PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2016-05-23
Szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity™ pozwala zwiedzającym muzea skupić się na eksponatach
Firma Guardian produkuje szkło Clarity z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanej ...

Guardian Częstochowa Sp. z o.o.
ul. W. Korfantego 31/35
42-200 Częstochowa

tel. 34 323 92 00
www.guardianglass.com/eu/pl

» więcej o firmie

Gdy muzeum chce zapewnić, by na wystawach błyszczały dzieła sztuki, a nie szyby ochraniających je gablot, coraz częściej wybiera dwustronnie powlekane, antyrefleksyjne szkło Guardian ClarityTM. Clarity zapewnia witrynom wystawowym efekt niemal niewidocznego szkła. Pozwala to zwiedzającym na oglądanie przedmiotów bez żadnych zakłóceń, a jednocześnie zapewnia niezbędną ochronę i bezpieczeństwo często bezcennym, unikatowym eksponatom.

Guardian Industries' Glass Group w Europie zaprezentuje swoje rozwiązania dla gablot wystawowych z wykorzystaniem szkła Clarity na stoisku numer #41 na wystawie Międzynarodowej Rady Muzeów w Mediolanie we Włoszech, która odbędzie się w dniach 4-6 lipca. Wystawa towarzyszy trwającej w tym samym czasie (3-9 lipca) Konferencji Międzynarodowej Rady Muzeów.

Firma Guardian produkuje szkło Clarity z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanej technologii rozpylania magnetronowego. Dzięki temu szkło Guardian Clarity zapewnia przepuszczalność światła na poziomie 97% i refleksyjność poniżej 1%. Porównując: architektoniczne szkło float zapewnia przepuszczalność rzędu 90% i refleksyjność 8%. Kolor odbicia szczątkowego szkła Clarity ma neutralny, lekko niebieskawy odcień, a na szkle bazowym Guardian UltraClearTM uzyskuje maksymalną przejrzystość z minimalną ilością refleksów i odblasków.

Muzeologia, bardziej niż kiedykolwiek stoi przed potrójnie trudnym wyzwaniem związanym z eksponatamia: ich prezentacją, ochroną i konserwacją. Wybór nieodpowiedniego szkła to nie tylko negatywny skutek pod względem estetycznym, z powodu powstawania odbić i odblasków. Światło i promienie ultrafioletowe mogą uszkodzić eksponaty lub spowodować blaknięcie ich kolorów. Biorąc to pod uwagę, zwłaszcza przy najbardziej wymagających projektach, europejskie muzea decydują się na wykorzystanie szkła Guardian Clarity, uzyskując w ten sposób wspaniałe rezultaty w każdym z wymienionych obszarów.


Biblioteka multimedialna Médiathèque Pierre Amalric d'Albi w południowej Francji wybrała szkło Clarity do wykonanej na zamówienie 7-metrowej witryny, eksponującej niektóre z najrzadszych i najcenniejszych zbiorów biblioteki. „Antyrefleksyjne szyby Guardian Clarity spełniły trzy warunki, które muzeum zakładało projektując witrynę: zabezpieczenie eksponatów, estetykę i dobrą jakość w rozsądnej cenie" - powiedziała dyrektor muzeum, Jocelyne Deschaux.

O nowej witrynie Deschaux powiedziała: „Jestem zadowolona z antyrefleksyjnych właściwości szkła Guardian Clarity. Muszę przyznać, że gościom bardzo podoba się wygląd nowej witryny".

W Utrechcie w Holandii, Centraal Museum wykorzystało szyby Guardian Clarity, by chronić i zaprezentować wyjątkową kolekcję obrazów i rysunków XVI-wiecznego holenderskiego artysty, Joachima Wtewaela. Kristine Kavelaars, Starsza Koordynatorka Projektu w Centraal Museum, określiła szkło Clarity jako „nieoczekiwane", powiedziała: „- Muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie widziałam czegoś podobnego.Wielu odwiedzających nie zdawało sobie sprawy z obecności tafli szkła, dopóki nie powstrzymywała ich przed dotknięciem obrazów".


Organizatorzy wystawy objazdowej „Osiris, Egypt's Sunken Mysteries", obejmującej bezcenne, starożytne egipskie artefakty, również zdecydowali się na wykorzystanie w swoich witrynach dwustronnie powlekanych, antyrefleksyjnych szyb Clarity. Wystawa ta prezentuje wielowiekowe eksponaty, wydobyte niedawno z dna koryta Nilu w Egipcie.

Aby dowiedzieć się więcej o najlepszych szybach do muzeów i witryn wystawowych, zapraszamy do odwiedzenia firmy Guardian na stoisku numer #41 na wystawie Międzynarodowej Rady Muzeów w Mediolanie we Włoszech, która odbędzie się w dniach 4-6 lipca.

Szkło Guardian ClarityTM dostępne jest w sprzedaży w polskim oddziale - Guardian Częstochowa.




Guardian jest światową firmą produkcyjną o zróżnicowanej działalności z siedzibą główną w Auburn Hills w stanie Michigan, USA. Firma posiada wiodącą pozycję w produkcji szkła float, gotowych wyrobów szklanych na potrzeby rynku komercyjnego, mieszkaniowego i transportowego, elementów wykończeniowych do wnętrz samochodów, a także w dystrybucji produktów dla budownictwa. Dzięki swoim centrom badań i rozwoju (Science&Technology Center dla produktów szklanych  i Advanced Development Center dla branży samochodowej) firma Guardian stoi na czele innowacyjności. Należąca do Guardian grupa SRG Global produkująca elementy wykończeniowe do wnętrz samochodów jest jednym z największych na świecie producentów zaawansowanych, wysoko jakościowych powłok tworzyw sztucznych. Firma Guardian wraz ze swoimi oddziałami i filiami zatrudnia 17 000 osób i posiada obiekty w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Zapraszamy na stronę www.guardian.com.

źródło: Guardian Częstochowa