PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-03-01
DRUTEX laureatem certyfikatu Solidna Firma 2010
DRUTEX uzyskał certyfikat m.in. za terminowe regulowanie wszelkich zobowiązań oraz poszanowanie ekologii i praw konsumenta.

DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów

tel. 59 822 91 01
fax 59 822 91 03
drutex@drutex.com.pl
www.drutex.pl

» więcej o firmie
DRUTEX S.A.,  jeden z największych producentów okien i drzwi w Europie poinformował, że firma już po raz trzeci została uznana  laureatem Programu Gospodarczo-Konsumenckiego Solidna Firma organizowanego pod patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej.  Przyznane wyróżnienie potwierdza  wysoką jakość produktów firmy, a także przedsiębiorstwa wyrażoną tak zaufaniem ze strony klientów jak i grona ekspertów. 

Program Solidna Firma od wielu lat wspiera i promuje uczciwe firmy, poddając je weryfikacji i tworząc bazę godnych zaufania przedsiębiorstw na polskim rynku. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zasad etycznej działalności w biznesie, takich jak: uczciwość, solidność, terminowe wywiązywanie się z kontraktów, jak również upowszechnianie działań prospołecznych i proekologicznych. Udział w Programie biorą firmy, które swoją codzienną rzetelną pracą przywracają przedsiębiorczości należny jej szacunek oraz budują pozycję Polski i dobrobyt jej obywateli.

„Bardzo się cieszę, że po raz kolejny DRUTEX znalazł się w gronie uczciwych, rzetelnych, po prostu solidnych polskich przedsiębiorstw. Przyznany certyfikat jest dla nas potwierdzeniem, że firma stanowi wzór przedsiębiorstwa realizującego zasady zdrowego biznesu oraz poszanowania  praw rynkowych i konsumenckich. To swoiste potwierdzenie, że solidność i wiarygodność naszej firmy jako partnera biznesowego  jest doceniana przez klientów i ekspertów. To wielki zaszczyt, że właśnie zaufanie udzielone nam przez naszych odbiorców i nasze  uczciwe podejście do biznesu, które stanowią filar naszej działalności, zostały dostrzeżone i wyróżnione  tak prestiżowym tytułem.” - powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.DRUTEX S.A. (www.drutex.eu) jest jednym z największych producentów stolarki okienno- drzwiowej w Europie. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Dalekim Wschodzie. W ciągu kilkunastu lat istnienia Spółka osiągnęła pozycję wiodącego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce jak i w Europie.

Siedziba firmy znajduje się w Bytowie, w woj. pomorskim. Tam też znajduje centrum logistyczne Spółki dysponujące flotą ponad 130 nowoczesnych samochodów. W 2010 roku firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 325 mln zł, a działalność eksportowa firmy sięgnęła 50%. W swojej ofercie DRUTEX posiada oprócz produktów z PVC, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety. Spółka jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne dopasowane do oczekiwań Klientów. Produkty znajdują uznanie w oczach nabywców, co jest odzwierciedlone w licznych nagrodach i wyróżnieniach, takich jak:, Laur Klienta, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Ambasador Polskiej Gospodarki, Dobra Firma, Zielona Marka, Medal Europejski, Top Builder 2011, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu i wiele innych.

Celem firmy jest tworzenie najnowocześniejszych produktów, inwestycje w innowacyjne rozwiązania i budowanie dynamicznej sieci sprzedaży gwarantującej optymalizację podaży i procesów zaopatrzenia wciąż powiększającej się bazy klientów.

źródło: Drutex