PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-02-06
Dobieramy okno do stylu domu
Do niedawna okna niewiele różniły się między sobą. Miały one zazwyczaj kształt prostokąta i biały kolor.

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie

Kiedyś okna służyły jedynie do doświetlenia i wentylacji pomieszczeń dlatego nie było zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o ich kształty i kolory. Obecnie producenci oferują szeroki wachlarz barw i różnorodne formy profili okiennych. Dzięki nim możemy wyróżnić nasz dom na tle innych i stworzyć niepowtarzalne kompozycje we wnętrzach. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jak jednak nie zagubić się w gąszczu możliwości? Oto kilka sprawdzonych rad.

Do niedawna okna niewiele różniły się między sobą. Miały one zazwyczaj kształt prostokąta i biały kolor. Rozwój technologii pozwolił na wytworzenie okien w różnych formach i barwach. Obecnie dostępne są trójkąty, łuki czy koła w rozmaitych wielkościach i kolorach. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie kolorowych okien w oryginalnych kształtach warto zastanowić się w jakim stylu chcemy urządzić nasz dom.


Nowoczesny minimalizm

Ten styl, łączący prostotę i elegancję zyskuje ostatnio coraz większe grono zwolenników. Wnętrza minimalistyczne sprawiają wrażenie lekkich i przestrzennych. Dominują w nich jednolite barwy w neutralnych odcieniach. Ciekawe efekty w pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym daje mocny akcent kolorystyczny - może to być na przykład rama okienna. W ten sposób przełamiemy monotonię i ożywimy wnętrze. Obecnie dostępne są okna dwukolorowe - inne od wewnątrz, inne od zewnątrz. Dzięki temu możemy wybrać odważny kolor do wnętrza, a jednocześnie dopasować barwę stolarki do elewacji - mówi Hubert Rudzki, Kierownik Marketingu OKNOPLAST.

Jeśli planujemy urządzenie naszego domu w stylu minimalistycznym, warto rozważyć także montaż dużych przeszkleń w szarych lub grafitowych ramach. Zimne kolory dodadzą wnętrzu świeżości, a panoramiczne okna sprawią wrażenie nieograniczonej przestrzeni. Do tego typu wnętrz pasują duże okna w wąskich ramach, sięgające od podłogi aż do sufitu. Dobrym rozwiązaniem będą tu przesuwane drzwi tarasowe - zajmą one niewiele miejsca w pokoju, jednocześnie go powiększając. Jeśli nie chcemy lub nie możemy zamontować drzwi tarasowych, warto wybrać zwykłe, prostokątne okna w dużych rozmiarach - radzi Hubert Rudzki z OKNOPLAST.


Ponadczasowa klasyka

Osoby, które lubią tradycyjny wystrój wnętrz mogą zdecydować się na okna w okleinie drewnopodobnej. Wprowadzą one do domu przytulną ale elegancką atmosferę. Styl klasyczny dobrze sprawdza się zarówno w małych, jak i przestronnych pomieszczeniach. Jego wyróżniki to stonowana kolorystyka i wysokiej jakości materiały. Takie aranżacje nie starzeją się i nie wychodzą z mody.

Technologie stosowane obecnie w produkcji okien PVC pozwalają stworzyć estetyczne profile wyglądające zupełnie jak lakierowane drewno. Możliwe jest nawet naniesienie imitacji słojów. Współczesne okna w okleinie drewnopodobnej zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów, są one bowiem trwałe i nie wymagają żmudnej pielęgnacji - wyjaśnia Hubert Rudzki z OKNOPLAST. Okna w okleinie drewnopodobnej są barwione w masie. Dzięki temu nawet głębokie zarysowania pozostaną praktycznie niewidoczne. Nie musimy się też obawiać, że ramy naszych okien stracą kolor pod wpływem słońca czy deszczu, są one bowiem odporne na działanie czynników atmosferycznych.


Klasyczny styl wnętrza podkreślą także okna z tradycyjnymi tzw. podziałami - szprosami. Tu do wyboru mamy szprosy wewnątrzszybowe montowane wewnątrz pakietu szybowego lub wiedeńskie - naklejane na szybę. Ciekawe efekty dają one w połączeniu z oknami o nietypowych kształtach np. trójkątnymi czy łukowymi - mówi Hubert Rudzki z OKNOPLAST.

Niecodzienne aranżacje

Okna o nietypowych kształtach najczęściej wykorzystywane są na poddaszach. Takie profile możemy jednak zamontować w każdym pomieszczeniu naszego domu. Trójkątne, owalne czy okrągłe okna odświeżą  wnętrza i nadadzą im wesołego charakteru. Sprawdzą się one  np. w pokoju dziecięcym. Całość dopełni pastelowy kolor ram. Pamiętajmy tylko, aby pozostałe elementy miały stonowane barwy. Nie warto bowiem przesadzić, gdyż wówczas zamiast ciekawej aranżacji możemy otrzymać efekt chaosu.Firma OKNOPLAST rozpoczęła działalność w 1994 roku. W ciągu kilkunastu lat istnienia przedsiębiorstwo wypracowało solidną markę i pozycję czołowego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce, jak i w Europie. Wysoka jakość produktów – z której znana jest firma – została osiągnięta również dzięki doświadczeniu oraz gruntownej znajomości branży założycieli spółki.

Siedziba OKNOPLASTU zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 29 tys. m2. Od samego początku firma sprzedała ponad 2 500 000 okien, a globalna liczba Klientów przez 17 lat działalności przekroczyła 860 tysięcy.

Produkowane przez OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom m.in.: Godło Promocyjne „Teraz Polska 2010” dla okna Platinium i Platinium Evolution2, tytuł „Top Marka 2010”, „Złoty Laur Klienta 2010” w kategorii „Funkcjonalność i bezpieczeństwo”, certyfikat „Lider Rynku 2010”, certyfikat „Euro Leader 2010”, „Wizytówka Polskiego Produktu 2010”, czy tytuł „Premium Brand 2011” dla najbardziej cenionej marki. OKNOPLAST pojawił się również w prestiżowym rankingu magazynu Forbes – „Diamenty Forbesa“ i został wyróżniony za dynamiczny rozwój spółki.

OKNOPLAST przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST pomaga jest Stowarzyszenie „U Siemachy”. Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje między innymi wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.

źródło: Oknoplast Sp. z o.o.