PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-07-09
Widocznie więcej w wakacyjnej promocji OKNOPLAST!
Specjalnie na lato OKNOPLAST przygotował atrakcyjną ofertę promocyjną. Do końca sierpnia przy zakupie okien wraz z roletami uzyskasz 6% ...

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie

Najczęściej w okresie letnim decydujemy się na mniejszy lub większy remont domu czy mieszkania. Nie bez powodu wybieramy tę porę roku. To sezon, gdy warunki pogodowe sprzyjają, a w każdym z nas gdzieś z tyłu głowy rysuje się perspektywa przygotowań do jesienno-zimowej aury. W procesie planowania prac remontowych warto pomyśleć o nowych oknach, a wraz z nimi o roletach. Wybieramy je coraz częściej, bo stanowią dodatkową barierę przed warunkami atmosferycznymi, a także niechcianym gościem. Specjalnie na lato OKNOPLAST przygotował atrakcyjną ofertę promocyjną. Do końca sierpnia przy zakupie okien wraz z roletami uzyskasz 6% rabat! Zniżka dotyczy wszystkich systemów okiennych i rolet, w tym przełomowego na polskim rynku okna PROLUX oraz najnowszej rolety Sol Evolution.

Światło źródłem samopoczucia

Od lat naukowcy udowadniają jak ważnym czynnikiem wpływającym na codzienne samopoczucie i zdrowie człowieka jest światło naturalne. W naszej szerokości geograficznej, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, jesteśmy narażeni na deficyt promieni słonecznych.


Okno PROLUX + roleta SOL EVOLUTION

Dlatego OKNOPLAST opracował innowacyjny system okienny PROLUX, którego nazwę można rozumieć jako „sprzyjający światłu". „PROLUX wyróżnia między innymi większa powierzchnia szyby i smuklejsze profile PVC, dzięki czemu do pomieszczenia wpada do 22% więcej światła słonecznego. Na nowoczesny design okna składa się m.in. tzw. klamka centralna, umieszczona dokładnie na środku słupka ruchomego, będąca pierwszym w Polsce tego rodzaju rozwiązaniem." - przekonuje Grzegorz Bułat, Kierownik Technologii OKNOPLAST. Nowatorski system PROLUX to odpowiedź na trendy w nowoczesnym projektowaniu budynków, w których kluczowe role odgrywają światło i przestrzeń.

Zalety rolety

Podstawową funkcją rolet zewnętrznych jest ochrona przez czynnikami atmosferycznymi. Ich zastosowanie tworzy dodatkową barierę, poprzez którą mamy możliwość zwiększyć izolacyjność cieplną oraz akustyczną przegrody okiennej. Rolety w okresie letnim chronią wnętrze przed przegrzaniem, w zimowym przed utratą ciepła. Odpowiednio zabezpieczona i zamontowana puszka rolety w murze, czy też wyposażenie jej w dodatkowe przekładki termiczne, zapewniają większą izolacyjność termiczną całej konstrukcji. Swoją rolę odgrywa również pancerz wypełniony pianką poliuretanową - w momencie opuszczenia tworzy dodatkową warstwę powietrzną pomiędzy środowiskiem zewnętrznym, a oknem. Poza walorami termicznymi rolety stanowią również dodatkowe zabezpieczenie budynku przed uszkodzeniami mechanicznymi, chronią naszą prywatność i poprawiają bezpieczeństwo.

System rolet nadstawnych Sol Evolution jest produktem, który można stosować zarówno w nowym budownictwie, jak i przy modernizacji budynków już istniejących. Jest to rozwiązanie uniwersalne, spełniające wymagania zwolenników rolet niezabudowanych, zabudowanych od wewnątrz lub zewnątrz oraz całkowicie zabudowanych. „Nowy produkt OKNOPLAST jest jedynym na rynku, gdzie standardowo stosowana jest izolacja o wyższych parametrach termoizolacyjnych. Dodatkowa zaleta to systemowe łączenie z ramą specjalnie opracowane do okien OKNOPLAST, a także dopasowanie kolorystyki skrzynki rolety do koloru okna. Poza tym istotną przewagą jest głębokość skrzynki, która nie powoduje trudności przy innych pracach remontowych." - dodaje Grzegorz Bułat.OKNOPLAST to międzynarodowa firma, należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Firma prowadzi działalność na 10 rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Włoch i Węgier. W krajach tych spółka posiada rozbudowaną sieć ponad 1800 partnerskich salonów sprzedaży. Firma została uhonorowana przez ambasadę RP we Francji, jako „Najlepszy Polski Exporter" produktów do tego kraju.

Od stycznia 2012 OKNOPLAST jest Top Sponsorem włoskiego klubu Inter Mediolan. Od sezonu 2009/2010 roku firma jest głównym sponsorem pierwszoligowej drużyny Puszcza Niepołomice. OKNOPLAST wspiera także Akademię AS Progres, pod patronatem Jerzego Dudka, organizującą zajęcia sportowe dla dzieci. Działania marketingowe firmy zostały docenione w prestiżowych konkursach m.in. Impactor, czy The Champs Awards.

W czerwcu 2013 roku firma ogłosiła utworzenie Grupy OKNOPLAST, w skład której wchodzą trzy firmy: OKNOPLAST, WnD i Aluhaus. Pozwala to na jeszcze większe zróżnicowanie oferty produktowej i jej precyzyjne dopasowanie do potrzeb klientów. OKNOPLAST działa w segmencie Top Premium. W portfolio firmy znajdują się okna i drzwi zewnętrzne PVC, rolety oraz szeroka gama dodatków i akcesoriów. Spółka uruchomiła również produkcję własnych pakietów szybowych. Jako jedna z nielicznych firm OKNOPLAST oferuje autorskie rozwiązania, dostępne wyłącznie pod własną marką m.in. zastrzeżone wzorem wspólnotowym kształty profili okien z serii Platinium i Winergetic Premium oraz klamki i okucia z serii dESIGN+.Produkty firmy charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższą precyzją i niepowtarzalną estetyką wykonania. WnD zajmuje się produkcją okien z segmentu ekonomicznego plus - o niższej cenie, ale wysokiej jakości. Siedziba firmy wraz z biurem, halami produkcyjnymi i magazynami o łącznej powierzchni 13 000 m² znajduje się w Rąbieniu pod Łodzią. Trzonem działalności Aluhaus są natomiast aluminiowe okna, drzwi wejściowe, fasady i ogrody zimowe. Produkty firmy nabyć można na terenie całej Polski.

W trakcie swej kilkunastoletniej działalności, OKNOPLAST wypracował pozycję firmy wytyczającej nowe trendy, marki, która stała się synonimem najwyższej jakości. Jako pierwszy w Europie wdrożył nowe, innowacyjne rozwiązania, które obecnie funkcjonują, jako standardy w całej branży okien PVC, m.in. pięciokomorowy profil, szyba U=1,0, niski próg z PVC do okien balkonowych, czy też brązowa uszczelka z EPDM. W ostatnim czasie firma jako pierwsza wprowadziła tak unikalne produkty jak okno ColorFull czy Winergetic Premium Passive z barierą termiczną SpaceBlock, w której wykorzystano m.in. aerożel - materiał izolacyjny wykorzystywany przy budowie statków kosmicznych.

Siedziba OKNOPLASTU zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 38 100 m2. Globalna liczba klientów przez 19 lat działalności przekroczyła 1,1 mln. Aktualnie w firmie pracuje ponad 1000 osób.

Produkowane przez OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE. Firma została odznaczona również certyfikatem „Zielone okno", potwierdzającym, że produkt nie zawiera rtęci, a w konsekwencji nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom. Były to m.in.: Godło Promocyjne „Teraz Polska", „Budowlana Marka Roku 2013", „TopBuilder 2013", „Lider Rynku 2012", Premium Brand 2011 dla najbardziej cenionej marki czy „Złoty Laur Klienta 2011".

OKNOPLAST przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST pomaga jest Stowarzyszenie „U Siemachy". Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje między innymi wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.

źródło: Oknoplast