PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-01-10
VELUX nagrodzony Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji
Fabryka firmy VELUX w Namysłowie jest jednym z trzech zakładów produkcyjnych należących do Grupy VELUX w Polsce.

VELUX Polska Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 34
02-255 Warszawa

tel. 22 337 70 00
fax 22 337 70 90
kontakt@velux.pl
www.velux.pl

» więcej o firmie

Fabryka okien VELUX w Namysłowie została uhonorowana Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Załoga - wspólny sukces". Tytuł przyznano podczas wieczornej uroczystości, która odbyła się 9 stycznia br. w Filharmonii Opolskiej.

Namysłowski oddział spółki NB Polska został nagrodzony m.in. za zaangażowanie w realizację strategii i misji firmy, wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy oraz dbałość o zdrowie wszystkich pracowników czy ciągłą gotowość do podnoszenia swoich umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Nagrody wręczali przedstawicieli Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, m.in. Tadeusz Donocik - Przewodniczący Kapituły, Ryszard  Wilczyński - Wojewoda Opolski i Janusz Steinhoff - były wicepremier i minister gospodarki, Przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Nagrodę z ramienia VELUX odebrał dyrektor fabryki okien i kołnierzy aluminiowych w Namysłowie Artur Wołoszyn.

Fabryka firmy VELUX w Namysłowie jest jednym z trzech zakładów produkcyjnych należących do Grupy VELUX w Polsce. Jej powierzchnia zajmuje obszar kilkunastu boisk piłkarskich, a na jej terenie mieści się aż 9 hal - 7 produkcyjnych i 2 magazynowe. Tutaj znajduje się również centralne centrum dystrybucji na rynek polski i europejski. Obecnie w Namysłowie dla VELUX pracuje 740 osób, zaś zatrudnienie od wielu lat systematycznie rośnie. Firma jest jednym z największych pracodawców w regionie Opolszczyzny. Fabryka powstała w 2003 roku i wkrótce będzie obchodzić swoje 10‑lecie.


„Złoty Laur to dla nas ogromne wyróżnienie. Tę nagrodę traktujemy jako uhonorowanie ciężkiej pracy, jaką moja załoga włożyła w ubiegłym roku w proces transformacji produkcji, który właśnie zakończyliśmy" - powiedział podczas uroczystości Artur Wołoszyn, dyrektor zakładu w Namysłowie. „W związku z nim VELUX zainwestował aż 135 mln złotych w unowocześnienie i rozbudowę naszej fabryki. Niedawno rozpoczęliśmy produkcję innowacyjnych okien Nowej Generacji, dzięki czemu powstało u nas 100 nowych miejsc pracy, z czego jestem szczególnie dumny" - dodaje Artur Wołoszyn.

Na gali w Filharmonii Opolskiej wśród nagrodzonych Laurami znalazły się także takie znane osoby  jak Bogdan Zdrojewski minister kultury i dziedzictwa narodowego, Bartłomiej Bonk, zdobywca medalu olimpijskiego w Londynie czy Barbara Niewidział, złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie.  

Laury Umiejętności i Kompetencji są przyznawane od 1992 roku, kiedy to działacze samorządu gospodarczego skupieni w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach wystąpili z inicjatywą nagradzania ludzi nieprzeciętnych, a także wyróżniających się firm, organizacji i instytucji, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich.
Informacje o Grupie VELUX
Dzięki światłu dziennemu i świeżemu powietrzu, których dostarczają produkty VELUX, powstają lepsze warunki mieszkalne. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz świetlików wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu. VELUX oferuje również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, produkty izolacyjne oraz do zdalnego sterowania, a także panele solarne przeznaczone do montażu na dachu. Grupa VELUX posiada swoje fabryki w 11 krajach, a przedstawicielstwa handlowe w blisko 40 krajach. Jest jedną z najsilniejszych marek na światowym rynku materiałów budowlanych, a jej produkty są sprzedawane niemal na całym świecie. W Grupie VELUX zatrudnionych jest około 10 tys. osób, a jej właścicielem jest VKR Holding A/S.

Informacje o VELUX w Polsce
Firma VELUX Polska, będąca częścią Grupy VELUX, jest obecna na polskim rynku od 1989 roku. Biuro handlowe VELUX Polska funkcjonuje od 1990 roku. Pierwszą fabrykę w Gnieźnie otwarto w 1998 roku, a kolejna powstała w 2003 roku w Namysłowie. Wszystkie fabryki w Polsce otrzymały certyfikat jakości ISO 9001 oraz ISO 14001 zgodności produkcji z zasadami ekologii, jak również OHSAS 18001 z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zatrudnienie VELUX w Polsce systematycznie rośnie, obecnie w fabrykach i spółce handlowej pracuje ponad 1 450 osób.

źródło: VELUX