PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2011-09-02
Technologia Fix-O-Round
Istota Fix-O-Round powala na uzyskanie znacznie lepszych współczynników okna: niższym współczynnikiem izolacji cieplnej i lepszą izolacją akustyczną.

IFTM Group Sp. z o.o.
ul. Wołoska 9A
02-583 Warszawa

tel. 801 88 99 87
okna@internorm.com.pl
www.internorm.com.pl

» więcej o firmie

Okna Internorm słyną z zastosowanych w nich technologii. Ich wysoka jakość i osiągane współczynniki przenikalności cieplnej wynikają z przemyślanych inżynierskich innowacji. Jedną z nich jest Fix-O-Round, technologia stosowana  w produkcji okien PVC z aluminiową nakładką.

Bezpieczeństwo i stabilność

Zwykle producenci łączą szyby z ramą w zaledwie kilku punktach okna. Takie rozwiązanie ma wady, które, dzięki pracom rozwojowym specjalistów Internorm udało się wyeliminować. W standardowym wyposażeniu okien Internorm, szkło zamiast być klejone punktowo, jest przymocowane do ramy na całej długości okna. Do podstawowych zalet takiego montażu należy o wiele wyższa stabilność ramy okna.


­- Istota Fix-O-Round powala na uzyskanie znacznie lepszych współczynników okna. Będziemy tu mieli do czynienia z niższym współczynnikiem izolacji cieplnej i lepszą izolacją akustyczną. Warto również wspomnieć, że technologia ta zwiększa funkcjonalność naszych okien. Specjalnie opracowany klej z jednej strony umożliwia wytrzymałe połączenie z szybą, zaś z drugiej pozwala na jej łatwą zmianę - tłumaczy Karol Niespodziewański, specjalista IFTM Internorm.

Fix-O-Round w trzech krokach

Klejenie szyby na całej długości ramy może się laikom wydawać sprawą banalną. Wcale jednak taką nie jest, choć sam proces technologiczny zdaje się być prosty. W pierwszej kolejności zespawana rama zostaje od wewnątrz rozparta. Następnie w ramie zostaje umieszczona i scentrowana szyba. Przestrzeń pomiędzy szybą a ramą zostaje na całej długości wypełniona specjalnym środkiem klejącym. Ostatni krok to zasłonięcie listwą przestrzeni pokrytej klejem. Pozwala to na wymianę szyby, jednocześnie redukując niebezpieczeństwo włamania.

­- Proces przyklejania szyby nie byłby możliwy, gdyby nie zaawansowany park maszynowy w austriackich fabrykach. Internorm od lat stawia na innowacje i najnowocześniejsze technologie. Ostatnio na ten cel przeznaczono blisko 30 milionów euro. Dzięki temu możemy standardowo oferować to, czego inni nie mają nawet w najbardziej zaawansowanych konstrukcjach - mówi specjalista IFTM Internorm.


Przestrzeń pokryta klejem zostaje zasłonięta przez listwę
Przestrzeń pomiędzy szybą a ramą zostaje wypełniona specjalnym środkiem klejącym
W zespawanej i rozpartej ramie umieszczana jest szyba

W ramach okien PVC zwykle stosuje się stalowe wzmocnienie, które ma zapewnić skrzydłu odpowiednią stabilność i wytrzymałość. Technologia Fix-O-Round sprawia, że w oknach Internorm funkcje statyczną w skrzydle przejmuje szyba.

- W Polsce ta technologia wklejania szyb na skalę przemysłową w pięciokomorowych oknach PVC jest jeszcze w mocno początkowej fazie rozwoju. Nam przy jej pomocy udaje się nie tylko nadać szybie statyczne funkcje konstrukcji, ale także ograniczyć straty ciepła - mówi Karol Niespodziewański.

Fix-O-Round wpisuje się w totalną koncepcję produkcji, która od lat sprawdza się w Internorm i polega na pełnej kontroli nad całym procesem tworzenia okien - od badań i rozwoju aż po logistykę. Ponieważ firma sama produkuje zarówno szyby zespolone jak i profile okienne, technologia klejenia szyby na całej długości ramy jest niezawodna.

www.okna-pasywne.pl

 

źródło: IFTM Internorm