PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2014-06-12
Automatyczna sortownia szyb zespolonych GSS
ROTOX zaprezentował na targach norymberskich szerokie spektrum maszyn, a wśród nich automatyczną sortownię szyb zespolonych GSS.

F.M. ROTOX Sp. z o.o.
Zieleniec 69
46-034 Pokój

tel. 77 469 31 63
fax 77 469 31 62
info@rotox.pl
www.rotox.pl

» więcej o firmie

ROTOX obecność na targach norymberskich uważa za swój obowiązek, gdyż firma bierze w nich udział niemal od zawsze. Zgodnie z tradycją, ROTOX zaprezentował szerokie spektrum maszyn, a wśród nich automatyczną sortownię szyb zespolonych GSS. Cieszyła się ona bardzo dużym zainteresowaniem klientów, którzy dopytując o szczegóły techniczne, chwalili zastosowane w niej rozwiązania zarówno mechaniczne jak i programowe.

GSS jest to nowoczesne rozwiązanie sterowane za pomocą autorskich programów z wykorzystaniem techniki fuzzy logic. Zadaniem maszyny jest zmagazynowanie i dostarczenie na linię szklenia szyb posortowanych zgodnie z kolejnością wymaganą przez produkcję. Maszyna jest wykonana w sposób modułowy, a różnorodność dostępnych rozwiązań z zakresu załadunku, rozładunku, magazynowania i sortowania jest tak duża, że pozwala na idealne dopasowanie do wymagań i możliwości klienta.

Korzyścią z zastosowania takiego rozwiązania jak GSS jest między innymi:

  • wczesne wykrycie uszkodzonych lub brakujących szyb.
  • brak przestojów linii szklenia wywołanych na skutek szukania i ręcznego przekładania szyb na stojakach.
  • zwiększenie wydajności produkcji bez konieczności zwiększania liczby personelu.

Choć jest to urządzenie, które już trafiło do kilku klientów, to jednak po raz pierwszy zostało zaprezentowane na targach norymberskich. Jan Sonka, prezes zarządu ROTOX Polska zauważa - Planujemy powiększyć powierzchnię naszej fabryki w Polsce, będzie ona podwojona. Nasza maszyna, zaprezentowana na targach wzbudzała bardzo duże zainteresowanie i jej popularność stanowi poważny impuls do tego, by tę inwestycję zrealizować i jak najszybciej oddać do użytku nową halę.

Urządzenie wzbudzało bowiem na tyle duże zainteresowanie, że pojawiła się groźba długich terminów realizacji zamówienia. Do tego jednak w ROTOX nie chcą dopuścić, czemu ma zapobiec między innymi powiększenie zakładu i zwiększenie mocy produkcyjnej. Zamówiono także wielkogabarytowe centrum obróbcze do stali. W zakładzie już jedno jest, jednak to nowe będzie większe, o znacznie lepszych możliwościach pracy. Długość obróbki detali wyniesie 10 m, wysokość 3 m, a szerokość 1,5 m. To ogromna bryła, która będzie obrabiana w tej maszynie z dokładnością do setnej milimetra.

źródło: Rotox