PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2023-09-18
ARTEVO - rewolucyjny system okienny klasy premium
REHAU Window Solutions rozpoczyna nową erę dla profesjonalistów z branży okiennej. 1 lipca oficjalnie rozpoczęła się sprzedaż rewolucyjnego systemu okiennego ARTEVO.

REHAU Sp. z o.o.
ul. Poznańska 1A
62-081 Baranowo

tel. 61 849 84 00
poznan@rehau.com
www.rehau.pl

» więcej o firmie

Niemożliwe staje się rzeczywistością: REHAU Window Solutions rozpoczyna nową erę dla profesjonalistów z branży okiennej. 1 lipca oficjalnie rozpoczęła się sprzedaż rewolucyjnego systemu okiennego ARTEVO. Sercem tego rozwiązania klasy premium jest obietnica efektywności 360°. Otwiera to nowe możliwości dla branży, zapewniając indywidualne opcje w każdym punkcie łańcucha wartości i dla każdego przypadku biznesowego, w oparciu o różnorodne innowacyjne funkcje i unikalną koncepcję zrównoważonego rozwoju.

ARTEVO już jest dostępne. Kolejna generacja sprawdzonego systemu profili GENEO zdecydowanie rozwija wydajność rozwiązania profilowego na bazie tworzywa kompozytowego wzmocnionego włóknem szklanym - pod każdym względem. Rezultatem jest rewolucyjny system okienny klasy premium, który otwiera nowe wymiary dla profesjonalistów zajmujących się oknami - w całym łańcuchu wartości i w oparciu o gospodarkę o obiegu zamkniętym.


- "Zaangażowanie w innowacje i postęp każdego dnia inspiruje i motywuje specjalistów z REHAU Window Solutions do tworzenia coraz lepszych rozwiązań - wspólnie z i dla naszych klientów oraz partnerów. ARTEVO jest pochodną tej pasji i prawdziwym krokiem milowym dla branży w kierunku następnej zrównoważonej generacji okien. System premium z obietnicą efektywności 360° w imponujący sposób pokazuje, jak REHAU Window Solutions, w ścisłym dialogu z branżą, w rzeczywistości oferuje nowe atrakcyjne opcje dla rynków - także w zakresie zmniejszenia emisji CO² i większej efektywności energetycznej" - mówi Carsten Heuer, Chief Executive Officer (CEO) REHAU Window Solutions.

Nowy system okienny ARTEVO to konsekwentny dalszy rozwój sprawdzonego systemu GENEO RAU-FIPRO-X i stabilna podstawa dla dodatkowych atrakcyjnych opcji. Materiał RAU-FIPRO X otwiera nowe możliwości w zakresie wymiarów skrzydeł i całych okien, w dużej mierze bez konieczności stosowania wzmocnień stalowych. Czytelne kontury i niskie przylgi sprawiają, że konstrukcja profili jest nowoczesna i atrakcyjna dla architektów i właścicieli budynków. Na tej podstawie, wraz z akcesoriami systemowymi, inteligentnymi produktami, usługami cyfrowymi i praktykowanym zrównoważonym rozwojem, tworzone są indywidualne modele sukcesu dla profesjonalistów zajmujących się oknami.

Po prostu ARTEVO: 360° więcej efektywności przy maksymalnie wydajnym wykorzystaniu zasobów

System premium jest wynikiem wyjątkowej wiedzy i doświadczenia REHAU Window Solutions w zakresie materiałów i systemów okiennych i wyznacza nowe standardy. Cel został osiągnięty - maksymalna efektywność pod każdym względem przy minimalnym zużyciu zasobów. Dzięki temu ARTEVO jest zrównoważone w dwóch aspektach: ekologicznym i ekonomicznym.


- "ARTEVO pokazuje, jak niezwykle zwiększamy wydajność naszych systemów i konsekwentnie rozwijamy je wraz z naszymi partnerami i w ich interesie. System jest zorientowany na ich potrzeby w całym łańcuchu wartości. ARTEVO oferuje wyjątkowe cechy dla wszystkich zastosowań okien - w nowym budownictwie i renowacji, w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. System premium integruje również rozwiązania, takie jak Smart Privacy Glass do ochrony prywatności lub Window.ID, który sprawia, że wszystkie procesy, od produkcji do końca życia produktu, są znacznie bardziej przejrzyste. To z kolei przyczynia się do jeszcze większej lojalności klientów. Postępujemy zgodnie z naszą obietnicą "Create Difference. Grow Business" i zapewniamy naszym partnerom atrakcyjny dodatkowy zysk" - mówi Frank Zimmermann, Chief Technology Officer (CTO) REHAU Window Solutions.

Po prostu ARTEVO: zrównoważony rozwój 360° w akcji

Konsekwentnie zrównoważone podejście zapewnia najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa w przyszłości. Cechy takie jak:

 • certyfikowana efektywność energetyczna do domów pasywnych dzięki innowacyjnej technologii LowE, zintegrowanej fabrycznie z profilami,
 • unikanie pianek w celu poprawy izolacji termicznej,
 • znaczne ograniczanie stosowania wzmocnień,
 • wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu i integracja z gospodarką o obiegu zamkniętym,
 • przejrzystość cyklu życia poprzez identyfikację okien za pomocą Window.ID demonstrują zrównoważony rozwój we wszystkich jego aspektach.

Symbolem tego jest znak EcoPuls. Z jednej strony znak ten jest doskonałym przełożeniem zrównoważonego rozwoju na lojalność klientów wobec profesjonalistów zajmujących się oknami, a z drugiej strony, dla REHAU Window Solutions, symbolem zaangażowania w realizację własnych postaw i zobowiązań. Dla zrównoważonego rozwoju. Poczucia odpowiedzialności. Konsekwencji. REHAU Window Solutions udowodnił to milion razy przez wiele lat w swoich licznych produktach.

EcoPuls jest także dowodem na zastosowanie przyszłościowego zarządzania recyklingiem. Materiały pochodzące z recyklingu zapewniają najwyższy możliwy zrównoważony rozwój w produkcji seryjnej. Całkowicie z jednego źródła i we wszystkich systemach REHAU: GENEO, RAU-FIPRO X, GENEO, INOVENT, SYNEGO Brilliant-Design, Euro-Design EcoPuls. SLINOVA i SLINOVA X. Od teraz także w ARTEVO.

Dzięki ARTEVO, REHAU Window Solutions demonstruje swoją innowacyjną siłę i zapewnia swoim partnerom unikalny zestaw narzędzi pełen konfigurowalnych opcji, aby wyraźnie pozycjonować się i wyróżniać na rynku. ARTEVO oferuje decydującą przewagę w każdym punkcie łańcucha wartości. Również poprzez marketing i komunikację.

Po prostu ARTEVO: spersonalizowane usługi marketingowe 360°

- "Obietnica efektywności 360° ARTEVO obejmuje także usługi marketingowe B2C i B2B, takie jak broszury, banery, roll-upy, filmy, materiały do mediów społecznościowych, szkolenia Akademii REHAU i wiele innych. Specjaliści od okien tworzą w ten sposób unikalne doświadczenia marki na poziomie premium. Rezultatem jest zawsze zindywidualizowane i promujące sprzedaż doświadczenie klienta z różnorodnymi opcjami, dzięki prostym i wydajnym rozwiązaniom. ARTEVO tworzy zaufanie i jest dobre dla biznesu. Odnoszenie sukcesów nigdy nie było tak łatwe", mówi Peter Kotzur, Dyrektor ds. Marketingu REHAU Window Solutions.

Dzięki ARTEVO REHAU Window Solutions po raz kolejny pokazuje rynkom rozwiązanie systemowe, które przekłada globalne megatrendy, takie jak zrównoważony rozwój, cyfryzacja czy urbanizacja, na zrównoważone modele biznesowe.

- "Dzięki ARTEVO REHAU Window Solutions bierze odpowiedzialność za przyszłe pokolenia i naszych partnerów biznesowych. Rewolucyjny system premium 360° umożliwia wspólne kształtowanie przyszłości w sposób bardziej odpowiedzialny i zrównoważony. Wszystko w duchu sukcesu naszych partnerów i nowych możliwości na przyszłość. Zgodnie z naszym motto: Create Difference. Grow business." - mówi Carsten Heuer.

System ARTEVO: najważniejsze cechy i szczegóły w skrócie

Wizjonerski

 • unikalne kompetencje w zakresie materiałów i technologii - tworzywo kompozytowe RAU-FIPRO X, dla większej wydajności, przy najbardziej efektywnym wykorzystaniu zasobów surowcowych;
 • efektywność 360° z wieloma indywidualnymi wartościami dodanymi;
 • większe wymiary skrzydła są możliwe również bez wzmocnień;
 • maksymalne rozmiary do 2,80 m wysokości skrzydła dla okien białych i kolorowych;
 • szerokie możliwości stosowania oszkleń specjalnych.

Inspirujący

 • design okien o symetrycznych konturach - przejrzystych, prostokątnych, kubistycznych;
 • szczególnie wąskie powierzchnie licowe profili powiększają powierzchnię przeszklenia i otwierają nowe możliwości architektoniczne, z maksymalną ilością naturalnego światła;
 • niezwykle smukłe przylgi po stronie zewnętrznej, o małych promieniach i niskim nachyleniu kątowym;
 • zlicowane skrzydło okienne zapewnia jednolity wygląd, a funkcjonalnie zwiększa maksymalną grubość oszklenia/wypełnienia do 72 mm;
 • skrzydła okienne do wysokości 2,60 m mogą być realizowane na wyjątkowo wąskim profilu;
 • szeroka gama powierzchni i kolorów KALEIDO COLOR to ponad 2000 opcji projektowych - dowolnie łączona od wewnątrz i na zewnątrz stolarki. Do dyspozycji są barwne okleiny drewnopodobne, metaliczne lub w kolorach jednolitych, a także profile lakierowane lub specjalne nakładki aluminiowe.

Efektywny

 • uniwersalne wzmocnienie do skrzydeł, ościeżnicy, profili słupka optymalizuje zapasy magazynowe i zmniejsza nakłady na produkcję;
 • maksymalna efektywność podczas produkcji i montażu - elementy okienne bez stalowego wzmocnienia są do 40% lżejsze niż klasyczne okna PVC;
 • ułatwiona technika klejenia - niższa wysokość podstawy listwy przyszybowej ułatwia wprowadzenie dyszy do nakładania kleju;
 • obróbka wzmocnień do skrzydła nie jest konieczna. Zapewnia to szybszą przepustowość podczas wiercenia otworów pod klamki, mniejsze zużycie i tym samym dłuższą żywotność narzędzia, oraz eliminację wiórów stalowych.

Innowacyjny    

 • integracja wysokowydajnego tworzywa kompozytowego RAU-FIPRO X w całym przekroju profilu zapewnia absolutnie równomierne i niezawodne przenoszenie obciążeń;
 • strefy sił w ścianach zewnętrznych zapewniają najwyższą wydajność i stabilność;
 • rewolucyjna folia LowE redukuje promieniowanie cieplne do 5% i zapobiega konwekcji w komorach profili. Dzięki temu uzyskiwane są wartości współczynnika Uf do 0,81 W/m²K;
 • doskonała wartość izolacji akustycznej: do 48 dB;
 • przemyślane dodatki, takie jak próg podłogowy 0 mm REHAU RAUCERO lub program klamek LINEA, stanowią atrakcyjne uzupełnienie oferty.

Unikalny 

 • wspólna platforma systemowa 80 mm dla ARTEVO, SYNEGO AD i MD;
 • wspólne listwy przyszybowe w ościeżnicy i skrzydle. Są one również identyczne dla SYNEGO AD i SYNEGO MD;
 • również profile dodatkowe oraz progi są wspólne dla systemów 80 mm;
 • wąska sekcja środkowa -w najwęższej wersji 118 mm oraz 156 mm w standardzie;
 • możliwość stosowania oszkleń specjalnych o zoptymalizowanych parametrach izolacyjności akustycznej i termicznej. Przeszklenie o grubości do 56 mm może być stosowane w skrzydle klasycznym i w ościeżnicy, zaś w skrzydle zlicowanym możliwa jest teraz szyba o grubości do 72 mm.

W zgodzie ze zrównoważonym rozwojem

 • profile REHAU zawierają już do 75% materiałów pochodzących z recyklingu. ARTEVO po raz pierwszy zawiera recyklaty również w listwach przyszybowych;
 • ARTEVO max to efektywność energetyczna w doskonałym wydaniu. Wariant produktu z folią LowE to wyjątkowo zrównoważone rozwiązanie, szczególnie polecane dla elementów z certyfikatem domu pasywnego;
 • nadająca się do recyklingu folia LowE w ARTEVO max może być łatwo poddana temu procesowi wraz z profilami - bez konieczności rozdzielania. W ten sposób materiały zawsze pozostają w obiegu;
 • przejrzystość dzięki Window.ID - możliwość identyfikacji okien zapewnia wydajność w całym łańcuchu wartości i gwarantuje powrót do obiegu surowcowego.