PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-05-19
Marka DRUTEX zbiera najlepsze noty wśród Polaków
Wyniki badań potwierdzają, że DRUTEX należy do grona najbardziej rozpoznawalnych producentów stolarki na polskim rynku.

DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów

tel. 59 822 91 01
fax 59 822 91 03
drutex@drutex.com.pl
www.drutex.pl

» więcej o firmie

Zgodnie z najnowszym raportem Centrum Analiz Branżowych (CAB), firma i produkty DRUTEX są najlepiej oceniane przez klientów spośród wszystkich 15 producentów okien, którzy wzięli udział w zorganizowanym przez CAB badaniu. Wyniki badań potwierdzają jednocześnie, że DRUTEX należy do grona najbardziej rozpoznawalnych producentów stolarki na polskim rynku.

Badanie zostało przeprowadzone w kwietniu br. przez Centrum Analiz Branżowych  na próbie tysiąca Polaków w wieku 15 lat i więcej, których  zapytano o to, które marki okien i drzwi znają oraz jaki jest ich stosunek do znanych im marek. Jednocześnie przy pomiarze znajomości wspomaganej respondentom prezentowano logotyp marki. 

Wyniki badania ewidentnie wskazują, że znajomość marek okien wśród Polaków jest istotnie zróżnicowana ze względu na wybrane parametry społeczno-demograficzne, w tym m.in. płeć. Badanie potwierdza, że większą znajomość marek okien wykazują mężczyźni. oraz użytkownicy Internetu i osoby słuchające radia.

Analiza wskazuje także jednoznacznie, że DRUTEX należy do grona marek najlepiej rozpoznawalnych przez Polaków. Co ważne, marka DRUTEX  zbiera najwięcej pozytywnych opinii wśród Polaków!

„Świetne opinie Polaków o produktach DRUTEX-u są potwierdzeniem wysokiej jakości i innowacyjności naszej oferty. Nasze 20-letnie doświadczenie w produkcji okien odzwierciedlone jest w doskonałych parametrach i nowoczesnym designie stolarki jak również profesjonalnym serwisie i obsłudze posprzedażowej. Cieszę się, że Polacy doceniają  produkty i sukcesy rynkowe DRUTEX-u. Tym większa jest nasza radość, że nasza firma zyskuje najwięcej pozytywnych opinii wśród klientów ze wszystkich producentów okien biorących udział w badaniu. Zdeklasowaliśmy konkurencję w zakresie zadowolenia i satysfakcji Polaków z pięknej i funkcjonalnej stolarki. To dowód, że nasz reklamowy slogan: Najlepsze Okna, znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości." - mówi Adam Leik, dyrektor ds. marketingu DRUTEX S.A.

CAB jest  agencją badawczą specjalizującą się w badaniach rynku stolarki budowlanej w Polsce oraz w pozostałych krajach europejskich, która od kilku lat realizuje projekty związane z rynkiem stolarki dostarczając wiedzy na temat trendów oraz graczów działających w branży.DRUTEX S.A. jest największym  producentem stolarki okienno - drzwiowej w Europie. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i  obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Bliskim Wschodzie. 

W swojej ofercie, oprócz produktów z PVC, DRUTEX posiada, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety.  Firma, jako jedna z niewielu w branży, jest również producentem szyb zespolonych oraz wytwarza własne profile PVC - GL System. Obecnie potencjał przedsiębiorstwa pozwala na produkcję 5000 okien na dobę, co czyni firmę niekwestionowanym liderem w branży stolarki w Europie. Jednocześnie produkty firmy charakteryzują się zaawansowaniem technologicznym i innowacyjnością, dzięki czemu wyznaczają standardy na międzynarodowym rynku stolarki i odpowiadają wymaganiom klientów.

Spółka jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne dopasowane do oczekiwań Klientów. Produkty znajdują uznanie w oczach nabywców, dzięki doskonałym rezultatom w zakresie energooszczędności jak również nowoczesnemu designowi i ponadprzeciętnej funkcjonalności, co jest odzwierciedlone w licznych nagrodach i wyróżnieniach, takich jak: Złoty Laur Klienta, Ambasador Polskiej Gospodarki, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu, Solidna Firma, Top Builder, Diament Forbesa, Medal Europejski, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Dobra Firma, Zielona Marka i wiele innych.

Celem firmy jest tworzenie najnowocześniejszych produktów, inwestycje w innowacyjne rozwiązania i budowanie dynamicznej sieci sprzedaży gwarantującej optymalizację podaży i procesów zaopatrzenia wciąż powiększającej się bazy Klientów.

Siedziba firmy znajduje się w Bytowie, w woj. pomorskim. Tam też znajduje się centrum logistyczne Spółki dysponujące flotą ponad 180 nowoczesnych pojazdów, dzięki czemu, w połączeniu ze sprawnością działania, firma zapewnia najkrótsze na rynku terminy realizacji zamówień (do 7 dni w całej Europie), co zdecydowanie wyróżnia firmę  na rynku.

W 2013 roku firma osiągnęła przychód na poziomie 480 mln zł, a działalność eksportowa firmy sięgnęła ponad 50%. Firma jest jednym z największych pracodawców w województwie i zatrudnia  ponad 1840 osób. Dynamiczny wzrost przychodów i zatrudnienia jest wynikiem rosnącego popytu na produkty firmy. Obecnie DRUTEX realizuje jedną z najważniejszych inwestycji w historii firmy, związaną z budową Europejskiego Centrum Stolarki, wartą w sumie ok. 200 mln zł.. Pierwszy etap inwestycji  firma planuje oddać w II kwartale  2014 roku, co pozwoli firmie na podwojenie mocy produkcyjnych.

DRUTEX S.A. jest również firmą społecznie odpowiedzialną, a polityka społecznej odpowiedzialności biznesu jest wpisana w strategię działania firmy. Spółka angażuje się w akcje mające na celu wspieranie potrzebujących. DRUTEX wspiera m.in. Fundację Kiwanis, pomagając dzieciom chorym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Firma pomogła również podopiecznym Fundacji „Równe Szanse" Dariusza Michalczewskiego. Poza tym angażuje się w lokalne inicjatywy. Dzięki temu dziś, DRUTEX postrzegany jest jako firma rzetelna, uczciwa i otwarta na potrzeby społeczeństwa.

źródło: Drutex