PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-03-05
Wyróżnieni za innowacyjne podejście do produkcji stolarki
Lakierowane okno PVC od Eko-Okien wyróżnione w konkursie Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2018.

EKO-OKNA S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie

tel. 32 459 15 00
fax 32 418 30 62
poczta@ekookna.pl
www.ekookna.pl

» więcej o firmie

Podczas tegorocznego Konwentu Stolarki, który odbył się w Gniewie poznaliśmy laureatów konkursu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2018.

- W programie Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki wyróżniamy te rozwiązania, które nie tylko spełniają kryteria innowacyjności, ale często także wychodzą naprzeciw zmieniającym się czasom, informatyzacji, automatyzacji, intuicyjności działań i potrzebom rynku, klientów biznesowych i konsumentów - mówi Grzegorz Cendrowski, organizator programu IRBS.

W tym roku Kapituła konkursu wyróżniła 20 produktów. Wśród nich znalazło się okno lakierowane PVC, które wyprodukowała firma Eko-Okna, a którego premiera odbyła się podczas tegorocznych targów BUDMA.

Lakierowane okna PVC to całkowita innowacja na rynku. Dotychczas, aby nadać stolarce PVC koloru wykorzystywano bowiem okleiny. Lakierowanie umożliwia jednak nadanie koloru każdemu elementowi okna. Rdzeń okien lakierowanych, w przeciwieństwie do okleinowanych,  jest dokładnie takiego samego koloru co rama.

Eko-Okna nie tylko jako jedna z pierwszych firm zaczęła lakierować okna PVC, ale przede wszystkim stworzyła do tego celu wyjątkową linię lakierów. - Linię lakierów MAGIC stworzyliśmy przy współpracy z międzynarodowy koncernem, który wraz z najlepszymi designerami specjalnie dla nas zaprojektował farby zawierające pigment tworzący metaliczny efekt  - opowiada Łukasz Kucharczyk dyrektor marketingu i rozwoju produktów Eko-Okna S.A.

- Nagroda bez wątpienia jest miłym podsumowaniem pracy włożonej w projekt. Szczególne podziękowania należą się Dariuszowi Strojnemu, kierownikowi naszej lakierni, który koordynował projekt i odpowiadał za jego wdrożenie. Za każdym pomysłem, za każdą innowacją stoi bowiem człowiek - dodaje Łukasz Kucharczyk.
EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001.

źródło: Eko-Okna