PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-08-11
Drutex notuje kolejne półrocze silnych wzrostów
Po raz kolejny prognozy wyników finansowych zostały zrealizowane ponadprogramowo.

DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów

tel. 59 822 91 01
fax 59 822 91 03
drutex@drutex.com.pl
www.drutex.pl

» więcej o firmie
DRUTEX S.A. podsumował pierwsze półrocze br. Spółka osiągnęła rekordowe wzrosty w zakresie sprzedaży w kraju i za granicą, zrealizowała wielomilionowe inwestycje w zakresie produkcji i zarządzania oraz podpisała spektakularne umowy na dostawę stolarki do renomowanych obiektów.

DRUTEX zamyka pierwsze półrocze swojej działalności z doskonałymi wynikami finansowymi. Wzrost przychodów ze sprzedaży w kraju wynoszący 22% oraz eksportu o 21% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego przewyższa poziom odpowiadający wcześniejszym założeniom. Co więcej, tylko w lipcu br. Spółka zanotowała kolejny rekordowy wzrost sprzedaży o aż 25% ( porównanie do lipca 2010 r.).

Pierwsze półrocze br. obfitowało również w intensywne działania inwestycyjne w zakresie zwiększania mocy produkcyjnych przedsiębiorstwa, tj. zakupu nowych maszyn i urządzeń do produkcji stolarki okienno-drzwiowej, narzędzi do wytwarzania profili PVC, jak również wzmacniania własnej nowoczesnej floty transportowej, która powiększyła się o kolejne 13 pojazdów. Firma skoncentrowała się również na usprawnieniu procesów zarządzania poprzez rozbudowę własnych zasobów informatycznych i programistycznych. Łączny koszt zrealizowanych  inwestycji  wyniósł ok. 14 mln zł.

Mimo wysoce konkurencyjnego rynku DRUTEX wciąż utrzymuje wysoką rentowność i intensywnie rozbudowuje sieć dystrybucji. Jest to możliwe dzięki efektywnemu zarządzaniu kosztami oraz inwestycjom  w innowacyjność produktów. Spółka konsekwentnie realizuje swą strategię, której ważnymi elementami jest dopasowywanie oferty produktowej do oczekiwań i potrzeb użytkowników. Innowacyjne produkty i inwestycje w nowoczesność spotykają się z entuzjazmem wśród klientów, zarówno nowopozyskanych, jak i dotychczasowych. W maju br. firma sfinalizowała umowę na produkcję i dostawę 836 okien PVC do nowojorskiego hotelu Hilton.

„Rewelacyjne wyniki pokazują kontynuację trendu – mamy coraz większy zasięg, rozszerzają się nasze kanały dystrybucji i rośnie baza klientów. Jednocześnie, inwestujemy w innowacyjność naszych produktów, co czyni naszą ofertę coraz bardziej komplementarną i spełniającą standardy współczesnego klienta. Kolejne wzrosty w zakresie sprzedaży w kraju i za granicą świadczą o zaufaniu klientów do naszej marki i produktów. Niezmiernie cieszy nas fakt, że na tak wysoce konkurencyjnym rynku, jakim jest branża stolarki okienno-drzwiowej, notujemy wzrosty. Jestem przekonany, że dzięki naszej wiarygodności i rzetelnej strategii wciąż będziemy dynamicznie powiększać nasze udziały w rynku krajowym i na arenie międzynarodowej, oferując klientom ponadczasowe i nowoczesne produkty.” - powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.DRUTEX S.A. (www.drutex.eu) jest jednym z największych producentów stolarki okienno- drzwiowej w Europie. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Dalekim Wschodzie. W ciągu kilkunastu lat istnienia Spółka osiągnęła pozycję wiodącego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce jak i w Europie.

Siedziba firmy znajduje się w Bytowie, w woj. pomorskim. Tam też znajduje centrum logistyczne Spółki dysponujące flotą ponad 130 nowoczesnych samochodów. W 2010 roku firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 325 mln zł, a działalność eksportowa firmy sięgnęła 50%. W swojej ofercie DRUTEX posiada oprócz produktów z PVC, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety. Spółka jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne dopasowane do oczekiwań Klientów. Produkty znajdują uznanie w oczach nabywców, co jest odzwierciedlone w licznych nagrodach i wyróżnieniach, takich jak:, Laur Klienta, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Ambasador Polskiej Gospodarki, Dobra Firma, Zielona Marka, Medal Europejski, Top Builder 2011, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu i wiele innych.

Celem firmy jest tworzenie najnowocześniejszych produktów, inwestycje w innowacyjne rozwiązania i budowanie dynamicznej sieci sprzedaży gwarantującej optymalizację podaży i procesów zaopatrzenia wciąż powiększającej się bazy klientów.

źródło: Drutex