PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-09-02
Kulisy reklamy DRUTEX z Andreą Pirlo, Philippem Lahmem i Jakubem Błaszczykowskim
Spot reklamowy będący wynikiem pracy światowych ekspertów wywołał sporo ...

DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów

tel. 59 822 91 01
fax 59 822 91 03
drutex@drutex.com.pl
www.drutex.pl

» więcej o firmie

DRUTEX, największy w Europie producent okien i drzwi, rozpoczął 1 czerwca br. oficjalną kampanię reklamową „DRUTEX - Wybór Mistrzów", która realizowana jest w Polsce, Niemczech i we Włoszech. Punktem centralnym kampanii jest spot reklamowy, którego głównymi bohaterami są ambasadorowie marki DRUTEX, światowej klasy piłkarze: Andrea Pirlo, Philipp Lahm i Jakub Błaszczykowski. Pomysł i realizacja spotu zostały powierzone zagranicznym ekspertom z wieloletnim doświadczeniem na międzynarodowym rynku mediów i reklamy. Za stworzenie scenariusza odpowiedzialny był włoski dyrektor kreatywny, zdobywca 18 Lwów podczas Międzynarodowych Festiwali Reklamy w Cannes  -  Pietro Maestri, zaś Matteo Bonifazio reprezentujący międzynarodowy dom produkcyjny Casta Diva Pictures, znany na rynku włoskim i w Europie z realizacji licznych filmów i reklam dla światowych koncernów jak Samsung, Nestlè czy Adidas, zajął się reżyserią spotu.

Spot reklamowy będący wynikiem pracy światowych ekspertów wywołał sporo zamieszania i pozytywnych emocji w branży. DRUTEX jest bowiem pierwszą polską firmą, która zrealizowała film reklamowy z udziałem trzech gwiazd futbolu takiego formatu. Do tej pory stać było na takie działania tylko koncerny globalne.

„Koncepcja spotu jest bardzo prosta: światowej klasy piłkarze różnią się pod względem osobowości, umiejętności, upodobań. To, co ich łączy, to umiejętność precyzyjnego wyboru najwyższej jakości produktów potrzebnych im w codziennym życiu. Niezależnie od tego czy chodzi o komputer, samochód, czy...okno. Jest to możliwe nie tylko dlatego, że są świetnymi piłkarzami, ale również dlatego, że wyróżniają się odpowiedzialnością i umiejętnością podejmowania właściwych, najlepszych decyzji." - mówi Pietro Maestri.

Na początku spotu widzimy zabawną rywalizację pomiędzy dwoma Mistrzami w auli szkolnej podczas spotkania z młodymi fanami Philippa Lahma i Andrei Pirlo. W drugiej części filmu reklamowego z kolei pokazani są piłkarze w ich własnych domach wyposażonych w okna DRUTEX. W końcowej scenie obserwujemy Jakuba Błaszczykowskiego kopiącego piłkę ze świetną precyzją do domu Lahma, co nadaje całości lekkiego, zabawnego charakteru, bo rozstrzyga też całą konkurencję.

Spot ma bardzo jasny, rzeczywisty wymiar i profesjonalne zdjęcia oraz kreację" - dodaje Pietro Maestri opisując 30-sekundowy spot. 

Na planie pracowała profesjonalna ekipa i zespół ekspertów, którzy czuwali nad całością projektu zapewniając jednocześnie komfort pracy dla piłkarzy biorących udział w projekcie.

„To ogromna przyjemność współpracować z tak wiarygodnym partnerem, jakim jest firma DRUTEX. Kręcenie spotu było świetnym przeżyciem, atmosfera była  doskonała, a całość udało się zrealizować bardzo sprawnie. „Rywalizacja" pomiędzy mną a Philippem Lahmem była naprawdę zabawna, a widownia reagowała entuzjastycznie i z uśmiechem. Dlatego cieszę się, że DRUTEX zaangażował do realizacji spotu profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą w zakresie tego rodzaju projektów" - mówił Andrea Pirlo podczas kręcenia spotu w Monachium.

Podobnego zdania jest Philipp Lahm, który również wspomina miła atmosferę i chwali komfort pracy: „Mieliśmy dość napięty plan dnia, a mimo tego wszyscy spisaliśmy się na piątkę. Samo spotkanie z pozostałymi ambasadorami marki DRUTEX: Andreą Pirlo i Jakubem Błaszczykowskim było miłym doświadczeniem. Jestem dumny z posiadania tak odpowiedzialnego, profesjonalnego partnera, jakim jest firma DRUTEX.

Spot reklamowy DRUTEX-u został wykorzystany w kampanii on-line, telewizyjnej i prasowej w Polsce, Niemczech i Włoszech.

„Naszym celem jest dalsze wzmacnianie wiodącej pozycji DRUTEX-u na rynku międzynarodowym i budowanie rozpoznawalności marki za granicą. Trzeba jednak pamiętać, że to jest proces długofalowy i nie można w tym wypadku iść na skróty. Mamy w swojej drużynie świetnych sportowców, którzy słyną z szybkości i zorientowania na wynik. Jestem pewien, że z taką drużyną z powodzeniem będziemy zdobywać zaufanie Klientów w kraju i za granicą"- mówi Leszek Gierszewski, DRUTEX S.A.

Poza spotem reklamowym powstał również film zza kulis przedstawiający historię kręcenia spotu, współpracy z piłkarzami, budowy scenografii, a więc wszystkiego, czego nie pokazane zostało w filmie reklamowym - 30 i 15 sek.

# # #

Making-Of (zza kulis): http://bit.ly/1ubaF9u

TV-Spot:         http://bit.ly/W3qJ0O 
DRUTEX S.A. jest największym  producentem stolarki okienno - drzwiowej w Europie. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i  obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Bliskim Wschodzie. 

W swojej ofercie, oprócz produktów z PVC, DRUTEX posiada, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety.  Firma, jako jedna z niewielu w branży, jest również producentem szyb zespolonych oraz wytwarza własne profile PVC - GL System. Obecnie potencjał przedsiębiorstwa pozwala na produkcję 5000 okien na dobę, co czyni firmę niekwestionowanym liderem w branży stolarki w Europie. Jednocześnie produkty firmy charakteryzują się zaawansowaniem technologicznym i innowacyjnością, dzięki czemu wyznaczają standardy na międzynarodowym rynku stolarki i odpowiadają wymaganiom klientów.

Spółka jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne dopasowane do oczekiwań Klientów. Produkty znajdują uznanie w oczach nabywców, dzięki doskonałym rezultatom w zakresie energooszczędności jak również nowoczesnemu designowi i ponadprzeciętnej funkcjonalności, co jest odzwierciedlone w licznych nagrodach i wyróżnieniach, takich jak: Złoty Laur Klienta, Ambasador Polskiej Gospodarki, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu, Solidna Firma, Top Builder, Diament Forbesa, Medal Europejski, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Dobra Firma, Zielona Marka i wiele innych.

Celem firmy jest tworzenie najnowocześniejszych produktów, inwestycje w innowacyjne rozwiązania i budowanie dynamicznej sieci sprzedaży gwarantującej optymalizację podaży i procesów zaopatrzenia wciąż powiększającej się bazy Klientów.

Siedziba firmy znajduje się w Bytowie, w woj. pomorskim. Tam też znajduje się centrum logistyczne Spółki dysponujące flotą ponad 180 nowoczesnych pojazdów, dzięki czemu, w połączeniu ze sprawnością działania, firma zapewnia najkrótsze na rynku terminy realizacji zamówień (do 7 dni w całej Europie), co zdecydowanie wyróżnia firmę  na rynku.

W 2013 roku firma osiągnęła przychód na poziomie 480 mln zł, a działalność eksportowa firmy sięgnęła ponad 50%. Firma jest jednym z największych pracodawców w województwie i zatrudnia  ponad 1840 osób. Dynamiczny wzrost przychodów i zatrudnienia jest wynikiem rosnącego popytu na produkty firmy. Obecnie DRUTEX realizuje jedną z najważniejszych inwestycji w historii firmy, związaną z budową Europejskiego Centrum Stolarki, wartą w sumie ok. 200 mln zł.. Pierwszy etap inwestycji  firma planuje oddać w II kwartale  2014 roku, co pozwoli firmie na podwojenie mocy produkcyjnych.

DRUTEX S.A. jest również firmą społecznie odpowiedzialną, a polityka społecznej odpowiedzialności biznesu jest wpisana w strategię działania firmy. Spółka angażuje się w akcje mające na celu wspieranie potrzebujących. DRUTEX wspiera m.in. Fundację Kiwanis, pomagając dzieciom chorym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Firma pomogła również podopiecznym Fundacji „Równe Szanse" Dariusza Michalczewskiego. Poza tym angażuje się w lokalne inicjatywy. Dzięki temu dziś, DRUTEX postrzegany jest jako firma rzetelna, uczciwa i otwarta na potrzeby społeczeństwa.

źródło: Drutex