PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-08-29
Prezes DRUTEX S.A., Leszek Gierszewski, wśród Liderów Biznesu Forbes’a
W tegorocznym rankingu Liderów Biznesu, wysoką, szóstą pozycję zajął prezes DRUTEX S.A., Leszek Gierszewski.

DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów

tel. 59 822 91 01
fax 59 822 91 03
drutex@drutex.com.pl
www.drutex.pl

» więcej o firmie

W tegorocznym rankingu Liderów Biznesu, organizowanym przez magazyn Forbes, wysoką, szóstą pozycję zajął prezes DRUTEX S.A., Leszek Gierszewski. Jury doceniło zaangażowanie i sukces prezesa w budowaniu światowej klasy firmy, a tym samym wyróżniło go za stworzenie największego producenta okien w Europie.

Coroczny ranking Forbes'a wyróżnia firmy, które  notują szczególne osiągnięcia i wykazują największą aktywność w biznesie w ciągu minionych 12 miesięcy. Znalezienie się w gronie liderów stanowi potwierdzenie siły i kondycji biznesu oraz jego dotychczasowego sukcesu.

Ranking powstał w oparciu o wskazania szesnastu jurorów, bankierów inwestycyjnych doradzających największym polskim przedsiębiorcom. W tym roku wśród nominowanych znalazła się rekordowa liczba - 72 najlepszych przedsiębiorców z różnych branż. Najbardziej punktowana była wytrwałość i świeże pomysły, liczył się całokształt, sukces i wypracowana pozycja.

Znalezienie się w gronie liderów biznesu Forbes'a to wielkie wyróżnienie, tym bardziej, że selekcji dokonano spośród kilkudziesięciu firm z całej Polski. To potwierdza, ze rzeczywiście DRUTEX jest swoistą perełką na polskiej mapie biznesu. DRUTEX jest przykładem przedsiębiorstwa, które niezależnie od koniunktury rynkowej, rosnącej presji konkurencyjnej, nowych wyzwań czy zmieniającemu się otoczeniu skutecznie wykorzystuje swoje przewagi rynkowe zdobywając coraz większe udziały na rynku stolarki. Nie musimy się martwić o  stabilność finansową, dostęp do funduszy. DRUTEX jest przykładem innowacyjnego, silnego i odważnie zarządzanego przedsiębiorstwa, które coraz dynamiczniej wchodzi na zagraniczne rynki. Inwestycja związana z budową Europejskiego Centrum Stolarki, którą zrealizowaliśmy w tym roku, to kolejny dowód na to, ze nie boimy się rozwijać. Z pewnością najlepsze dopiero przed nami." - mówi prezes DRUTEX S.A., Leszek Gierszewski

DRUTEX zakończył w tym roku I fazę budowy Europejskiego Centrum Stolarki, którego powierzchnia obejmuje ponad 28000m2, czyli tyle ile siedem boisk piłkarskich. Inwestycja pozwoli firmie na podwojenie mocy do 10.000 okien dziennie oraz wzbogacenie portfolio w nowe produkty, tym samym umacniając firmę na pozycji lidera na rynku w Europie. Ponadto, rozpoczęcie współpracy ze światowej klasy piłkarzami - włoskim pomocnikiem Juventusu Turyn - Andreą Pirlo, byłym kapitanem reprezentacji Niemiec i kapitanem Bayernu Monachium - Philippem Lahmem oraz kapitanem reprezentacji Polski i zawodnikiem Borussii Dortmund - Jakubem Błaszczykowskim potwierdza doskonałą kondycję firmy. DRUTEX jest pierwszą firmą w Polsce, która do swojej kampanii zaprosiła tak podziwianych, wysokiej klasy piłkarzy. Do tej pory takie działania realizowały koncerny światowe. Jednocześnie już dziś DRUTEX szykuje kolejne niespodzianki pozwalające firmie na kolejne wzrosty w kraju i za granicą.DRUTEX S.A. jest największym  producentem stolarki okienno - drzwiowej w Europie. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i  obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Bliskim Wschodzie. 

W swojej ofercie, oprócz produktów z PVC, DRUTEX posiada, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety.  Firma, jako jedna z niewielu w branży, jest również producentem szyb zespolonych oraz wytwarza własne profile PVC - GL System. Obecnie potencjał przedsiębiorstwa pozwala na produkcję 5000 okien na dobę, co czyni firmę niekwestionowanym liderem w branży stolarki w Europie. Jednocześnie produkty firmy charakteryzują się zaawansowaniem technologicznym i innowacyjnością, dzięki czemu wyznaczają standardy na międzynarodowym rynku stolarki i odpowiadają wymaganiom klientów.

Spółka jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne dopasowane do oczekiwań Klientów. Produkty znajdują uznanie w oczach nabywców, dzięki doskonałym rezultatom w zakresie energooszczędności jak również nowoczesnemu designowi i ponadprzeciętnej funkcjonalności, co jest odzwierciedlone w licznych nagrodach i wyróżnieniach, takich jak: Złoty Laur Klienta, Ambasador Polskiej Gospodarki, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu, Solidna Firma, Top Builder, Diament Forbesa, Medal Europejski, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Dobra Firma, Zielona Marka i wiele innych.

Celem firmy jest tworzenie najnowocześniejszych produktów, inwestycje w innowacyjne rozwiązania i budowanie dynamicznej sieci sprzedaży gwarantującej optymalizację podaży i procesów zaopatrzenia wciąż powiększającej się bazy Klientów.

Siedziba firmy znajduje się w Bytowie, w woj. pomorskim. Tam też znajduje się centrum logistyczne Spółki dysponujące flotą ponad 180 nowoczesnych pojazdów, dzięki czemu, w połączeniu ze sprawnością działania, firma zapewnia najkrótsze na rynku terminy realizacji zamówień (do 7 dni w całej Europie), co zdecydowanie wyróżnia firmę  na rynku.

W 2013 roku firma osiągnęła przychód na poziomie 480 mln zł, a działalność eksportowa firmy sięgnęła ponad 50%. Firma jest jednym z największych pracodawców w województwie i zatrudnia  ponad 1840 osób. Dynamiczny wzrost przychodów i zatrudnienia jest wynikiem rosnącego popytu na produkty firmy. Obecnie DRUTEX realizuje jedną z najważniejszych inwestycji w historii firmy, związaną z budową Europejskiego Centrum Stolarki, wartą w sumie ok. 200 mln zł.. Pierwszy etap inwestycji  firma planuje oddać w II kwartale  2014 roku, co pozwoli firmie na podwojenie mocy produkcyjnych.

DRUTEX S.A. jest również firmą społecznie odpowiedzialną, a polityka społecznej odpowiedzialności biznesu jest wpisana w strategię działania firmy. Spółka angażuje się w akcje mające na celu wspieranie potrzebujących. DRUTEX wspiera m.in. Fundację Kiwanis, pomagając dzieciom chorym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Firma pomogła również podopiecznym Fundacji „Równe Szanse" Dariusza Michalczewskiego. Poza tym angażuje się w lokalne inicjatywy. Dzięki temu dziś, DRUTEX postrzegany jest jako firma rzetelna, uczciwa i otwarta na potrzeby społeczeństwa.

źródło: Drutex