PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2011-11-25
Na co zwrócić uwagę wymieniając okna
Zakup nowych okien nie jest tani. Zdarza się, że oszczędzamy na nie wiele lat, dlatego nie można pozwolić sobie na pomyłkę.

IFTM Group Sp. z o.o.
ul. Wołoska 9A
02-583 Warszawa

tel. 801 88 99 87
okna@internorm.com.pl
www.internorm.com.pl

» więcej o firmie
Okna skrzynkowe popularne w czasach PRL-u lub kiepskiej jakości okna z początków polskiego kapitalizmu po latach użytkowania bardzo często, ani nie zapewniają komfortu cieplnego w pomieszczeniach, ani nie są szczególnie estetyczne. Dlatego konieczna staje się ich wymiana. Aby jednak nie popełnić błędu i dokonać zakupu okien, które faktycznie poprawią komfort mieszkania, wpłyną na niższe nawet o 30% rachunki za ogrzewanie oraz będą estetyczne i trwałe, ich wybór należy dobrze przemyśleć.

Solidność i gwarancja to podstawa

Zakup nowych okien nie jest tani. Zdarza się, że oszczędzamy na nie wiele lat, dlatego nie można pozwolić sobie na pomyłkę. Należy uniknąć sytuacji, kiedy kierując się tylko ekonomiczną kalkulacją dokonujemy zakupu produktu, który nie przetrwa nieuszkodzony nawet dekady. Dlatego warto sprawdzić długość gwarancji i generalną solidność produktów.


- Gwarancja dla wymieniających okna ma kluczowe znaczenie, ponieważ zapewnia im bezpieczeństwo ich użytkowania i komfort wynikający z tego, że nie muszą się obawiać, że przeznaczyli pieniądze na produkt, który nie spełni ich oczekiwań w dłuższym okresie. Pod tym względem 10 lat gwarancji oferowanej przez nas potwierdza solidność i jakość produktów. Należy powiedzieć, że gwarancja dotyczy całości okna za wyjątkiem okuć, na które udzielamy 3 letniej gwarancji. Jeżeli klient postępuje według procedur i wytycznych odnośnie gwarancji, to na pewno nawet intensywnie eksploatowanym okuciom nic się nie przydarzy - mówi Dariusz Olszewski z IFTM Internorm

Warto przy tym zaznaczyć, że im mniejszy lokal tym okna są intensywniej eksploatowane. W blokach gdzie okien jest kilka są one po prostu używane częściej niż w domach, w których okien jest więcej. Na okna czyhają także niebezpieczeństwa zewnętrzne. Bloki niejednokrotnie położone są przy ruchliwych ulicach. Dlatego okna oprócz czynników atmosferycznych narażone są także na wpływ smogu czy spalin.


- Pod tym względem bezkonkurencyjna jest stosowana przez nas w oknach PVC i drewniano-aluminiowych specjalna nakładka aluminiowa, która sprawia, że okno jest zdecydowanie bardziej odporne na wpływ niszczących  czynników, co przekłada się na ich trwałość i możliwość wieloletniej eksploatacji. Ponadto stosowana w naszych oknach technologia wklejania szkła sprawia, że są one bardzo stabilne, sztywniejsze i mocniejsze - mówi specjalista IFTM Internom

Kupując nowe okna warto zadbać o to, aby były one przede wszystkim solidne. Pozostałe cechy okna jak ich energooszczędność, izolacyjność akustyczna czy atrakcyjny wygląd jeśli okno nie będzie odporne na próbę czasu nie będą miały znaczenia.

Ciepło, cicho i estetycznie

Wymiana okien ma także zapewnić większy komfort cieplny w budynku, który przekłada się na wymierne ekonomiczne korzyści w postaci niższych kosztów ogrzewania. Ceny energii od lat rosną i nic nie wskazuje na to, że tendencja ta miałaby się odwrócić, zatem inwestycja w energooszczędne okna zwraca się coraz szybciej. Jak wskazują audyty zastosowanie odpowiednich okien może w budynkach jednorodzinnych zmniejszyć straty ciepła nawet o 30%.


Zanim zdecydujemy o zakupie należy zastanowić się jakich konkretnie okien potrzebujemy, a to zależy od budynku, w którym mieszkamy.

- Jeśli mieszkamy w bloku, gdzie ogrzewanie rozliczane jest ryczałtem to można zdecydować się na prosty system okienny jak na przykład Passion czy nawet Solion. Jeśli ktoś zaś precyzyjnie rozlicza koszty ogrzewania to lepszy będzie system Dimension+ lub  w przypadku budynków, gdzie okien jest wiele lub gdy zależy nam na maksymalnej oszczędności energii pasywny system Thermo Passiv - tłumaczy Dariusz Olszewski

Nowoczesne okna potrafią także zapewnić ochronę przed hałasem. Ma to znaczenie szczególnie w budynkach położonych przy ruchliwych ulicach lub w strefach zagrożonych hałasem - w pobliżu lotnisk, stadionów piłkarskich itp. Odpowiednio dobrany zestaw szybowy pozwoli zabezpieczyć się przed hałasem.

- W naszym standardzie okna mają współczynnik Rw na poziomie 34dB, czyli o 2dB więcej niż u konkurencji. W razie potrzeby możemy zrobić okna, o współczynniku 45dB, które zapewniają komfortową ciszę - mówi specjalista IFTM Internorm

Okna można też dobierać pod względem kolorystycznym. W blokach bywa tak, że administracja budynku narzuca obowiązek stosowania określonych kolorów. Nawet jeśli nasze okna muszą być z zewnątrz białe, to jeśli zdecydujemy się na okno z zewnętrzną nakładką aluminiową, możemy od strony wewnętrznej dowolnie dobrać kolor okna.

- W standardzie mamy 10 kolorów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie, natomiast na życzenie wybór jest praktycznie nieograniczony - mówi Dariusz Olszewski

Osobną kwestią jest antywłamaniowość. Ma ona szczególne znaczenie w przypadku domów, mniejsze w blokach. Ale nawet w nich warto zabezpieczyć się, jeśli mieszkanie znajduje się na parterze lub na ostatniej kondygnacji.

Decyzja o wymianie okien na nowe nie musi być trudna. Wystarczy zanalizować swoje potrzeby dotyczące energooszczędności, ochrony przed hałasem i wyglądu okien, a następnie wybrać te rozwiązania, które gwarantują największą trwałość. Wtedy będziemy mieć pewność, że kolejna wymiana okien nie nastąpi za szybko.

www.okna-pasywne.pl

www.facebook.com/IFTMInternorm

źródło: IFTM Internorm