PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2023-07-06
ŚWIATŁO, KTÓRE PORUSZA Okna do dachów płaskich
Dzięki oknom do dachów płaskich można doświetlić wiele stref, które dawniej skazane były na światło sztuczne. Co więcej, okna te ...

FAKRO Sp. z o.o.
ul. Węgierska 144A
33-300 Nowy Sącz

tel. 18 444 04 44
fax 18 444 03 33
fakro@fakro.pl
www.fakro.pl

» więcej o firmie

Naturalne światło jest niezbędne dla naszego zdrowia. Dzięki oknom do dachów płaskich można doświetlić wiele stref, które dawniej skazane były na światło sztuczne. Co więcej, okna te umożliwiają także szybkie przewietrzenie wnętrza. Pod względem architektonicznym zaś stanowią atrakcyjny  atut wizualny i funkcjonalny, zarówno od strony pomieszczenia,  jak i stropodachu.


W budynkach z płaskimi dachami często zdarza się, że wewnątrz istnieją pomieszczenia, w których nie ma możliwości zastosowania standardowych okien pionowych. Warto wtedy zastosować specjalnie zaprojektowane okna do płaskich dachów.

Typy okien do dachów płaskich

W ofercie FAKRO, poza kopułowymi oknami typu C, mamy nowoczesne okna o płaskim wykończeniu. Ekonomiczna wersja, czyli okno typu G, ma dwie warstwy szklenia  - wewnętrzny pakiet szybowy  dociskany listwami i zewnętrzny segment przykręcany do skrzydła. Udoskonalonym modelem jest okno typu Z. Fabrycznie zamontowana zewnętrzna szyba ułatwia spływanie wody. Okno jest też wyposażone w osadzoną między szkleniami markizę AMZ/Z-Wave.

Najpopularniejsze są okna typu F z wklejanym pakietem szybowym.  Ich unikalna konstrukcja wyposażona  w zewnętrzną szybę refleksyjną gwarantuje najlepsze parametry  termoizolacyjne oraz ogranicza nagrzewanie pomieszczenia. Jednocześnie okno ma niespotykany design a wersja ColourLine pozwala  na indywidualny dobór zewnętrznej kolorystyki dopasowanej do stylistyki  naszego dachu. Okno typu F może  być wykonane w dowolnym rozmiarze od 60 x 60 cm do 120 x 220 cm. Wśród rozwiązań FAKRO dostępne  jest też innowacyjne okno DXW, przeznaczone na dach płaski będący przestrzenią rekreacyjną -  taras albo dach zielony. Można je  zamontować na równi z nawierzchnią, a później bezpiecznie po nim chodzić. Szyba w oknie wykończona jest antypoślizgową powłoką, a całość konstrukcji wzmocniona.


Okna do dachów płaskich są wykonane  z wielkomorowych profili PVC co zapewnia ich  trwałość. Powierzchnia przeszklenia tych okien jest  powiększona o 16% w stosunku do konkurencyjnych  rozwiązań, zapewniając jeszcze lepsze doświetlenie.

Szyby dla wymagających

Okna do dachów płaskich muszą być wytrzymałe, szczelne i mieć odpowiednie parametry termiczne. Kluczowym elementem konstrukcyjnym jest tu szyba, bo to ona  przejmuje bezpośrednie obciążenia i chroni przed stratami ciepła. W oknach typu F do wyboru mamy pakiety trzyszybowe (DU6) lub czteroszybowe (DU8). Zewnętrzna szyba refleksyjna jest hartowana,  a wewnętrzna antywłamaniowa -  w klasie P2A lub P4A, jeśli wybierzemy wariant okna w wersji Secure. Przeszklenia są odporne na uderzenia,  dobrze też izolują akustycznie podczas  opadów deszczu. 


Okno obsługiwane ręcznie otwiera się ok. 30 cm, okno sterowane elektrycznie ok. 12 cm.

Opcje sterowania do wyboru

W zależności od potrzeb, możemy zdecydować się na wariant nieotwierany (DX_), otwierany ręcznie za pomocą drążka (DM_) albo sterowany elektrycznie (DE_). Dostępna jest też opcja DEF Solar, ze zintegrowanym panelem PV, nie wymagająca doprowadzenia prądu. Obsługa okien odbywa  się za pomocą przełącznika lub  pilota, w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Siłownik ukryty jest w skrzydle, dzięki czemu nie jest narażony na działanie czynników atmosferycznych, co gwarantuje długoletnie, bezawaryjne funkcjonowanie. Okna mają też wbudowany detektor deszczu, który automatycznie zamyka je, kiedy zacznie padać.

W ofercie FAKRO dostępne są  również liczne akcesoria do okien do dachów płaskich. Ich zastosowanie  znacząco wpłynie na komfort  przebywania pod płaskim dachem. Markizy zewnętrzne ochronią pomieszczenia przed nagrzewaniem  a rolety wewnętrzne zasłonią ostre  światło słonecznie i udekorują wnętrze.


Dzięki dodatkom do okien ilość naturalnego światła jest pod kontrolą, a przestrzeń pod stropodachem chroniona przed nadmiernym nagrzewaniem.