PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-05-12
Dlaczego kolor okien jest tak istotny?
Barwę okien uwzględnia się m.in. przy wyborze odcienia ogrodzenia, bramy garażowej, czy rolet. Dzięki dostępnym na rynku możliwościom ...

EKO-OKNA S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie

tel. 32 459 15 00
fax 32 418 30 62
poczta@ekookna.pl
www.ekookna.pl

» więcej o firmie

Okno to coś znacznie więcej niż tylko element stolarki. Pełni ono obecnie także funkcję dekoracyjną; wpływa na styl wnętrza, a w szerszej perspektywie - postrzeganie elewacji i samego budynku. Mając to na uwadze, decyzję o kolorze okien należy podjąć już na etapie projektu; na długo przed zakupem kolejnych elementów posesji. Barwę okien uwzględnia się m.in. przy wyborze odcienia ogrodzenia, bramy garażowej, czy rolet. Dzięki dostępnym na rynku możliwościom, okna można idealnie dostosować do wszystkich potrzeb i stworzyć produkt „szyty na miarę" nie tylko pod względem rozmiaru.

 Dlaczego kolor okien jest tak istotny?

Najszerszą w branży gamą kolorystyczną produktów może pochwalić się firma EKO-OKNA S.A.,wiodący producent stolarki otworowej w Europie. Spółka z siedzibą w Kornicach dostarcza wyroby odbiorcom w aż 33 państwach, dlatego też jego oferta jest bardzo różnorodna. Paleta dostępnych barw obejmuje propozycje 3 różnych systemodawców. Firma jednak na tym nie poprzestaje i systematycznie rozbudowuje ofertę, by odpowiadać wszystkim oczekiwaniom inwestorów. Producent rozszerzył niedawno asortyment o 9 nowych kolorów, wśród nich są m.in. Dąb Sheffield Jasny i Dąb Sheffield Szary oraz Szary Bazaltowy, Ciemnoniebieski, Popielaty i Czarny Matowy. Nowe odcienie wpisują się w trendy, które w ostatnich latach wiodą prym na większości rynków.


Odbiorcy z poszczególnych państw mają odmienne upodobania kolorystyczne, ale generalnie dużą popularnością cieszą się okna w okleinie drewnopodobnej, a z drugiej strony - równie chętnie wybierane są elementy utrzymane w szarościach, antracycie oraz ciemnych odcieniach. Co ciekawe, poza standardowymi odcieniami, oferta EKO-OKIEN obejmuje także odcienie nietypowe, których poszukują zagraniczni odbiorcy.

EKO-OKNA proponują inwestorom nie tylko matowe kolory, lecz także okleiny ze strukturą drewna oraz strukturą piasku. Nową i równie ciekawą propozycją jest okleina w technologii skai® cool colors. Stosowanie opatentowanych pigmentów pozwala obniżyć działanie termiczne promieniowania podczerwonego słońca. Innymi słowy; folie się nie nagrzewają; powierzchnia profilu pozostaje - zgodnie z nazwą technologii - chłodna. Produkty EKO-OKIEN są okleinowane na miejscu, dzięki temu pozostałe propozycje z oferty tej spółki (takie jak rolety, bramy, czy ogrodzenia) mają identyczny kolor, co same okna. Firma oferuje także ciepłe ramki międzyszybowe w kolorach zbliżonych do ram. Co, więcej spółka ze Śląska dysponuje własną lakiernią proszkową zlokalizowaną w zamkniętej hali o powierzchni 4 tys. m2. Przy lakierni działa laboratorium; producent już dziś spełnia wymagania stawiane przez Stowarzyszenie Kontroli Jakości, Przemysłu, Lakierów, Farb i Powłok w Zurychu. Posiadanie własnej lakierni pozwala firmie realizować standardowe zamówienia w przeciągu zaledwie 7 dni, do wyprodukowania okien w nietypowych odcieniach wystarczą zaś tylko 2-3 tygodnie. Warto również podkreślić, że EKO-OKNA dysponują jednym z największych na świecie parków robotów zgrzewających. Dzięki wykonywanym przez nie zgrzewom, naroża okienne zyskują doskonały wygląd, niemożliwy do osiągnięcia przy pomocy żadnych innych maszyn.Spółka nie tylko podąża za potrzebami odbiorców, ale także wyznacza nowe trendy w designie. Z myślą o inwestorach poszukujących okien PVC, ale utrzymanych w estetyce aluminium, do oferty wprowadzono nakładki Aluskin. Te aluminiowe nakładki są montowane na zewnętrzne powierzchnie (ramy i na skrzydła) okien. Są dostępne we wszystkich kolorach z palety RAL, montuje się je bez użycia wkrętów i kleju. Nakładki zdecydowanie poprawiają estetykę okien, nadając im nowoczesnego i ekskluzywnego wyglądu.

Okna mogą zostać oklejone w całości w jednym kolorze, ale równie dobrze można je okleinować dwustronnie, wówczas odcień zewnętrznej ramy może różnić się od barwy widocznej od wewnątrz. Takie rozwiązanie pozwala jeszcze lepiej zharmonizować okna z elewacją i/lub wnętrzem domu. Firma EKO-OKNA proponuje również okleinę full colour. Pod pojęciem tym kryje się „ubarwienie" nie tylko ram, ale wszystkich elementów okna - nawet tych widocznych dopiero po jego otwarciu (takich jak wręby, czy krawędzie skrzydeł). To ciekawe i bardzo estetyczne rozwiązanie szczególnie przydatne, gdy inwestor zdecyduje się na okleinę imitującą stolarkę drewnianą.
EKO-OKNA S.A.
to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001.

źródło: Eko-Okna