PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-10-07
DRUTEX otwiera Europejskie Centrum Stolarki
DRUTEX, największy producent okien i drzwi w Europie, ogłosił dziś uroczyste otwarcie Europejskiego Centrum Stolarki (ECS).

DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów

tel. 59 822 91 01
fax 59 822 91 03
drutex@drutex.com.pl
www.drutex.pl

» więcej o firmie

DRUTEX, największy producent okien i drzwi w Europie, ogłosił dziś uroczyste otwarcie Europejskiego Centrum Stolarki (ECS), kilkusetmilionowej inwestycji będącej rezultatem długofalowej i konsekwentnej strategii rozwoju firmy. Nowo uruchomiona hala produkcyjna pozwala na podwojenie potencjału produkcyjnego, a tym samym umocnienie pozycji konkurencyjnej DRUTEX na kluczowych rynkach eksportowych firmy, takich jak: Niemcy i Włochy. W uroczystości otwarcia ECS wzięło udział ponad 80 przedstawicieli mediów z trzech krajów jak również ambasadorowie marki DRUTEX - Andrea Pirlo oraz Jakub Błaszczykowski.


DRUTEX planuje wzrosty powyżej średniej rynkowej

Otwarcie ECS jest konsekwencją proinwestycyjnej polityki rozwoju DRUTEX-u. Od 20 lat firma produkuje stolarkę okienno-drzwiową z PVC i własne szyby zespolone, w kolejnych latach uzupełniała portfolio o nowe produkty z aluminium jak i drewna oraz fasady, rolety i profile PVC. Dzięki nowej hali produkcyjnej firma zamierza wprowadzać kolejne produkty i udoskonalać dotychczasową ofertę. Sukces firmy w dużej mierze tkwi w wysokiej jakości stolarce, wysokowydajnej produkcji oraz inteligentnej logistyce, która w połączeniu ze świetną organizacją, zapewnia najkrótsze na rynku terminy realizacji zamówień i dostawę stolarki w ciągu siedmiu dni w całej Europie. Krótkie terminy dostawy, w porównaniu ze standardową 21- dniową ofertą rynkową, umacniają przewagę konkurencyjną DRUTEX-u na rynku polskim oraz za granicą.


Dzięki temu firma coraz odważniej zdobywa zaufanie klientów na rynkach międzynarodowych. Dwu-a nawet trzycyfrowe wzrosty popytu na produkty DRUTEX-u za granicą, głównie w Niemczech i we Włoszech determinują kolejne decyzje o zwiększaniu potencjału produkcyjnego. „Przyszłość DRUTEX-u i powodzenie naszego biznesu w dużej mierze będzie zależeć od stopnia rozwoju naszej aktywności na rynkach zagranicznych" - mówi Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A. podczas uroczystości.

Za pierwsze półrocze br. DRUTEX zanotował ponad 19-procentowy wzrost wielkości sprzedaży, co potwierdza, że firma rośnie bardziej dynamicznie niż rynek, który średnio wzrósł o 15 procent. Spółka zamierza utrzymać tę dwucyfrową dynamikę sprzedaży do końca br. Za rok 2013 DRUTEX wygenerował przychody na poziomie ponad 470 mln zł.

Firma podwaja również potencjał produkcyjny z 5.000 do 10.000 okien na dobę, co oznacza, że rocznie DRUTEX będzie produkował ok. 2 mln okien! Ponadto, firma zwiększa produkcję rolet z 5000 sztuk w miesiącu do 1000 rolet dziennie. Portfolio produktów wzbogaci się dodatkowo o bramy przemysłowe, które będą stanowić nowość w dotychczasowej ofercie. Pierwsze, prototypowe modele, w ilości 42 sztuk, zostały zamontowane i są już testowane w nowej hali DRUTEX-u.

Budowa pierwszego etapu ECS, trwająca ok. dwudziestu miesięcy zapewnia dodatkowe 700 miejsc pracy, a do dyspozycji pracowników administracyjnych będzie dodatkowa, ok. 800 - metrowa, powierzchnia biurowa. ECS to nowoczesność, gwarancja dodatkowego zatrudnienia i wysoki komfort pracy. Drugi etap inwestycji związany z budową kolejnych 30.000 m² powierzchni produkcyjnej planowany jest na przyszły rok. Infrastruktura do rozpoczęcia budowy drugiego etapu ECS jest już przygotowana.

Nowoczesna produkcja i niezależna logistyka czynnikami sukcesu firmy

Konstrukcja stalowa ECS o powierzchni czterech boisk piłkarskich waży łącznie 904 tony, co odpowiada ciężarowi trzech samolotów Airbus A380 Superjumbo. Prace ziemne rozpoczęte w lutym 2013 roku, wiązały się z przewiezieniem ok. 176.413 m³ ziemi. Łącznie posadzonych zostało 30.000 roślin wokół hali i ułożono 10.000 m² trawnika.

Nowa hala produkcyjna dysponuje nowoczesnym, zautomatyzowanym parkiem maszynowym pochodzącym od renomowanych, światowych firm, zarówno jeśli chodzi o urządzenia i maszyny do produkcji profili PVC, jak również szyb zespolonych i stolarki okienno-drzwiowej z PVC.

„Produkujemy okna wykorzystując do tego własne profile PVC i własne szyby zespolone. Odpowiadamy za produkt od początku - od profilu po gotowe okno. Mamy tę przewagę nad konkurencją, że jesteśmy w związku z tym w stanie kontrolować jakość naszych produktów na każdym etapie produkcji" - zapewnia Leszek Gierszewski. Niezależność w zakresie produkcji wpływa pozytywnie na sprawność produkcji, terminy dostaw jak również efektywność w zakresie zarządzania jakością w firmie.

Różnorodność produktowa wymaga również zaawansowanego zaplecza technologicznego.

Z trzydziestu dwóch linii produkcyjnych w ECS aż szesnaście to maszyny i urządzenia do produkcji okien i drzwi z PVC, a pięć służy do produkcji szyb zespolonych. W nowej hali produkcyjnej znajduje się także hartowania szkła, która jest zupełnie nowym sprzętem w firmie i która pozwoli na produkcję jeszcze bardziej zaawansowanych technologicznie konstrukcji.

Dodatkowo, na wyposażeniu hali znajduje się inteligentny system podawczy typu FlyOver umożliwiający przyspieszony pobór szkła oraz bezpośredni dostęp do asortymentu szkła.

Ponadto, na wyposażeniu są maszyny i urządzenia do produkcji stolarki aluminiowej, drewnianej, rolet oraz ekstruzji własnych profili PVC.

Łącznie park maszynowy DRUTEX tworzą:

  • 32 linie do produkcji stolarki okienno-drzwiowej
  • 5 linii do oklejania okien
  • 5 linii do produkcji szyb zespolonych

Koordynacja wszystkich procesów produkcyjnych narzuca konieczność wdrażania efektywnych, innowacyjnych rozwiązań zarówno w zakresie produkcji, transportu jak i organizacji działań wewnątrz firmy. Nie inaczej jest w przypadku realizacji projektu związanego z budową ECS. Hala została wyposażona w inteligentne rozwiązania w zakresie sterowania produkcją, ale również odpowiada nowoczesnym wymaganiom dotyczącym architektury budynku, także w odniesieniu do kwestii dotyczących procesów sprawnego załadunku i rozładunku stolarki. Dzięki optymalizacji procesowej i produktowej firma jest w stanie dotrzymywać 7-dniowych terminów realizacji zamówień przy rosnącym popycie w kraju i za granicą. Flota transportowa składająca się z ponad 200 pojazdów, głównie marki Mercedes, gwarantuje niezawodność i szybkość działania.

Znaczenie i zakres nowej inwestycji podkreśla prezes, Leszek Gierszewski: „Wraz z uruchomieniem pierwszego etapu naszej inwestycji, czyli hali produkcyjnej o powierzchni ok. 28.500 m2, po 20-latach działania rozpoczynamy nową erę rozwoju. Koncentrujemy się w 100 procentach na naszym wzroście. Jesteśmy zdeterminowani, by umacniać naszą pozycję w kraju i za granicą. Nasze plany nie ograniczają się już tylko do okien i drzwi. Zaczynamy nowy etap z nowymi produktami. Bramy będą dla nas wyzwaniem i inspiracją. Będą nas mobilizować do jeszcze dynamiczniejszego rozwoju. Przed nami dopiero najlepsze. Jesteśmy gotowi, by walczyć o Klientów, bo jesteśmy pewni swoich mocnych stron i przewag konkurencyjnych."

 DRUTEX S.A. jest największym  producentem stolarki okienno - drzwiowej w Europie. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i  obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Bliskim Wschodzie. 

W swojej ofercie, oprócz produktów z PVC, DRUTEX posiada, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety.  Firma, jako jedna z niewielu w branży, jest również producentem szyb zespolonych oraz wytwarza własne profile PVC - GL System. Obecnie potencjał przedsiębiorstwa pozwala na produkcję 5000 okien na dobę, co czyni firmę niekwestionowanym liderem w branży stolarki w Europie. Jednocześnie produkty firmy charakteryzują się zaawansowaniem technologicznym i innowacyjnością, dzięki czemu wyznaczają standardy na międzynarodowym rynku stolarki i odpowiadają wymaganiom klientów.

Spółka jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne dopasowane do oczekiwań Klientów. Produkty znajdują uznanie w oczach nabywców, dzięki doskonałym rezultatom w zakresie energooszczędności jak również nowoczesnemu designowi i ponadprzeciętnej funkcjonalności, co jest odzwierciedlone w licznych nagrodach i wyróżnieniach, takich jak: Złoty Laur Klienta, Ambasador Polskiej Gospodarki, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu, Solidna Firma, Top Builder, Diament Forbesa, Medal Europejski, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Dobra Firma, Zielona Marka i wiele innych.

Celem firmy jest tworzenie najnowocześniejszych produktów, inwestycje w innowacyjne rozwiązania i budowanie dynamicznej sieci sprzedaży gwarantującej optymalizację podaży i procesów zaopatrzenia wciąż powiększającej się bazy Klientów.

Siedziba firmy znajduje się w Bytowie, w woj. pomorskim. Tam też znajduje się centrum logistyczne Spółki dysponujące flotą ponad 180 nowoczesnych pojazdów, dzięki czemu, w połączeniu ze sprawnością działania, firma zapewnia najkrótsze na rynku terminy realizacji zamówień (do 7 dni w całej Europie), co zdecydowanie wyróżnia firmę  na rynku.

W 2013 roku firma osiągnęła przychód na poziomie 480 mln zł, a działalność eksportowa firmy sięgnęła ponad 50%. Firma jest jednym z największych pracodawców w województwie i zatrudnia  ponad 1840 osób. Dynamiczny wzrost przychodów i zatrudnienia jest wynikiem rosnącego popytu na produkty firmy. Obecnie DRUTEX realizuje jedną z najważniejszych inwestycji w historii firmy, związaną z budową Europejskiego Centrum Stolarki, wartą w sumie ok. 200 mln zł.. Pierwszy etap inwestycji  firma planuje oddać w II kwartale  2014 roku, co pozwoli firmie na podwojenie mocy produkcyjnych.

DRUTEX S.A. jest również firmą społecznie odpowiedzialną, a polityka społecznej odpowiedzialności biznesu jest wpisana w strategię działania firmy. Spółka angażuje się w akcje mające na celu wspieranie potrzebujących. DRUTEX wspiera m.in. Fundację Kiwanis, pomagając dzieciom chorym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Firma pomogła również podopiecznym Fundacji „Równe Szanse" Dariusza Michalczewskiego. Poza tym angażuje się w lokalne inicjatywy. Dzięki temu dziś, DRUTEX postrzegany jest jako firma rzetelna, uczciwa i otwarta na potrzeby społeczeństwa.

źródło: Drutex