PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-06-20
Eko-Okna docenione za patriotyzm gospodarczy
Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu to prestiżowy ranking, który opracowywany jest przez redakcję Rzeczpospolitej oraz Fundację Patriotyzmu ...

EKO-OKNA S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie

tel. 32 459 15 00
fax 32 418 30 62
poczta@ekookna.pl
www.ekookna.pl

» więcej o firmie

W tegorocznej edycji rankingu kapituła Indeksu Patriotyzmu Polskiego Biznesu za najbardziej patriotyczne uznała trzy spółki. W kategorii „firm średnich" nagrodę odebrała Eko-Okna S.A.

Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu to prestiżowy ranking, który opracowywany jest przez redakcję Rzeczpospolitej oraz Fundację Patriotyzmu Gospodarczego. Nagrody oraz wyróżnienia są uhonorowaniem firm, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju kraju i patriotyzmu gospodarczego, a przy tym nie uchylają się od swoich powinności względem państwa i społeczeństwa.


- Mimo że patriotyzm gospodarczy jako pojęcie wymyka się kategoriom ekonomicznym, jest dziś Polsce potrzebny. Bo to nic innego jak postawa, która niezależnie od języka rynku oznacza lojalność biznesu wobec kraju ojczystego. I lojalność państwa wobec biznesu narodowego - mówił Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej", podczas gali konkursu Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu, która odbyła się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (za rp.pl).

Podczas uroczystej gali nagrody odebrali przedstawiciele trzech spółek, które przez Kapitułę uznane zostały za najbardziej patriotyczne. W kategorii „firm średnich" (od 1 mln do 1 mld zł obrotu) najwyższe wyróżnienie otrzymała firma Eko-Okna.
EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001.

źródło: Eko-Okna