PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-01-28
Okno PLATINIUM nagrodzone statuetką Top Builder dla najlepszego produktu 2010 roku
Wyrafinowana estetyka, innowacyjne rozwiązanie i najwyższa jakość to esencja okna PLATINIUM firmy OKNOPLAST-Kraków.

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie
Podczas tegorocznych targów BUDMA otrzymało ono prestiżową nagrodę Top Builder 2010 w kategorii „Najlepszy produkt 2010 roku”.

Statuetka Top Builder to wyróżnienie przyznawane przez Radę Programową i redakcję miesięcznika „Builder" dla wysokiej jakości markowych produktów oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Okno PLATINIUM zostało nagrodzone w kategorii „Najlepszy produkt 2010 roku”. Kapituła konkursu doceniła nasze okno za unikatowość formy oraz zastosowanie innowacyjnych rozwiązań – komentuje Grzegorz Filipek, Dyrektor Marketingu OKNOPLAST-Kraków. Tym samym mamy potwierdzenie, że nasze produkty znajdują uznanie nie tylko wśród klientów ostatecznych (Złoty Laur Konsumenta), ale również wśród grona profesjonalistów – dodaje Grzegorz Filipek.


Wyróżnikiem okna PLATINIUM jest nowatorski, półokrągły kształt skrzydła, będący efektem współpracy włoskiego stylisty Giuseppe Bencivenga z projektantami i technologami OKNOPLAST-Kraków. Niespotykane zarówno na polskim, jak i na europejskim rynku rozwiązanie, dostępne jest wyłącznie w ofercie krakowskiego producenta.Firma OKNOPLAST-Kraków rozpoczęła działalność w 1994 roku. W ciągu kilkunastu lat istnienia przedsiębiorstwo wypracowało solidną markę i pozycję czołowego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce jak i w Europie. Wysoka jakość produktów – z której znana jest firma – osiągnięta została również dzięki doświadczeniu oraz gruntownej znajomości branży założycieli spółki.

Siedziba OKNOPLAST-Kraków zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 17 tys. m2. W 2008 roku sprzedaż firmy przekroczyła 700 tysięcy jednostek okiennych, a globalna liczba Klientów przez 15 lat działalności przekroczyła 750 tysięcy.

Produkowane przez OKNOPLAST-Kraków okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości
i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który oświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST-Kraków do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom m.in. Złoty Laur Klienta 2009 w kategorii „Funkcjonalność i bezpieczeństwo”, certyfikat Lider Rynku 2009 – nagroda przyznana firmie już po raz siódmy, certyfikat Euro Leader 2009 czy tytuł Budowlanej Marki Roku 2008. OKNOPLAST-Kraków pojawił się również w prestiżowym rankingu magazynu Forbes – „Diamenty Forbesa“ i został wyróżniony za dynamiczny rozwój spółki.

OKNOPLAST-Kraków przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma szczególnie angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST-Kraków pomaga jest Stowarzyszenie „U Siemachy”. Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje między innymi wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.

źródło: Oknoplast Sp. z o.o.