PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-08-24
Prostota, funkcjonalność i styl – okna skandynawskie firmy Stolbud Włoszczowa
Proste formy, naturalne materiały, czyste barwy oraz duża ilość światła to podstawowe cechy skandynawskiego wnętrza.

Stolbud Włoszczowa S.A. / KORONEA Group
ul. Jędrzejowska 74
29-100 Włoszczowa

tel. 41 388 22 20
fax 41 388 22 11
wloszczowa@stolbud.pl
www.stolbud.pl

» więcej o firmie
Styl ten, choć surowy i oszczędny w detalach, urzeka swoim wyjątkowym urokiem i funkcjonalnością. Firma Stolbud Włoszczowa podążając za jego wciąż rosnącą popularnością wprowadziła do swojej oferty okna skandynawskie, które stanowią idealne uzupełnienie aranżacji wzorowanych na stylu Północy.

Okna skandynawskie firmy Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) zostały wykonane zgodnie ze skandynawskimi standardami. Wyróżniają się one przede wszystkim nietypową konstrukcją, dzięki której mają unikalny wygląd. Nadzwyczajne walory użytkowe oraz wysokie parametry techniczne sprawiają, że ten typ stolarki stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych okien europejskich.

Naturalne i praktyczne
Styl skandynawski bazuje na oszczędnych formach i prostych rozwiązaniach. Dzięki temu jest on ponadczasowy i niebywale funkcjonalny. Okna skandynawskie włoszczowskiego producenta powstały ściśle według tych wytycznych. Ich konstrukcja jest zupełnie inna od typowych okien europejskich. Jej podstawowym wyróżnikiem jest otwieranie skrzydła na zewnątrz. To niebywale praktyczne rozwiązanie znacznie podnosi walory użytkowe okna. Sprawia, że możemy je swobodnie otwierać bez konieczności ściągania przedmiotów z parapetu, czy odsłaniania zasłon. W zależności od wariantu w oknie są zamontowane dwa rodzaje okuć. Poszczególne wersje nożycowe umożliwiają otwieranie: odchylne,  rozwierane, obrotowe w pionie lub w poziomie do 180°. Wersja zawiasowa umożliwia otwieranie odchylne oraz rozwierane. Zastosowanie stolarki otwieranej na zewnątrz pozwala nam na dowolne zagospodarowanie przestrzeni wokół okna, co ma szczególne znaczenie w niewielkich pomieszczeniach. Minimalistyczne wzornictwo tych okien doskonale komponuje się z pozostałymi elementami wystroju w skandynawskim stylu, tworząc harmonijną i efektowną całość.


Fot. Stolbud Włoszczowa

Odporne i trwałe
Elementy wyposażenia wnętrz w stylu skandynawskim są wykonane głównie z naturalnych materiałów. Dominującym surowcem jest drewno, które tworzy w pomieszczeniu przytulny klimat. Wykonane z niego meble oraz stolarka okienna i drzwiowa nie tylko doskonale się prezentują podkreślając przy tym unikalny charakter mieszkania, ale również przez lata zachowują swoje właściwości użytkowe i wizualne. Rodzaj zastosowanego materiału ma szczególne znaczenie w przypadku okien, gdyż są one stale narażone na działanie wilgoci, zmiennych temperatur oraz promieniowania UV. Okna skandynawskie włoszczowskiego producenta są wykonane z drewna sosnowego klejonego na grubość i na długość. Rama skrzydła ma grubość 60 mm, natomiast ościeżnica 95 mm. Stolarka jest wykończona zestawem czterowarstwowym o podwyższonej odporności na czynniki atmosferyczne, co zapewnia jej długą żywotność nawet w trudnym klimacie. Jego kolor można dobrać spośród szerokiej gamy palety RAL. Tradycyjne okna skandynawskie są malowane na biało, dzięki czemu nie zabierają światła, które wpada do wnętrza, a wręcz dodatkowo je rozjaśniają. Szczelność stolarki zapewniają wysoko elastyczne, wymienne uszczelki gąbkowe Q-LON zabezpieczone folią polietylenową. Do szklenia zastosowano zestaw ze szkła zespolonego, niskoemisyjnego z przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem. Można w nim zastosować szprosy (konstrukcyjny, wiedeński, międzyszybowy), które nadadzą oknom ekskluzywnego charakteru. Standardowo okna są wyposażone w komplet okuć, okapnik aluminiowy na dolnym ramiaku skrzydła oraz elementy zamykające w postaci klamek bądź haczyków. Dodatkowo stolarkę można wyposażyć w listwy wentylacyjne.

Okna skandynawskie firmy Stolbud Włoszczowa to propozycja zarówno dla sympatyków unikalnego stylu Północy, jak również zwolenników minimalizmu lub praktycznych rozwiązań.  Stolarka ta łączy w sobie oryginalność, wysoką jakość oraz funkcjonalność, co czyni ją niezwykle ciekawym produktem na rynku branży okiennej.

Producent: Stolbud Włoszczowa S.A.Stolbud Włoszczowa S.A. jest jednym z wiodących producentów stolarki drzwiowej i okiennej w Polsce. Firma skutecznie łączy bogatą, wynikającą z ponad 40 letniego doświadczenia tradycję z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi. Cały asortyment Stolbud Włoszczowa S.A. posiada niezbędne dokumenty, wymagane prawem budowlanym, zawierające cechy i parametry techniczno- użytkowe. Jakość i solidność wytwarzanego przez nią asortymentu potwierdza wdrożony Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Środowiskiem i BHP wg norm ISO 9001, ISO 14001, PN-N-18001. To zapewnienie, że wszystkie produkty odpowiadają istotnym europejskim wymaganiom dotyczącym zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

W roku 2008 do sprzedaży trafiło innowacyjne, energooszczędne okno Capital skutecznie ograniczające straty ciepła i  charakteryzujące się jednym z najlepszych parametrów izolacyjności termicznej i akustycznej w Polsce.

Firma od lat stale współpracuje z jednostkami notyfikowanymi w Polsce, takimi jak m.in. Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Znajduje się także na liście firm rekomendowanych przez Związek Polskie Okna i Drzwi.

Od listopada 2009 roku firma należy do rankingu liderów polskiego rynku – Zielona Marka, świadczącym o efektywnym działaniu na rzecz przyrody, zwiększaniu oszczędności energii i świadomym propagowaniu zachowań i rozwiązań na rzecz środowiska naturalnego oraz społeczeństwa.

informacja na podstawie materiałów: Stolbud