PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2011-04-12
Schüco Corona SI 82 – wzór energooszczędności
W technologii Schüco wysoka izolacyjność termiczna nie jest osiągana kosztem zwiększenia powierzchni ram i ograniczenia dopływu światła.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

System Schüco Corona SI 82 to starannie przemyślane rozwiązanie dla budownictwa energooszczędnego cechujące się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Został zaprojektowany pod kątem zapewnienia maksymalnego komfortu zamieszkania, z uwzględnieniem energooszczędności, ochrony przed hałasem, bezpieczeństwa a także designu.

W systemie Corona SI 82 zastosowano inteligentne rozwiązania techniczne, opracowane pod kątem zapewnienia bardzo dobrej izolacyjności termicznej i dostępności cenowej. Najwyższą jakość produktu gwarantuje zastosowanie kształtowych wzmocnień stalowych nie zwiększających nadmiernie wagi okna, niezwykle wytrzymałego PVC-U odpornego na oddziaływanie promieniowania UV oraz starannie przemyślanych uszczelnień. Obliczono, że wymiana starej stolarki okiennej z lat 80. i 90. na energooszczędne okna Schüco Corona SI 82 o współczynniku Uw=1,0 W/m2K pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na energię o 19-20%. Niższe zużycie energii przekłada się na obniżenie wydatków na ogrzewanie gazem czy olejem opałowym. Przy zastosowaniu tego systemu ze standardowym oszkleniem w budynku o powierzchni 180 m2 można zmniejszyć roczne zużycie oleju opałowego o 660 litrów oraz emisję CO2 do atmosfery o około 1 050 m3.


Przekrój przez okno Schüco Corona SI 82
Fot. Schüco

Technologia ciepła i światła

Zastosowanie profilu Schüco Corona SI 82 z sześcioma zamkniętymi komorami powietrznymi pozwoliła na uzyskanie bardzo dobrej ochrony cieplnej, bez kosztownych rozwiązań konstrukcyjnych. Doskonały współczynnik izolacyjności termicznej na poziomie Uw=1,0 W/m2K (przy zastosowaniu standardowej szyby zespolonej Ug=0,7 W/m2K) spełnia wymagania budownictwa niskoenergetycznego. Wartość współczynnika przenikania ciepła całego okna można dodatkowo obniżyć do standardu pasywnego (Uw[0,8 W/m2K) stosując szybę dwukomorową o współczynniku Ug=0,5 W/m2K z ciepłą ramką.

Profile Schüco Corona SI 82 wyposażone w trzy niezależne poziomy uszczelnień w niezawodny sposób odgradzają wnętrze budynku od wiatru, przenikania wody a także hałasów otoczenia. Zapobiegają występowaniu przeciągów, zaś głębokie osadzenie ramki w profilu uniemożliwia powstawanie wody kondensacyjnej i roszenia szyb. Ponieważ szczelność okna, jego izolacyjność akustyczna i cieplna oraz funkcjonalność okucia i łatwość obsługi okna zależą od uformowania uszczelki w narożach, firma Schüco zadbała również o to, by i te miejsca były elastyczne i estetyczne. Doskonałe właściwości ciepłochronne okien Corona SI 82 zostały przetestowane metodą termowizji. Nawet podczas mrozów dochodzących do -10ºC odczuwalna temperatura wewnętrznej powierzchni ramy jest niewiele niższa od temperatury pokojowej.


Dom jednorodzinny z oknami Schüco Corona SI 82 i kolektorami słonecznymi Schüco
Fot. Schüco

W technologii Schüco wysoka izolacyjność termiczna nie jest osiągana kosztem zwiększenia powierzchni ram i ograniczenia dopływu światła. Wąska szerokość czołowa profilu Schüco Corona SI 82 (120 mm, ościeżnicy wraz ze skrzydłem) pozwala na zwiększenie powierzchni szyby dając szeroki dostęp naturalnego światła, które sprawia, że pomieszczenia wydają się przestronniejsze. Tak wykonane okna zapewniają niemal nieskrępowany widok na zewnątrz pozwalając cieszyć się pięknem otoczenia domu. Pomimo filigranowego wyglądu, okna z odpowiednio dobranymi okuciami dają również pewną ochronę przed włamaniem. Okucia mocno przykręcone do stali stanowią przeszkodę trudną do pokonania, nawet z użyciem łomu (klasa bezpieczeństwa WK2). Dodatkowa ochrona przed przewierceniem czy wybór klamek antywłamaniowych wynosi standardy użytkowania okien na zupełnie nowy poziom.

Design dla nowoczesnej architektury

Profile Schüco Corona z systemowymi wzmocnieniami umożliwiają produkcję okien większych o 30% od okien standardowych (Uw=1,4 W/m2K) przy zachowaniu takich samych właściwości termoizolacyjnych i wytrzymałościowych. Profile o zwiększonej głębokości zabudowy do 82 mm i wyposażone w odpowiednią kompensację zmiany wymiarów pod wpływem temperatur, w postaci szerszych przylg uszczelek i profili dylatacyjnych w przypadku łączenia okien, nie ulegają odkształcaniu czy wypaczaniu, służąc domownikom przez długie lata. Niezawodne okucia z mikrowentylacją i precyzyjnie uformowane uszczelki w narożach, sprawiają, że obsługa okien jest łatwa i komfortowa.

Przy wszystkich swoich cechach funkcjonalnych, energooszczędne okna wyprodukowane w systemie Schüco Corona SI 82 pozwalają na swobodne planowanie strony architektonicznej budynku, zgodnie z obowiązującymi trendami i życzeniem inwestora. Ponadczasowe wzornictwo ćwierćzlicowanego skrzydła daje możliwość uzyskania imponującego efektu nowoczesnej architektury lub dostosowania nowych okien do istniejącej stylistyki budynku. Szeroka gama folii w wielu kolorach i strukturach, także imitujących paletę RAL lub różne gatunki drewna, pozwala na kreowanie oryginalnego wyglądu elewacji i wnętrza budynku. Okna w systemie Schüco Corona SI 82 mogą być wyposażone w nawiewniki, dowolne typy rolet, a nawet specjalne siatki chroniące przed insektami.

Zdjęcie główne:
Okna Schüco Corona SI 82 mogą być o 30% większe od standardowych
Fot. Schüco



Schüco International KG jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży kompletnych systemów z aluminium, tworzywa sztucznego i stali, a także systemów solarnych. Oferta Firmy, to szeroka paleta zaawansowanych technologicznie rozwiązań budowlanych znajdujących zastosowanie we wszystkich obszarach powłoki budynku - od budownictwa obiektowego po jednorodzinne. Oferowany asortyment obejmuje systemy okien, drzwi, fasad, ogrodów zimowych, a także systemy solarne. Schüco działając globalnie współpracuje z architektami, inwestorami i firmami partnerskimi na całym świecie, określa normy dla innowacyjnego wykorzystania energii realizując misję – „Energia2 – Oszczędzanie energii i pozyskiwanie energii”. Zatrudnia 5.000 osób i współpracuje z 12.000 firm partnerskich w ponad 75-u krajach świata.

informacja na podstawie materiałów: Schüco