PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-10-09
Elegancja czy energoszczędność?
Planując remont lub budowę domu szczególną uwagę zwracamy na to by nowe wnętrza podkreślały nasz styl.

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie

Elementy aranżacji dobieramy w taki sposób by tworzyły one w pomieszczeniach niebanalne kompozycje. Zależy nam również na tym, aby w naszych domach było ciepło i przytulnie. Stajemy wówczas przed dylematem - jakie okna wybrać.

Obecnie koszty utrzymania domów i mieszkań rosną w szybkim tempie. Jednym ze sposobów na obniżenie rachunków za ogrzewanie jest zastosowanie energooszczędnych rozwiązań, między innymi okien o niskim współczynniku przenikania ciepła. Co jednak zrobić jeśli zależy nam również na eleganckich, klimatycznych wnętrzach? Nic straconego. Obecnie producenci oferują bowiem stolarkę, która pozwoli zachować wysokie parametry izolacyjne, a jednocześnie będzie stanowiła ozdobę pomieszczeń.


Domowe ciepło

Dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia powinniśmy zapewnić sobie w domu komfort cieplny, czyli stan w którym nie jest nam ani za ciepło, ani za zimno. Optymalna temperatura w pomieszczeniach wynosi ok. 20˚C. Istotnym elementem przy oszczędnościach w ogrzewaniu jest ograniczenie strat ciepła. Nieszczelne okna stanowią jedną z dróg jego ucieczki. Skutecznym rozwiązaniem na zmniejszenie wysokich rachunków za ogrzewanie jest montaż okien energooszczędnych - tłumaczy Marzena Rutyna, Technolog, OKNOPLAST.

Przed podjęciem decyzji o zakupie stolarki warto zatem sprawdzić jej współczynnik przenikania ciepła Uw. Parametr ten dostarczy nam informacji o tym ile energii wydostanie się z naszego domu przez okno po jego zamontowaniu. Pamiętajmy, że im jest on niższy, tym więcej ciepła pozostanie we wnętrzu. Powinniśmy też upewnić się, że wartość ta została wyliczona dla całego okna, a nie jedynie poszczególnych jego elementów np. ramy lub szyby. Tylko wówczas bowiem będziemy znali realny poziom strat energii.

W Polsce maksymalny poziom współczynnika przenikania ciepła dla okien wynosi 1,8 W/m²K. Musimy mieć jednak świadomość, że przez tego rodzaju stolarkę „ucieka" z naszych domów duża ilość energii. Znając wartości Uw dla okien możemy obliczyć ile pieniędzy w postaci energii tracimy przez okna, a także ile możemy zaoszczędzić montując te o niskim współczynniku przenikania ciepła. Jeśli weźmiemy pod uwagę ceny energii okaże się, że każdego roku, jesienią i zimą z powodu nieszczelnych okien tracimy kilkadziesiąt złotych - mówi Marzena Rutyna z OKNOPLAST. Producenci stale dążą do obniżenia współczynnika przenikania ciepła stolarki. Obecnie na rynku standardem jest Uw na poziomie 1,5 W/m²K, jednak dostępne są również okna o wartości Uw poniżej 1,0 W/m²K.


Klimatyczne wnętrza

Zwykle dobierając okna do domu mamy już wizję aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Poszukujemy zatem profili, które zaakcentują ich charakter i będą pasowały do pozostałych elementów wystroju. Producenci oferują nam szeroki wachlarz kształtów i rozmiarów oraz bogatą gamę kolorów stolarki. Odpowiednio dobrane okna mogą nadać wnętrzom unikalny klimat i sprawić, że nasz dom będzie wyróżniał się na tle innych.

Jeszcze do niedawna musieliśmy decydować czy zależy nam na oknach energooszczędnych czy estetycznych. Dziś, natomiast możemy wybrać stolarkę o eleganckim wyglądzie pasującym do naszych wnętrz, bez konieczności rezygnacji z wysokich parametrów w zakresie termoizolacyjności - mówi Marzena Rutyna z OKNOPLAST.

W ofercie OKNOPLAST dostępne jest okno Winergetic Premium, które stanowi połączenie zaawansowanych rozwiązań technologicznych i subtelnego designu. Zostało wyposażone aż w 6 uszczelek, które podnoszą parametry izolacyjne oraz szczelność. Innowacją jest tu umieszczenie uszczelki we wrębie szybowym, ograniczającej powstawanie mostka termicznego przy szybie. Specjalnie opracowana konstrukcja sprawia, że współczynnik przenikania ciepła dla Winergetic Premium wynosi zaledwie Uw=0,78W/m²K. Dodatkowo producent zastosował opcjonalnie dodatkowe wzmocnienie termiczne - stalowy profil połączono z wkładką termiczną wykonaną z żywicy. Pozwala to na minimalizację mostów termicznych przy jednoczesnym zachowaniu wymaganej statyki. Okno z takim wzmocnieniem spełnia wymagania Instytutu Ift Rosenheim dla stolarki pasywnej. OKNOPLAST zadbał również o elegancki wygląd Winergetic Premium. Cechuje się ono bowiem delikatną, zaokrągloną na zewnątrz linią profilu. Klamka okna jest inspirowana linią Platinium i powstała we współpracy z renomowanym studiem projektowym KISKA. W celu ułatwienia obsługi skrzydła jej rękojeść została wydłużona o 20% w stosunku do standardowych modeli. Okno Winergetic Premium dostępne jest w całej gamie odcieni drewnopodobnych jak orzech, złoty dąb czy Winchester. Jeśli chcemy możemy również zamówić skrzydło w jednym z kolorów palety RAL np. białym, brązowym, czy w barwie antracytu.

Producenci, chcąc nadążyć za rosnącymi potrzebami klientów oferują nam okna, które w coraz większym stopniu łączą nietuzinkowy wygląd z parametrami izolacyjnymi i funkcjonalnością. Dzięki temu, poświęcając chwilę na porównanie ofert możemy wybrać stolarkę, która obniży nasze rachunki za ogrzewanie i będzie cieszyć oczy domowników.
OKNOPLAST to międzynarodowa firma, jeden z pięciu  największych producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Firma prowadzi działalność na 10 rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Włoch i Węgier. W krajach tych spółka posiada 1400 salonów sprzedaży pod własną marką. Od stycznia 2012 OKNOPLAST jest Top Sponsorem włoskiego klubu Inter Mediolan.

OKNOPLAST działa w segmencie Premium. Oferta firmy obejmuje okna PVC, drzwi zewnętrzne, rolety, wyroby aluminiowe oraz szeroką gamę dodatków i akcesoriów. Produkty OKNOPLAST charakteryzują zaawansowane rozwiązania w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższa precyzja i niepowtarzalna estetyka wykonania. Jako jeden z nielicznych producentów, oferuje autorskie rozwiązania i produkty dostępne wyłącznie pod marka Oknoplast.

Siedziba OKNOPLASTU zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 31 200  m2. Od samego początku firma sprzedała ponad 3 000 000 jednostek okiennych, a globalna liczba klientów przez 18 lat działalności przekroczyła 930 tysięcy. Aktualnie w firmie pracuje blisko 800 osób.

Produkowane przez OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom. W minionym roku były to m.in.: „Godło teraz Polska" „TopBuilder 2012", „Lider Rynku 2011", Premium Brand 2011 dla najbardziej cenionej marki czy „Złoty Laur Klienta 2011".

OKNOPLAST przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST pomaga jest Stowarzyszenie „U Siemachy". Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje między innymi wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.

źródło: Oknoplast Sp. z o.o.