PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-02-17
Okna DRUTEX z najcieplejszą na świecie ramką dystansową Swisspacer Ultimate
DRUTEX, największy w Europie producent okien i drzwi, stosuje do swoich okien najcieplejszą na świecie ramkę dystansową Swisspacer Ultimate ...

DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów

tel. 59 822 91 01
fax 59 822 91 03
drutex@drutex.com.pl
www.drutex.pl

» więcej o firmie

DRUTEX, największy w Europie producent okien i drzwi, stosuje do swoich okien najcieplejszą na świecie ramkę dystansową Swisspacer Ultimate renomowanego, światowego koncernu Saint-Gobain. Okna wyposażone w nowoczesną ramkę są odpowiedzią na zaostrzające się wymogi w zakresie energooszczędności. Certyfikowana przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt ramka Swisspacer Ultimate posiada najlepszą na świecie wartość liniowego współczynnika Psi (ψ). Dzięki swoim doskonałym właściwościom termicznym obniża współczynnik przenikania ciepła dla okna aż o 12%!*

W procesie projektowania domu energooszczędnego czy pasywnego bardzo ważnym elementem jest zapewnienie jak najlepszej termoizolacyjności i szczelności wszystkich jego przegród. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na parametry stolarki okiennej, oznaczane współczynnikiem przenikania ciepła Uw. Im niższa jest jego wartość, tym mniej ciepła ucieka na zewnątrz. Doświadczeni producenci stosują innowacyjne rozwiązania, które pozwalają zabezpieczyć newralgiczne miejsca mogące stać się źródłem strat ciepła. Ramka Swisspacer Ultimate stosowana w oknach DRUTEX uzyskuje najlepszą wśród dostępnych na rynku produktów tego typu wartość współczynnika Psi (ψ), dzięki czemu stanowi najlepszą gwarancję energooszczędności i komfortu użytkowania okna*. Doskonałe właściwości Swisspacer Ultimate zostały potwierdzone badaniami Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt.

Innowacja dla energooszczędnego budownictwa

Bardzo duże znaczenie dla bilansu energetycznego okna ma, poza budową profila okiennego, kształtem i ułożeniem komór, również budowa pakietu szybowego i materiał, z którego wykonano ramkę dystansową. W odróżnieniu od powszechnie stosowanych ramek aluminiowyc,h Swisspacer Ultimate wykonano z wysokiej jakości materiałów organicznych, zoptymalizowanych pod względem termicznym i wzmocnionych włóknem szklanym. Z zewnątrz ramka została dodatkowo oklejona cienką, innowacyjną folią, która zapewnia w 100% hermetyczność gazów wypełniających przestrzeń międzyszybową. Oznacza to, że okno nie traci swoich właściwości izolacyjnych, a para wodna nie przedostaje się do wnętrza pakietu szybowego. Zastosowanie ramki Swisspacer Ultimate pozwala poprawić współczynnik przenikania ciepła dla okna  do12%*  w porównaniu z oknem wyposażonym w tą samą szybę zespoloną z ramką aluminiową. Przekłada się to na roczne oszczędności aż 5% kosztów ogrzewania i ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery*. W połączeniu z wysokiej jakości profilami klasy A, wykonanymi wyłącznie z materiału pierwotnego i inteligentnymi pakietami szybowymi technologia Swisspacer Ultimate sprawia, że okna DRUTEX doskonale wpisują się w ideę zrównoważonego budownictwa.

Komfort pod każdym względem

Ultraciepła ramka Swisspacer Ultimate pozwala nie tylko zaoszczędzić energię, lecz również zapewnić zdrowy i komfortowy mikroklimat w pomieszczeniach. Temperatura okna od strony pomieszczenia na styku ramy i szyby zespolonej podnosi się, dzięki czemu zjawisko kondensacji pary wodnej na obrzeżach szyby w okresie zimowym jest ograniczone. Tym samym spada ryzyko powstawania szkodliwej dla zdrowia pleśni. Dodatkową korzyścią ze stosowania ramki Swisspacer Ultimate jest fakt, że ramka nie wywołuje nieprzyjemnego uczucia zimna przy dotknięciu ręką. Nowoczesna ramka to również odpowiedź na najnowsze trendy w zakresie wzornictwa. Bogata gama kolorystyczna ramek obejmuje aż 17 odcieni, dzięki czemu można dobrać element optymalnie dopasowany do kolorystyki całego okna.

Energooszczędność podstawą nowoczesnego okna

Okna DRUTEX to wyraz nowoczesności. Najnowszy system PVC, Iglo Energy wykonany z profili klasy A produkowanych wyłącznie z materiału pierwotnego, to odpowiedź na rosnące oczekiwania w zakresie energooszczędności. To pierwsze rozwiązanie na świecie wyposażone w uszczelkę ze spienionego EPDM. Współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw=0,6 W/(m2K) ** jest prawie o 100% lepszym parametrem niż wymagany na polskim rynku! Nowe okno to idealny produkt dla domów energooszczędnych i pasywnych. Zastosowanie ramki Swisspacer Ultimate, dostępnej wyłącznie w ofercie DRUTEX, wpływa na polepszenie parametrów termoizolacyjnych okna, a tym samym oznacza większe oszczędności energii.

*Zgodnie z informacjami  z Saint Gobain
** Dla okna o wymiarach 1230x1480 mm wg CSI w CzechachDRUTEX S.A. jest największym  producentem stolarki okienno - drzwiowej w Europie. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i  obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Bliskim Wschodzie. 

W swojej ofercie, oprócz produktów z PVC, DRUTEX posiada, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety.  Firma, jako jedna z niewielu w branży, jest również producentem szyb zespolonych oraz wytwarza własne profile PVC - GL System. Obecnie potencjał przedsiębiorstwa pozwala na produkcję 5000 okien na dobę, co czyni firmę niekwestionowanym liderem w branży stolarki w Europie. Jednocześnie produkty firmy charakteryzują się zaawansowaniem technologicznym i innowacyjnością, dzięki czemu wyznaczają standardy na międzynarodowym rynku stolarki i odpowiadają wymaganiom klientów.

Spółka jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne dopasowane do oczekiwań Klientów. Produkty znajdują uznanie w oczach nabywców, dzięki doskonałym rezultatom w zakresie energooszczędności jak również nowoczesnemu designowi i ponadprzeciętnej funkcjonalności, co jest odzwierciedlone w licznych nagrodach i wyróżnieniach, takich jak: Złoty Laur Klienta, Ambasador Polskiej Gospodarki, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu, Solidna Firma, Top Builder, Diament Forbesa, Medal Europejski, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Dobra Firma, Zielona Marka i wiele innych.

Celem firmy jest tworzenie najnowocześniejszych produktów, inwestycje w innowacyjne rozwiązania i budowanie dynamicznej sieci sprzedaży gwarantującej optymalizację podaży i procesów zaopatrzenia wciąż powiększającej się bazy Klientów.

Siedziba firmy znajduje się w Bytowie, w woj. pomorskim. Tam też znajduje się centrum logistyczne Spółki dysponujące flotą ponad 180 nowoczesnych pojazdów, dzięki czemu, w połączeniu ze sprawnością działania, firma zapewnia najkrótsze na rynku terminy realizacji zamówień (do 7 dni w całej Europie), co zdecydowanie wyróżnia firmę  na rynku.

W 2013 roku firma osiągnęła przychód na poziomie 480 mln zł, a działalność eksportowa firmy sięgnęła ponad 50%. Firma jest jednym z największych pracodawców w województwie i zatrudnia  ponad 1840 osób. Dynamiczny wzrost przychodów i zatrudnienia jest wynikiem rosnącego popytu na produkty firmy. Obecnie DRUTEX realizuje jedną z najważniejszych inwestycji w historii firmy, związaną z budową Europejskiego Centrum Stolarki, wartą w sumie ok. 200 mln zł.. Pierwszy etap inwestycji  firma planuje oddać w II kwartale  2014 roku, co pozwoli firmie na podwojenie mocy produkcyjnych.

DRUTEX S.A. jest również firmą społecznie odpowiedzialną, a polityka społecznej odpowiedzialności biznesu jest wpisana w strategię działania firmy. Spółka angażuje się w akcje mające na celu wspieranie potrzebujących. DRUTEX wspiera m.in. Fundację Kiwanis, pomagając dzieciom chorym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Firma pomogła również podopiecznym Fundacji „Równe Szanse" Dariusza Michalczewskiego. Poza tym angażuje się w lokalne inicjatywy. Dzięki temu dziś, DRUTEX postrzegany jest jako firma rzetelna, uczciwa i otwarta na potrzeby społeczeństwa.

źródło: Drutex