PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-07-12
Grupa OKNOPLAST rusza z nową odsłoną autorskich salonów w całej Europie
Do końca 2016 roku w OKNOPLAST przeprowadzi rebranding autorskich salonów na terenie całej Europy.

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie

Do końca 2016 roku w OKNOPLAST w trosce o najwyższy komfort obsługi swoich klientów przeprowadzi rebranding autorskich salonów na terenie całej Europy. Do tej pory firma wprowadziła zmiany w 100 polskich punktach sprzedaży i chce kontynuować rebranding również na innych rynkach, m.in. we Francji i Włoszech.

W ramach strategii firmy każdy z autoryzowanych salonów OKNOPLAST wprowadza zmiany związane z wystrojem wnętrz oraz zewnętrznymi oznaczeniami.

Rebranding salonów OKNOPLAST został wprowadzony z myślą o każdym kliencie, który szuka jakościowych, oryginalnych i nowoczesnych rozwiązań w aranżacji wnętrz. Nowe podejście jest przełomowe zarówno pod kątem oferowanych produktów, jak i obsługi klienta:

Nowa strategia OKNOPLAST to znacznie więcej designu i technologii również w obsłudze klienta. Jako jeden z największych europejskich producentów okien PVC chcemy zaskakiwać swoich klientów i obsługiwać ich na jak najwyższym poziomie. Takie założenie odpowiada także strategii OKNOPOLAST dotyczącej produktów, które wyróżniają się na tle innych branżowych firm wysoką jakością materiałów, przełomowymi rozwiązaniami ułatwiającymi codzienne użytkowanie okna oraz zwróceniem uwagi na design w każdym wnętrzu - mówi Magdalena Cedro-Czubaj, Dyrektor Marketingu firmy OKNOPLAST.


Minimalistyczny wystrój w nowych salonach OKNOPLAST

Odmienione salony to minimalistyczne i estetyczne wnętrza, w których główną ekspozycję stanowią różne modele okien dostępnych w ofercie OKNOPLAST. Prezentowane są one tak, jak później będą widoczne w domach klientów, czyli osadzone w ścianach. Ważnym punktem nowych salonów jest również L'atelier umożliwiające dobranie każdego szczegółu okna: począwszy do kolorystyki po rodzaje okuć i pakietów szybowych. Odświeżona aranżacja jest spójna z nową strategią i podejściem OKNOPLAST, który stawia na profesjonalną obsługę klienta i wygodę podczas wyboru okien. Informacje na temat produktów przedstawiane są w jasny sposób, wykorzystujący język wymiernych korzyści, które oferuje dany model, a okna prezentowane są w naturalnej aranżacji.

OKNOPLAST w swoich nowych założeniach podkreśla bezpośredni kontakt z klientem. Dzięki takiemu podejściu kupujący może wybrać swoje wymarzone okno w komfortowych warunkach przy pomocy specjalistycznej porady ekspertów salonu. Doradzą oni, które okno będzie najlepiej pasować do charakteru wnętrza, jakie parametry technologiczne będą odpowiadały zapotrzebowaniu klienta, a profesjonalni montażyści zapewnią prawidłowy i szybki montaż zakupionych okien u Klienta.

Odświeżona komunikacja OKNOPLAST

Wszystkie dotychczasowe działania są konsekwencja rebrandingu komunikacji wizualnej firmy, który został wprowadzony w 2015 roku. Zmiany identyfikacji wizualnej polegały na unowocześnieniu logotypu oraz wprowadzeniu nowego hasła przewodniego prezentującego innowacyjne podejście marki do swoich produktów: „Spójrz w przyszłość".

OKNOPLAST przeprowadził również zmianę strony internetowej, której efektem jest połączenie wysokiej funkcjonalności z minimalistycznym stylem typowym dla marek Premium. Marka stawia również na swoją obecność w Internecie. Dzięki blogowi, kontach na Facebooku, Instagramie oraz YouTube może w szybki sposób docierać do klientów, informować ich o designie i najnowszych trendach w wystroju wnętrz czy budownictwie.

Przy stworzeniu koncepcji wizerunku salonów OKNOPLAST zaprosił do współpracy biuro architektoniczne "Panek + Wroczek Architekci". Grupa OKNOPLAST posiada łącznie ponad 2500 salonów sprzedaży w całej Europie i planuje zwiększyć ich ilość o 10 proc., czyli o 300 salonów w szczególności na rynku polskim, niemieckim, francuskim oraz włoskim.OKNOPLAST to międzynarodowa firma, należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Firma prowadzi działalność na 10 rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Włoch i Węgier. W czerwcu 2013 roku firma ogłosiła utworzenie Grupy OKNOPLAST, w skład której wchodzą trzy firmy: OKNOPLAST, WnD i Aluhaus zapewniając jeszcze większe zróżnicowanie oferty produktowej i jej precyzyjne dopasowanie do potrzeb klientów.

OKNOPLAST działa w segmencie Top Premium. W portfolio firmy znajdują się okna i drzwi zewnętrzne PVC, rolety oraz szeroka gama dodatków i akcesoriów. Spółka uruchomiła również produkcję własnych pakietów szybowych. Jako jedna z nielicznych firm OKNOPLAST oferuje autorskie rozwiązania, dostępne wyłącznie pod własną marką. Produkty firmy charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższą precyzją i niepowtarzalną estetyką wykonania. Produkowane przez OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii.

OKNOPLAST jest posiadaczem licznych prestiżowych wyróżnień i nagród m.in. został wyróżniony w konkursie Polska Firma - Międzynarodowy Czempion

Siedziba OKNOPLASTU zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Globalna liczba klientów przez 22 lata działalności przekroczyła 1,31 mln. Aktualnie w firmie pracuje ponad 1100 osób.

źródło: Oknoplast