PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2011-06-09
Energy3 na targach Intersolar 2011
Na targach duże zainteresowanie wzbudzają innowacyjne moduły okienne i fasadowe z ogniwami Schüco ProSol TF

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Podczas jubileuszowych targów Intersolar w Monachium, firma Schüco prezentuje nowatorskie rozwiązania technologiczne w dziedzinie pozyskiwania i oszczędzania energii oraz efektywnego zarządzania jej zasobami. W dniach od 8 do 10 czerwca na stoisku 310 w hali B można się przenieść w przyszłość zrównoważonego budownictwa, zasilanego głównie energią solarną.

Rozpoczęła się 20 odsłona targów Intersolar, największego na świecie wydarzenia poświęconego nowoczesnym technologiom w branży OZE. W tym roku ekspozycja odbywa się w piętnastu halach, które zajmują ponad 165 000 m2. Firma Schüco przygotowała na tą okazję imponującą ekspozycję o powierzchni ponad 1000 m2, pokazującą przełomowe rozwiązania do pozyskiwania darmowej energii z promieni słonecznych i inteligentnego zarządzania nią w ramach budynku. Na stoisku firmowym zaprezentowano pełną gamę rozwiązań zintegrowanej fotowoltaiki dla różnych sektorów budownictwa, w tym domów jednorodzinnych, obiektów komercyjnych i budynków przemysłowych. Z pewnością duże zainteresowanie wzbudzą innowacyjne moduły okienne i fasadowe z ogniwami Schüco ProSol TF, które otwierają nowe horyzonty projektowania powłok energooszczędnych budynków. Imponująco prezentuje się również pokaz nowych rozwiązań fotowoltaicznych Schüco dla budownictwa mieszkaniowego, w tym wysokowydajne ogniwa cienkowarstwowe Schüco Blackline wraz z systemem niewidocznego montażu w dach skośny Schüco MSE 100.


Moduł ProSol TF zintegrowany z energooszczędnymi drzwiami Schüco ADS 75 HD HI
Fot. Schüco

Wydajne moduły fotowoltaiczne na każdy dach

Na jubileusz targów Intersolar firma Schüco przygotowała nowatorskie moduły z ogniwami w technologii cienkowarstwowej Blackline z zastosowaniem krzemu mikromorficznego. Wraz z premierowym systemem montażu MSE 100 w dach skośny wyznaczają nowe standardy w dziedzinach efektywności pozyskiwania energii słonecznej i designu. Zastosowany w modułach fotowoltaicznych Schüco z serii Blackline krzem mikromorficzny pozwala na zmniejszenie zależności uzysków od temperatury i całoroczne korzystanie z darmowej energii. Zwiększona czułość ogniw cienkowarstwowych na światło umożliwia skuteczne wykorzystywanie również jego krótkiego spektrum, widzialnego w czasie zachmurzenia czy zmierzchu. Panele o niewielkiej grubości i eleganckim, czarnym kolorze mogą być harmonijne dopasowywane do każdego rodzaju wykończenia dachowego. Nowy system montażu MSE 100 w dach umożliwia estetyczną integrację modułów z dachem skośnym za pomocą zaledwie kilku elementów montażowych, które pozostają zupełnie niewidoczne. Lekka, bezramowa konstrukcja posiada wygląd jednolitej szklanej tafli wbudowanej w połać dachową. Całość harmonijnie komponuje się z dowolnym pokryciem dachowym - gontami ceramicznymi, blachodachówką czy nawet klasyczną dachówką holenderską. Szczelny system złożony z zachodzących na siebie modułów nie wymaga stosowania dodatkowej wodoodpornej membrany dachowej a ponadto ulega samoczyszczeniu pod wpływem wody deszczowej.


Cienkowarstwowy moduł fotowoltaiczny Schüco MPE serii BL (Balckline)
Fot. Schüco

Nowe horyzonty projektowania fasad

Odwiedzający targi architekci i inwestorzy mogą również zobaczyć przyszłościowe rozwiązania fotowoltaiki zintegrowanej ze stałymi i ruchomymi elementami fasadowymi. Ogniwa ProSol TF są wysoko cenione przez projektantów za indywidualne możliwości kreowania ich wyglądu i szerokie opcje integracji z różnymi elementami powłoki budynku, takimi jak fasady, świetliki dachowe, osłony przeciwsłoneczne czy nawet balustrady. Na targach pokazano trzy nowe zastosowania modułów ProSol TF w zewnętrznej architekturze budynku. Na przykładzie fasady wentylowanej z modułami ProSol TF zaprezentowano efektywną integrację cienkowarstwowych ogniw z wielko powierzchniowymi, nieprzeziernymi powłokami budynków. Fasada niewentylowana z wbudowanymi modułami ProSol TF pokazuje możliwość wykorzystania fotowoltaiki do tworzenia półprzeziernych, termoizolowanych przeszkleń w oknach i drzwiach aluminiowych z serii Schüco AWS i ADS. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzać energię do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, pozyskiwać darmową energię elektryczną zasilającą urządzenia a ponadto nie ogranicza dostępu światła do wnętrza budynku. Natomiast w sektorze budownictwa przemysłowego firma Schüco proponuje gotowe rozwiązanie okładziny fotowoltaicznej z Schüco ProSol TF, umożliwiającej efektywne energetycznie zagospodarowanie niewykorzystanych powierzchni ścian hal magazynowych.

Zdjęcie główne:
System montażu bezramowych modułów fotowoltaicznych w dach skośny Schüco MSE 100
Fot. Schüco



Schüco - Zielona Technologia dla Błękitnej Planety

Oznacza to czystą energię z okien i systemów solarnych oraz wkład Schüco w ochronę środowiska dzięki zastosowaniu przyszłościowych powłok budynków. Dokładniej mówiąc, Energy3 to: oszczędzanie energii - pozyskiwanie energii - zarządzanie energią. Systemy okienne i fasady firmy Schüco o optymalnej izolacyjności cieplnej nie tylko oszczędzają energię, lecz również pozyskują ją dzięki wydajnym systemom solarnym. W rezultacie powstaje nadwyżka energii, którą można efektywnie wykorzystać dzięki inteligentnemu zarządzaniu. Umiejętne gospodarowanie energią odnosi się zarówno do pełnionych przez budynek funkcji, jak i życia codziennego. Jest to znaczący krok w kierunku samowystarczalności energetycznej, która zapewni przyszłym pokoleniom bezpieczną przyszłość.

Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firmami partnerskimi, aktywnie działa w ponad 75-u krajach na całym świecie. W 2010 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 2,35 miliardów Euro.

źródło: Schüco