PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-04-11
Dzień Czystych Okien już 12 kwietnia – sprawdź nasze rady na lśniące szyby bez smug
Podpowiadamy jak myć okna, aby były krystalicznie lśniące i bez smug.

FHP Vileda Sp. z o.o.
ul. Puławska 182
02-670 Warszawa

tel. 22 543 28 80
fax 22 543 28 90
www.vileda.pl

» więcej o firmie

Dzień Czystych Okien to dobry pretekst, by wypełnić obowiązkowy punkt na liście przedświątecznych i wiosennych porządków - umyć okna. Ta czynność nie należy jednak do ulubionych większości z nas. Wyjątkowo pracochłonne jest zwłaszcza polerowanie szyb, na których często zostają zacieki. Podpowiadamy jak myć okna, aby były krystalicznie lśniące i bez smug.

Pogoda na mycie okien

Aby cieszyć się jak najlepszymi efektami swojej pracy, a tym samym nieskazitelnym blaskiem szyb pamiętaj, żeby nie myć okien, kiedy bezpośrednio świeci na nie słońce. Jego promienie szybko wysuszają szyby pozostawiając trudne do usunięcia smugi. Dlatego na wykonanie tej czynności wybierz dzień mniej słoneczny, najlepiej kiedy pogoda jest pochmurna, ale sucha. Optymalna temperatura to 10-25 stopni. Okien nie należy myć także przy mrozie, ponieważ wtedy szkło jest delikatniejsze, kruche i w kontakcie z ciepłą wodą może pękać.

W ramach czystości, czyli pozbądź się brudu z szyb

Jeśli okna nie były dawno czyszczone i posiadają mocne zabrudzenia użyj wody z płynem do naczyń i uniwersalnej ściereczki, najlepiej z mikrofibry, która dobrze wchłania wilgoć. Do wody można dodać glicerynę lub płyn do zmiękczania tkanin, wówczas na szybach trudniej będą osadzały się zanieczyszczenia, a po deszczu pozostanie mniej smug. Jeśli wolisz bardziej ekologiczne rozwiązania, przygotuj płyn domowym sposobem - jest tani i skuteczny. Jego receptura jest prosta: wystarczy 4 łyżki soku z cytryny, octu lub denaturatu wymieszać z 2,5 litrami zimnej wody. Alternatywnie można również użyć 1 łyżki amoniaku na 3 litry wody, wprawdzie zapach po takim myciu nie jest najprzyjemniejszy, ale szybko się ulotni. Kiedy już masz przygotowane środki czystości możesz dokładnie oczyścić szyby z warstwy kurzu i brudu. Myjąc powierzchnie szklane pamiętaj, aby płyn rozprowadzać od góry do dołu, a osuszać je w odwrotnym kierunku.Okna lśniące pełnym blaskiem

Po umyciu szyb, kolejny krok to polerowanie - zadanie najtrudniejsze i najbardziej pracochłonne. Dzięki tej czynności pozbędziesz się smug, a okna będą lśniły. Oczywiście pod warunkiem, że wykonasz je prawidłowo. Nasze babcie spektakularne efekty osiągały stosując do tego celu...zwykłe, szare gazety. - Jeśli chcemy wypróbować ten sposób, pamiętajmy, aby używać gazet z miękkiego papieru, który nie porysuje gładkiej tafli szkła. Załóżmy także rękawiczki, bo farba drukarska może bardzo pobrudzić dłonie. Dla większego komfortu pracy warto jednak porzucić analogowe sposoby i sięgnąć po profesjonalne akcesoria, które pomogą osiągnąć zamierzony efekt w prostszy i szybszy sposób. Korzystnym rozwiązaniem jest inwestycja w specjalną elektryczną myjkę do szyb, np. Windomatic. Urządzenie ściąga brud i zasysa wodę niczym mini odkurzacz, pozostawiając lśniące szyby, bez plam i smug. Windomatic umyje nie tylko okna, ale też lustra, kafelki czy kabiny prysznicowe. Bez problemu wyczyścimy nim powierzchnie pionowe i poziome, gdyż pracuje w każdym kierunku (góra-dół, lewo-prawo, skos-łuk). Ponadto po jednym naładowaniu możemy go używać aż 40 minut. Używając go oszczędzamy pieniądze przeznaczone na środki czyszczące, ale też, co warto podkreślić, czas mycia okien takim urządzeniem skraca się o połowę i daje doskonały efekt - tłumaczy Magdalena Jaklewicz, ekspert marki Vileda.

Kilka prostych zasad i przydatnych gadżetów sprawi, że mycie okien będzie szybkie i znacznie łatwiejsze. Pamiętajmy o dobrym planie, zaopatrzeniu i pozytywnym nastawieniu!Vileda w Polsce rozpoczęła swoją działalność w roku 1994. Od tego czasu rozbudowała doskonałą dystrybucję we wszystkich miastach Polski i jest obecna zarówno w sieciach międzynarodowych, jak i na rynku tradycyjnym Vileda gwarantuje najwyższej jakości artykuły gospodarstwa domowego, dzięki czemu sprzątanie, prasowanie i suszenie stało się czystą przyjemnością, a liczba lojalnych klientów zwiększa się z roku na rok. Firma FHP Vileda (Freudenberg Household Products Vileda) jest częścią koncernu Freudenberg, który cieszy się ponad 150 letnią tradycją. Koncern Freudenberg to rodzinna firma założona w roku 1849 roku w Niemczech w mieście Weinheim

przez Carla-Johanna Freudenberga. Obecnie posiada 280 oddziałów w 42 krajach i zatrudnia ponad 30.000 pracowników. Dzięki ciągłej pracy nad nowymi rozwiązaniami technicznymi wszystkich produktów do sprzątania (od, zmywaków i rękawiczek poprzez całą gamę mopów i systemów czyszczących po całą kategorię do prasowania i suszenia), Vileda stała się światowym liderem w branży mechanicznych środków czystości.

źródło: Vileda