PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2008-06-20
Wydajnie i szybko – Ex-tra 66%
Wymogi współczesnego świata sprawiają, że żyjemy coraz szybciej. W expresowym tempie pracujemy, budujemy, odpoczywamy.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie
Wychodząc na wprost oczekiwaniom życia w XXI wieku również produkty z których korzystamy są bardziej wydajne i proste w użyciu, dzięki czemu zaoszczędzamy tak cenny czas.

Odpowiadając na zapotrzebowanie współczesnego rynku, firmy prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej funkcjonalnych produktów. Soudal posiada w swojej ofercie nowoczesną wężykową piankę montażową Ex-tra 66%, która dzięki specjalnej formule i ulepszonemu aplikatorowi jest równie wydajna jak standardowe pianki pistoletowe. obecne na polskim rynku. Dzięki nowoczesnej formule chemicznej i specjalnej budowie aplikatora wężykowego piankę Soudal Ex-tra 66% dozuje się w sposób kontrolowany. Pianka rozpręża się zaraz po wypuszczeniu z puszki i bardzo szybko osiąga objętość bliską objętości docelowej. Tak więc już w momencie aplikacji nawet niedoświadczony montażysta z łatwością oszacuje ilość pianki potrzebnej do uszczelnienia wybranej przestrzeni. Niska rozprężalność powoduje, że straty w użyciu produktu są minimalne, ponieważ unika się obcinania zbędnych naddatków powstających często po rozprężeniu standardowej piany. Kontrolowane zwiększanie objętości Soudal Ex-tra 66% eliminuje możliwość wystąpienia deformacji delikatnych profili okiennych czy drzwiowych, a tym samym pozwala uniknąć wielu kłopotów przy późniejszym użytkowaniu.

Uszczelnianie pod każdym kątem
Z powodów konstrukcyjnych standardowa puszka musi być używana w pozycji odwrotnej ) zaworem do dołu. Tylko takie ustawienie gwarantowało, że pianka zostanie wypchnięta z pojemnika wraz z gazem spieniającym. Przy uszczelnianiu miejsc trudno dostępnych i aplikacji pianki w pozycji zaworem do góry zdarzało się, że w puszce pozostawała pozbawiona gazu piana, nie nadająca się już do wykorzystania. W przeciwieństwie do standardowych pian Soudal Ex-tra 66% działa wydajnie przy każdym ustawieniu puszki. Ułatwia to pracę w miejscach trudno dostępnych, np.: przy uszczelnianiu podbitek dachowych, nadproży, w miejscu złączenia ścian i sufitów. Ponieważ puszkę po częściowym jej opróżnieniu i energicznym wymieszaniu zawartości można ustawić pod dowolnym kątem, łatwe staje się manewrowanie wężykiem, obserwowanie miejsca aplikacji i precyzyjne nałożenie produktu. Aby pianka spełniła swoje zadanie, musi nie tylko zwiększyć swoją objętość, ale także osiągnąć odpowiedni stopień utwardzenia. Dopiero wtedy można przystąpić do ostatecznej obróbki. Czas utwardzania Soudal Ex-tra 66% został skrócony do około 25 minut w warunkach pokojowych. Już po tak krótkim czasie można rozpocząć obcinanie ewentualnych naddatków lub nakładanie kolejnej warstwy pianki. Ma to niebagatelny wpływ na szybkość prac montażowych.

Dla profesjonalistów i dla majsterkowiczów
Pianka montażowa Soudal Ex-tra 66% jest nowatorskim produktem dla osób zajmujących się pracami wykończeniowymi, które nie są zainteresowane zakupem pistoletu aplikacyjnego, a chciałyby uzyskać podobny efekt i komfort pracy. Pianka wężykowa Soudal Ex-tra 66% ma parametry techniczne zbliżone do profesjonalnej pianki pistoletowej – dlatego nadaje się dla szerokiego grona nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jest wyjątkowo efektywna i ekonomiczna w stosowaniu. Zwiększenie wydajności o 66%, w porównaniu ze standardowymi piankami oznacza w praktyce „co trzecią puszkę gratis”.

Dane techniczne Soudal Ex-tra 66%
Tworzenie naskórka:    8 min. przy 20°C/60% wilgotności względnej
Czas obróbki wstępnej:    ok. 25 min
Szybkość twardnienia:    1 godz. dla 3 cm warstwy (przy 20°C)
Odporność temperaturowa:   40°C do +90°C (utwardzona)
Temperatura stosowania:   +5°C do +30°C

Sugerowana cena:    20 do 23 PLN

Zdjęcie główne:
Soudal Ex-tra 66% działa wydajnie przy każdym ustawieniu puszki
Fot. SoudalSoudal jest czołowym światowym producentem pianek montażowych, mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. W laboratoriach firmy powstała między innymi nowatorska formuła pian poliuretanowych do niskich temperatur oraz pian niskorozprężnych o najwyższych współczynnikach izolacyjności. Ich doskonałe parametry techniczne zostały potwierdzone w badaniach przeprowadzonych przez niezależny niemiecki Instytut Techniki Okiennej IFT Rosenheim. Koncern działa od ponad 40 lat, jest obecny w 100 krajach na6 kontynentach. Pozycję lidera na rynku pianek montażowych i mas uszczelniających w wielu krajach, w tym w także Polsce, potwierdzają przyznawane firmie nagrody. Budowlaną Markę Roku w kategorii „piany i silikony” Soudal otrzymał trzykrotnie – w 2005, 2007 i 2008 roku. Polska spółka powstała w 1996 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się w całej grupie.

informacja na podstawie materiałów: Soudal