PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2018-09-10
III Międzynarodowe Forum Stolarki za nami
29-30 sierpnia bieżącego roku w Mszczonowie, odbyło się III Międzynarodowe Forum Stolarki. Czyli jedyne takie wydarzenie w branży.

Każda edycja forum skupia w jednym miejscu, producentów, dystrybutorów, właścicieli salonów stolarki, dyrektorów, prezesów, menadżerów oraz osoby prywatne. Tak było i tym razem. Podczas dwóch, bardzo obfitych w prelekcje oraz pokazy praktyczne dni, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tytuł przewodni wydarzenia to: „Co najbardziej kręci architektów i konsumentów w produktach stolarki budowlanej A.D.2018?". Program wydarzenia był bardzo zróżnicowany.

Podczas dwóch dni goście forum mogli zagłębić taką tematykę jak: specjalistyczne szyby do okien i fasad, tajemnice produkcji, kontrowersyjne ostatnimi czasy pojęcia związane z RODO, dowiedzieć się o specjalistycznym sprzęcie ułatwiającym pracę, poznać systemy aluminiowe, usłyszeć co jest modne, co łatwo się sprzedaje, a co wymaga dużej wiedzy na ten temat. W jaki sposób wspomóc się ekspertem w sprawach spornych na linii przedsiębiorca - konsument. Jak rozpatrywać sprawy , aby zakończyły się szybko i nie rozciągały się w czasie. Goście forum mogli także dowiedzieć się o funduszach na innowacje, eksport i ekspansje oraz dowiedzieć się tego, w jaki sposób przygotować się na zdobycie nowych rynków i jak szukać dobrych dystrybutorów. Odbyła się także sesja poświęcona szkłu, architekturze, badaniom oraz ciekawostkom branżowym. Agenda wydarzenia była bardzo zróżnicowana i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.


Prezentacja danych tematów nie odbyłaby się bez zaproszenia znakomitych gości, wybitnych ekspertów z branży. Podczas III Międzynarodowego Forum Stolarki organizatorzy wydarzenia gościli przedstawicieli: Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, gości zagranicznych, Kancelarii Prawnych, Przedstawicieli Instytutu Techniki Budowlanej, Biegłego Sądowego, ekspertów branżowych odnośnie szkła rolet, systemów PVC, systemów aluminiowych, maszyn dotyczących montażu i chemii budowlanej czy też inteligentnego domu. Partnerem Generalnym wydarzenia była firma Pilkington. Partnerzy Strategiczni wydarzenia to: Manitou, Lemarpol, Hewea, EXTE, Aluplast, ROTO, SOMFY, Wiśniowski, ISO-Chemie. Patronami wspomagającymi byli: Renolit, Metal-Plast, Uplifter oraz ITB. Patronat medialny obieli: Kwartalnik Okno oraz Kurier Drzewny

Różnorodne tematycznie prelekcje to nie jedyne atrakcje, które odbywały się podczas dwudniowego wydarzenia. Podczas III Międzynarodowego Forum Stolarki odbywały się także pokazy praktyczne. Goście mogli także pierwszego dnia zwiedzić fabrykę szkła Pilkington. Podczas pierwszego dnia wydarzenia można było zobaczyć pokaz praktyczny, przeprowadzony przez firmę ROTO dotyczący próby wyważenia, czyli certyfikowanego bezpieczeństwa antywłamaniowego RC2 w uchylnych oknach. Natomiast drugiego dnia ogromne zainteresowanie wzbudziła także prezentacja dotycząca palenia szkła przeprowadzona przez firmę Pilkington. Firma ISO-Chemie pokazała również jak powinien wyglądać perfekcyjny montaż.

Pokazy praktyczne, bogate tematycznie prelekcje, wybitni eksperci czy też zwiedzanie fabryki szkła to nie wszystko co czekało na gości III Międzynarodowego Forum Stolarki, które odbyło się w Mszczonowie. Każdy z uczestników mógł także zapoznać się ze stoiskami Partnerów wydarzenia. Zadać nurtujące pytania oraz otrzymać gadżety reklamowe danej firmy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także rozmowy kuluarowe przy filiżance kawy, które często owocowały nowymi kontaktami biznesowymi. Każdy ze 130 zaproszonych gości z pewnością znalazł coś dla siebie. III Międzynarodowe Forum Stolarki to idealna okazja do tego, aby zagłębić prezentowaną wiedzę, posiąść umiejętności praktyczne, nabyć nowe znajomości biznesowe oraz odświeżyć te już istniejące.

Podczas III Międzynarodowego Forum Stolarki nagrodzono również Laureatów programu Super VIP 2018 za następujące produkty: firmę FAKRO za wyjątkowe drzwi balkonowo - tarasowe podnoszono-przesuwne INNOVIEW HST-SKY, firmę P.H.U. Technika Okienna ALEKSANDER RDUCH & ZBIGNIEW BOREK za całoroczne pasywne ogrody zimowe drewniano - aluminiowe oraz firmę PARMAX za wyjątkową linię drzwi zewnętrzno-drewnianych XFAKTOR. Obydwa programy cieszą się uznaniem wśród branży i są wyróżnieniem dla najlepszych.

Nagrodziliśmy także Laureatów programu Rekomendowane Salony Okien i Drzwi 2018. Rekomendowane Salony Okien i Drzwi to program, w którym niezależna Kapituła nagradza najlepsze salony w Polsce. Jest to ekskluzywna grupa, która stanowi wzór dla całej branży. Tytuł Laureata to także ważne narzędzie marketingowe, którym można się posługiwać na wielu płaszczyznach. Posiadany certyfikat stanowi rangę rekomendacji. Salony wyróżnione w programie cechuje przede wszystkim profesjonalizm, wieloletnie doświadczenie, rzetelność, indywidualne podejście do każdego Klienta oraz znalezienie dogodnego rozwiązania nawet w najbardziej skomplikowanej sytuacji. Z dumą wyróżniamy takie salony. Salony, które w 2018 roku otrzymały takie wyróżnienie to: STOLARCZYK OKNA, IZOPLAST, SEGA OKNA, BUDOMAR, VELLO, BUDOMAR, CK STOLARKA, MERANTI, MULTIKO, F.U.H. ADRIAN BEDNAREK, GRUPA SOLO, MIKEA SALON SPRZEDAŻY, NOVA BP, BINGO, MSTUDIO, PRO -EXPERT, ART.OKNA MAŁGOZRATA TYNIEC - JARMUNDOWICZ, BUDMAK, OKNOSFERA, GRUPA CEZAB, FIX, WINDMAR, ELTOR, B&B BILUSA, FIRMA DZIEMIDOWICZ, OKNOPOL NIEPOŁOMICE.

źródło: stolarkavip