PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-05-24
MARCOPOL stawia na dystrybucję. Nowoczesny system magazynowy nową inwestycją firmy!
firma MARCOPOL zakończyła inwestycję, którą jest uruchomienie nowej części magazynowej ...

Marcopol Sp. z o.o.
ul. Oliwska 100
80-209 Chwaszczyno

tel. 58 554 05 55
fax 58 554 06 56
biuro@marcopol.pl
www.marcopol.pl

» więcej o firmie

MARCOPOL, wiodący producent śrub i dostawca elementów złącznych dla wielu gałęzi przemysłu uruchomił jeden z najnowocześniejszych systemów magazynowych w Europie. Inwestycja otwiera przed spółką nowe możliwości związane szybkością obsługi zamówień w kraju i za granicą.

MARCOPOL to rozpoznawalna w Europie marka elementów złącznych w branży B2B. W filozofii rozwoju firmy logistyka jest fundamentem do trwałego wzrostu biznesu.

- Współczesny klient, oprócz wysokiej jakości produktu, oczekuje doskonałej obsługi oraz krótkiego czasu realizacji zamówienia. Szybkie przygotowanie towaru do wysyłki i transport do klienta staje się więc absolutnie priorytetową kwestią dla biznesu. Blisko dwa lata temu, równocześnie ze startem nowej strategii handlowej wystartował projekt wdrożenia nowej linii logistycznej SSI Schaffer. Decyzja w tamtym czasie była strzałem w dziesiątkę, bowiem w ciągu dwóch lat odnotowaliśmy znaczący wzrost poziomu sprzedaży. Nowy system magazynowy spełnia nasze oczekiwania dziś, ale również jest przygotowany do obsługi coraz większych wolumenów w przyszłości. Wybór koncepcji, rozbudowa obecnej hali magazynu wysokiego składowania, montaż systemu przenośników i systemu karuzel, wreszcie spięcie go z naszym systemem informatycznym to elementy projektu z którego wszyscy jesteśmy bardzo dumni - mówi Piotr Pierowicz, Dyrektor Zarządzający w MARCOPOL.


Magazyn Wysokiego Składowania to dziś blisko 12 000 m² z liczbą 31 000 miejsc paletowych.

- Nowy system działa równolegle z poprzednim rozwiązaniem opartym na transporcie palet i znajdującym się bezpośrednio pod przenośnikami transportowymi SSI. Dzięki takiemu rozwiązaniu  kompletacja wysyłek paczkowych i paletowych realizowana jest dwoma niezależnymi drogami transportowymi co przyśpiesza proces kompletacji. Zastosowany w nowym systemie bufor konsolidacyjny w postaci dwóch karuzel SCS pozwala nam na równoległą i niezależną czasowo od siebie kompletacje jednego zamówienia w wielu korytarzach magazynowych.  Po umieszczeniu wszystkich towarów  zamówienia w jednej z karuzel, system automatycznie przekierowuje zamówienie do strefy pakowania i kontroli kompletności przesyłki. Projekt ten wymagał od Działu IT naszej firmy integracji  wielu systemów informatycznych, w tym m.in. ERP SAP, SSI Wamas oraz autorskich systemów  KLAN-WMS i Listy - wyjaśnia Sebastian Smoliński, Główny Programista i Szef IT MARCOPOL. 

W przyszłości Spółka przewiduje stałe inwestycje w infrastrukturę produkcyjną i logistyczną.Marcopol Sp. z o.o. istnieje na rynku od 1985 roku i obecnie zatrudnię ponad 400 osób. Dzisiaj firma jest liderem rynku elementów złącznych dla wielu gałęzi przemysłu. Dzięki wysokiej jakości, trwałości i precyzyjnemu wykonaniu produkty firmy stanowią filary, na których opiera się funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw z branży meblowej, budowlanej, elektrotechnicznej i motoryzacyjnej. Marcopol jest dostawcą dla światowych marek, między innymi takich jak: Pesa, Ikea, Samsung czy Amica.

Firma posiada kilkanaście oddziałów na terenie całego kraju oraz 5 filii zagranicznych, w tym na Litwie, Estonii i w Rosji. Oddziały dystrybucyjne w wielu miastach Polski pozwalają spółce na szybkie zaspokajanie potrzeb Klientów. Jedną z najważniejszych gałęzi i elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa jest transport. Mając na uwadze logistykę przygotowania dużych zamówień, procesy obsługi magazynów oraz spedycji zostały w pełni zoptymalizowane, dzięki czemu czas realizacji skracany jest do minimum.

źródło: Marcopol