćmi. Tymczasem wakacje mogą być okresem wolnym od trosk o poprawne wykonanie i działanie różnorodnych metod chroniących nas przed komarami. Udowodnił to np. podkrakowski OKNOPLAST, producent stolarki okiennej i drzwiowej PVC, który prezentuje technologię idealnie sprawdzającą się w tym zakresie.

Swobodny przepływ powietrza

Mowa o effiAIR, który umożliwia zapewnienie swobodnej cyrkulacji powietrza w domu bez ryzyka dodatkowych niespodzianek - choćby w postaci komarów. Ta nowa funkcjonalność okien pozwala na odstawienie skrzydła od ramy, tworzące 6-milimetrową szczelinę na całym obwodzie okna. Dzięki temu wietrzenie staje się efektywniejsze.

- Funkcjonalność effiAIR, stworzona jest w taki sposób, by spełnić wymóg klasy antywłamaniowej nawet RC2. Sprawia to, że dobrze spisze się on również m.in. w domach wolnostojących czy na parterze, tj. w lokalizacjach bardziej narażonych na ewentualne włamania. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z niego także podczas nieobecności w mieszkaniu - tłumaczy Mike Żyrek, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju w OKNOPLAST.

Firma wprowadziła rozwiązanie do wszystkich systemów swoich okien, od energooszczędnych modeli zapewniających izolację cieplną na najwyższym poziomie, takich jak Winergetic Premium, po dostarczającą więcej światła do pomieszczeń stolarkę okienną Pixel. W technologię został wyposażony ponadto najnowszy produkt producenta z tej kategorii - ekologiczne okno Prismatic.

Gra w kolory

Innym rozwiązaniem, które warto rozważyć, pozostają moskitiery. Zabezpieczą one bowiem świetnie okna i drzwi tarasowe. Jeśli zdecydujemy się na taki wariant, należy jednak wziąć pod uwagę jakość wykonania oraz spójność kolorystyczną stolarki z akcesorium. Ta - w przypadku zakupu okien oraz moskitier u różnych firm - może się nie zgrywać. Wówczas efekt zaburzy estetyczny wygląd okien. Z tego względu warto oba produkty zamówić u jednego producenta.

źródło: Oknoplast