PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-04-25
MARCOPOL z 13-procentowym wzrostem sprzedaży
Wyraźny wzrost sprzedaży to efekt znaczącego wzrostu portfela klientów o wiodące firmy z branży meblarskiej i budowlanej.

Marcopol Sp. z o.o.
ul. Oliwska 100
80-209 Chwaszczyno

tel. 58 554 05 55
fax 58 554 06 56
biuro@marcopol.pl
www.marcopol.pl

» więcej o firmie

MARCOPOL Sp. z o.o., wiodący producent i dystrybutor elementów złącznych podsumował swoją działalność w pierwszym kwartale 2016 roku. Firma osiągnęła 13-procentowy wzrost sprzedaży rok do roku.

Wyraźny wzrost sprzedaży to efekt znaczącego wzrostu portfela klientów o wiodące firmy z branży meblarskiej i budowlanej. Szeroka oferta spółki w ostatnim roku została rozszerzona o kolejne, nowe grupy produktów, w tym spełniające najwyższe standardy wkręty do produkcji okien i drzwi, elementy i systemy ciepłego montażu dla stolarki otworowej, wkręty tarasowe w innowacyjnej nanopowłoce HCP oraz produkty uzupełniające grupy chemii budowlanej i grupy produktów dla branży meblowej. Rok 2016 to kolejne wyzwania w zakresie rozwoju i innowacji. Spółka zrealizuje w tym czasie kilka dużych projektów inwestycyjnych.


- Rok 2016  to kontynuacja zmian w strategii Spółki. Inwestujemy w nowoczesną technologię i obsługę klienta. Mierzymy wysoko, dlatego jeszcze w tym roku zakończyliśmy rozbudowę magazynu dystrybucyjnego oraz uruchomiliśmy jedno z najnowocześniejszych w Europie systemów magazynowych. Oprócz tego modernizujemy i rozbudowujemy nasz park maszynowy. Wprowadzamy rozwiązania stawiające firmę Marcopol na pozycji pewnego partnera biznesowego dla naszych klientów - mówi Piotr Pierowicz, Dyrektor Handlowy MARCOPOL Sp. z o.o.
Marcopol Sp. z o.o. istnieje na rynku od 1985 roku i obecnie zatrudnię ponad 400 osób. Dzisiaj firma jest liderem rynku elementów złącznych dla wielu gałęzi przemysłu. Dzięki wysokiej jakości, trwałości i precyzyjnemu wykonaniu produkty firmy stanowią filary, na których opiera się funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw z branży meblowej, budowlanej, elektrotechnicznej i motoryzacyjnej. Marcopol jest dostawcą dla światowych marek, między innymi takich jak: Pesa, Ikea, Samsung czy Amica.

Firma posiada kilkanaście oddziałów na terenie całego kraju oraz 5 filii zagranicznych, w tym na Litwie, Estonii i w Rosji. Oddziały dystrybucyjne w wielu miastach Polski pozwalają spółce na szybkie zaspokajanie potrzeb Klientów. Jedną z najważniejszych gałęzi i elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa jest transport. Mając na uwadze logistykę przygotowania dużych zamówień, procesy obsługi magazynów oraz spedycji zostały w pełni zoptymalizowane, dzięki czemu czas realizacji skracany jest do minimum.

źródło: Marcopol