PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-02-06
Dom, który myśli
Na energooszczędność domu wpływają także rozwiązania architektoniczne, w tym ilość i położenie okien.

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie
Inteligentny dom, który sam dba o komfort i bezpieczeństwo domowników to obecnie rzeczywistość, a nie wytwór wyobraźni. Może być on dostępny dla każdego z nas. Dzięki nowoczesnym technologiom dom sam zatroszczy się o zamknięcie okna w trakcie ulewy czy właściwą wentylację pomieszczeń, zapewniającą zdrowy mikroklimat.

W dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie obejść się bez nowinek technologicznych takich choćby, jak internet czy telefony komórkowe. Na co dzień ułatwiają nam one życie, pomagają oszczędzać cenny czas oraz zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Nowoczesne technologie, obecne na każdym kroku, coraz śmielej wkraczają także do naszych domów, gdzie znajdują szerokie zastosowanie. Mowa tutaj choćby o stolarce zintegrowanej z systemem alarmowym, czy też roletach, których moment otwarcia/zamknięcia możemy dowolnie zaprogramować według własnych potrzeb – komentuje Dariusz Saferna, Szef Jakości i Technologii w OKNOPLAST-Kraków.

Okna, które chronią
Większość z nas traktuje dom jako spokojną przystań, do której z chęcią wracamy po męczącym dniu. Tutaj możemy się wreszcie zrelaksować, cieszyć ciszą i komfortem. Aby dom był dla nas azylem, a snu z powiek nie spędzała troska o bezpieczeństwo rodziny, podejmujemy różne działania ochronne.


Jednym ze skuteczniejszych sposobów jest integracja systemu alarmowego budynku ze stolarką okienną poprzez instalację sensorów otwarcia okna. Sensory przekazują informację do systemu alarmowego, w jakiej pozycji znajduje się okno - otwartej (uchylnej) czy zamkniętej. Ponieważ sensor okienny jest zintegrowany z systemem alarmowym, powoduje jego natychmiastowe włączenie w przypadku niepożądanej ingerencji np. podczas próby włamania, jak również przypomina nam o pozostawionym otwartym oknie podczas załączania alarmu - tłumaczy Dariusz Saferna z OKNOPLAST-Kraków.

Jak wynika ze statystyk policyjnych, większość włamań dokonywanych jest przez okna. Stosowanie dodatkowych zabezpieczeń, znacząco podnosi poziom naszego bezpieczeństwa - dodaje Dariusz Saferna.

Rolety z wysokim IQ
W inteligentne systemy wyposażane są również rolety zewnętrzne. Służą do tego różnego rodzaju sterowniki pozwalające np. na ich opuszczanie bądź podnoszenie pod nieobecność gospodarzy. Moment otwierania lub zamykania rolet można dowolnie zaprogramować, według własnych potrzeb. Dzięki temu mamy np. pewność, że roleta ochroni nas przed porannym słońcem w weekendowe poranki, a wieczorem zasłoni okno, zapewniając intymność i ciszę. Najlepsze sterowniki do rolet mierzą także siłę wiatru, temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną, nasłonecznienie oraz opady. Dzięki temu mogą samodzielnie opuszczać rolety w części domu narażonej na silne wiatry, deszcz czy nadmierne nasłonecznienie – dodaje Dariusz Saferna.


Inteligentna wentylacja
Kolejnym przykładem rozwiązań, które w znaczny sposób ułatwiają codzienne funkcjonowanie, są nowoczesne nawiewniki okienne. Skuteczna wentylacja pomieszczeń jest niezbędna dla zdrowia i komfortu domowników. Dzięki niej unikamy nadmiernego gromadzenia się nagrzanego i zanieczyszczonego powietrza oraz mamy stały dostęp do jego świeżych zasobów. Inteligentne nawiewniki okienne, dostępne m.in. w ofercie OKNOPLAST-Kraków, same dostosowują się do warunków panujących w pomieszczeniu – wilgotności powietrza i jego temperatury. Nawiewniki reagują na zmianę wilgotności (poprzez zwiększenie lub zmniejszenie napływającego powietrza), zapewniając tym samym wymianę powietrza na odpowiednim poziomie. Stosując inteligentne nawiewniki, unikamy niepotrzebnego otwierania okien, czyli przeciągów i nadmiernego wychłodzenia pomieszczeń. Ma to przede wszystkim duże znaczenie w pokojach dziecięcych, gdzie szczególnie zależy nam na bezpieczeństwie i zdrowiu najmłodszych domowników – tłumaczy Dariusz Saferna.


Energooszczędność wciąż modna
Domy XXI wieku charakteryzują się nie tylko wysokim IQ, ale także dbałością o przyrodę. W tym przypadku z pomocą przychodzą energooszczędne technologie i rozwiązania budowlane, w tym okna o zwiększonej izolacyjności cieplnej. Ich zastosowanie pozwala nie tylko oszczędzać energię i  dbać o czyste środowisko naturalne, ale także zapewnia nam niskie rachunki za ogrzewanie. Na energooszczędność domu wpływają także rozwiązania architektoniczne, w tym ilość i położenie okien. Zasadę tę można skutecznie wykorzystać, odpowiednio sytuując budynek i rozkład pomieszczeń względem stron świata. Duże przeszklenia nakierowane na południe, pozwolą  pozyskać energię  słoneczną, która poprawiając bilans energetyczny budynku, pomoże nam efektywnie ogrzać dom zimą – mówi Dariusz Saferna z OKNOPLAST-Kraków.
Firma OKNOPLAST-Kraków rozpoczęła działalność w 1994 roku. W ciągu kilkunastu lat istnienia przedsiębiorstwo wypracowało solidną markę i pozycję czołowego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce jak i w Europie. Wysoka jakość produktów – z której znana jest firma – osiągnięta została również dzięki doświadczeniu oraz gruntownej znajomości branży założycieli spółki.

Siedziba OKNOPLAST-Kraków zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 17 tys. m2. W 2008 roku sprzedaż firmy przekroczyła 700 tysięcy jednostek okiennych, a globalna liczba Klientów przez 15 lat działalności przekroczyła 750 tysięcy.

Produkowane przez OKNOPLAST-Kraków okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości
i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który oświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST-Kraków do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom m.in. Złoty Laur Klienta 2009 w kategorii „Funkcjonalność i bezpieczeństwo”, certyfikat Lider Rynku 2009 – nagroda przyznana firmie już po raz siódmy, certyfikat Euro Leader 2009 czy tytuł Budowlanej Marki Roku 2008. OKNOPLAST-Kraków pojawił się również w prestiżowym rankingu magazynu Forbes – „Diamenty Forbesa“ i został wyróżniony za dynamiczny rozwój spółki.

OKNOPLAST-Kraków przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma szczególnie angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST-Kraków pomaga jest Stowarzyszenie „U Siemachy”. Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje między innymi wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.

źródło: Oknoplast Sp. z o.o.