PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-03-16
Kolorowe i nietypowe – dobieramy okna do domu
Decydując się na zakup okien, należy pamiętać o jednej z podstawowych funkcji jaką mają spełniać - naturalnym doświetleniu pomieszczeń.

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie

Kupując okna, najczęściej zwracamy uwagę na ich parametry techniczne. Jeśli chcemy jednak wyróżnić nasz dom na tle innych, warto zdecydować się na profile w niecodziennych kolorach i kształtach. Producenci oferują obecnie szeroki wachlarz okiennych barw i form. Dzięki nim możemy stworzyć interesujące kompozycje zarówno we wnętrzach, jak i na elewacji domu.

Białe, brązowe, a może... niebieskie

Jeszcze do niedawna nie mieliśmy dużego wyboru jeśli chodzi o barwy okien. Teraz jednak, dzięki nowym technologiom produkcji, na rynku dostępne są okna w wielu kolorach. Przed ich zakupem warto zastanowić się nad tym, jak chcemy urządzić pomieszczenia. Osoby, które lubią stonowane wnętrza mogą wybrać ramy w neutralnym kolorze np. białym. Do dyspozycji mamy też całą gamę odcieni drewnopodobnych. Ci, którzy chcą natomiast wyróżnić wnętrze uzyskają ciekawe efekty, umieszczając w pokoju jeden, mocny akcent kolorystyczny. Może nim być właśnie rama okienna w intensywnej barwie np. czerwonej. Pamiętajmy jednak, że wówczas kolorystyka pozostałych elementów we wnętrzu powinna być stonowana - radzi Marzena Rutyna, Technolog w firmie OKNOPLAST.


Zanim zdecydujemy się na kolor okna, warto zapoznać się z wpływem poszczególnych barw na nasz nastrój. Ciepłe, jak czerwona, żółta czy pomarańczowa pobudzą nas do działania i wprawią w dobry nastrój. Dobrze zatem sprawdzą się w gabinecie czy jadalni. Odcienie chłodne np. niebieski czy zielony natomiast uspokoją nas i pomogą się zrelaksować. Po ciężkim dniu miło będzie odpocząć w takiej sypialni.

Kolor okien powinniśmy jednak dobrać nie tylko do wnętrza, ale również do elewacji. Nie oznacza to wcale, że musimy rezygnować z zaplanowanych barw w pomieszczeniach. Obecnie bowiem dostępne są profile dwukolorowe - inne od wewnątrz, inne od zewnątrz. Dzięki temu możemy dopasować je do odcienia drzwi, dachu czy tynku, zachowując wymarzoną kompozycję we wnętrzu.

Okrągłe, trójkątne i łukowe

Nasze okna mogą przyciągać uwagę nie tylko barwą, ale i kształtem. Do dyspozycji mamy trapez, koło, trójkąt czy półkole. Profile w takich formach najczęściej stosowane są na poddaszach. Jednak możemy je zamontować w każdym pomieszczeniu naszego domu. Poświęcając chwilę na ich rozplanowanie, nadamy naszym wnętrzom unikany styl.

Jeśli mieszkamy w domu piętrowym, warto rozważyć montaż okien w niecodziennych kształtach na klatce schodowej czy półpiętrze. Będą one wówczas funkcjonalną ozdobą, która oświetli schody i sprawi wrażenie przestronności. Taka stolarka sprawdzi się również w łazience, gdzie często nie ma miejsca na zwykłe okna.

 

Stolarka w nietypowych kształtach zawsze jest wytwarzana na specjalne zamówienie. Jeśli zdecydujemy się na zakup okna w kształcie innym niż prostokąt, najlepiej jego pomiar powierzyć wykwalifikowanej osobie. Da nam to pewność że zamówione okno będzie pasowało do otworu w murze. Jest to bowiem bardziej skomplikowane niż zmierzenie okna prostokątnego - radzi Marzena Rutyna z OKNOPLAST.

Decydując się na zakup okien, należy pamiętać o jednej z podstawowych funkcji jaką mają spełniać - naturalnym doświetleniu pomieszczeń. Bardzo ważna jest wielkość przeszklonej powierzchni pomieszczenia. Oznacza to, że im więcej okien lub większy ich rozmiar, tym więcej światła dotrze do wnętrza. Inną opcją jest zastosowanie kilku mniejszych okien, ale w różnych miejscach pomieszczenia.   Minimalne wymiary okien zostały określone w polskim prawie. Tam, gdzie przebywamy dłużej niż 2 godziny dziennie, wynoszą one 1/8 powierzchni podłogi. Aby zapewnić większą ilość światła w pokojach do okien o nietypowych, kształtach możemy dodać te standardowe. Dobrze sprawdza się połączenie okna prostokątnego z łukowym lub trójkątnym w górnej części - mówi Marzena Rutyna z OKNOPLAST.


Montując w naszym domu okna kolorowe lub te o nietypowych kształtach nadamy bryle budynku lekkości i ożywimy ją. We wnętrzach natomiast, dzięki grze światła i barw stworzymy niepowtarzalny klimat.
Firma OKNOPLAST rozpoczęła działalność w 1994 roku. W ciągu kilkunastu lat istnienia przedsiębiorstwo wypracowało solidną markę i pozycję czołowego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce, jak i w Europie. Wysoka jakość produktów – z której znana jest firma – została osiągnięta również dzięki doświadczeniu oraz gruntownej znajomości branży założycieli spółki.

Siedziba OKNOPLASTU zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 29 tys. m2. Od samego początku firma sprzedała ponad 2 500 000 okien, a globalna liczba Klientów przez 17 lat działalności przekroczyła 860 tysięcy.

Produkowane przez OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom m.in.: Godło Promocyjne „Teraz Polska 2010” dla okna Platinium i Platinium Evolution2, tytuł „Top Marka 2010”, „Złoty Laur Klienta 2010” w kategorii „Funkcjonalność i bezpieczeństwo”, certyfikat „Lider Rynku 2010”, certyfikat „Euro Leader 2010”, „Wizytówka Polskiego Produktu 2010”, czy tytuł „Premium Brand 2011” dla najbardziej cenionej marki. OKNOPLAST pojawił się również w prestiżowym rankingu magazynu Forbes – „Diamenty Forbesa“ i został wyróżniony za dynamiczny rozwój spółki.

OKNOPLAST przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST pomaga jest Stowarzyszenie „U Siemachy”. Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje między innymi wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.

źródło: Oknoplast Sp. z o.o.