PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-09-25
Eko-Okna rozpoczynają produkcję „okien angielskich”
Kilka miesięcy temu Eko-Okna zapowiadały podbój rynku brytyjskiego. Sprawdzamy na jakim etapie jest proces wdrożenia do produkcji „okien angielskich”.

EKO-OKNA S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie

tel. 32 459 15 00
fax 32 418 30 62
poczta@ekookna.pl
www.ekookna.pl

» więcej o firmie

Park maszynowy Eko-Okien, tak jak zapowiadano w czerwcu, wzbogacił się w najnowocześniejsze na rynku maszyny do produkcji tzw. „okien angielskich". Maszyny stanęły w jednej z hal produkcyjnych wraz z końcem sierpnia, a już teraz są w pełni przygotowane do produkcji stolarki. - Technologia produkcji okien otwieranych na zewnątrz, którą wdrożyliśmy do naszego procesu produkcyjnego jest odwzorowaniem, a nawet udoskonaleniem technologii stosowanej na rynkach brytyjskich. Jesteśmy w stanie wykonać każde zamówienie. Dla pierwszych klientów przygotowaliśmy również specjalne, promocyjne ceny - mówi Łukasz Kucharczyk, dyrektor ds. sprzedaży, marketingu i rozwoju produktów Eko-Okna S.A.

Produkcja okien otwieranych na zewnątrz na szerszą skalę to nadal rzadkość wśród europejskich producentów.  Wraz z uruchomieniem produkcji Eko-Okna nie tylko staną się zatem pionierem w tej dziedzinie, ale także otworzą sobie drzwi do eksportu na rynek brytyjski, australijski i amerykański. - Inwestorzy „zza oceanu", podobnie jak Brytyjczycy, także cenią sobie tego typu rozwiązania. Okna angielskie to nie tylko kolejny krok w rozwoju naszej firmy, ale także ogromna szansa dla dealerów, którzy chcieliby rozpocząć sprzedaż na wyżej wymienionych rynkach - dodaje Łukasz Kucharczyk.Okna angielskie produkcji Eko-Okien powstawać będą w oparciu o najlepsze na rynku profile Ideal 70. Profile dostępne są w bogatej palecie kolorystycznej, na którą składa się 40 kolorów gładkich oraz drewnopodobnych. System zapewnia możliwość szklenia pakietami szybowymi do 40 mm. Producent zapewnia, że okna bez problemu będą mogły być uzupełnione w pakiety trzyszybowe, a jakość niczym nie będzie odbiegała od oryginalnych, produkowanych na terenie Wielkiej Brytanii, okien otwieranych na zewnątrz. Warto podkreślić, że system Ideal 70 posiada wszelkie niezbędne dokumenty, dopuszczające do stosowania i obrotu na terenie Wielkiej Brytanii, w tym niezwykle ceniony wśród Brytyjczyków certyfikat Kitemark, potwierdzający zgodność towaru z tamtejszymi normami.

Produkcja okien otwieranych na zewnątrz to nie tylko kolejny krok w rozwoju firmy, ale także dowód na to, że Eko-Okna są jednym z najbardziej elastycznych producentów stolarki w kraju. Coraz częściej wyznacza również trendy na europejskim rynku stolarki.EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001.

źródło: Eko-Okna