PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2008-07-20
Soudal zdobywa rynki wschodnie
Polska spółka belgijskiego holdingu Soudal jest obecnie niekwestionowanym liderem na rynku pian poliuretanowych w naszym kraju.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie
Potwierdzają to niezależne badania przeprowadzone wśród klientów przez ASM Centrum Badań i Analiz Rynku, wg których co drugi profesjonalista wybiera markę Soudal. Teraz przed prezesem firmy Piotrem Drzewowskim postawione zostało kolejne strategiczne zadanie – zarządzanie i rozwój firmy w Europie Środkowo - Wschodniej oraz Azji Centralnej.

Pozycję firmy na polskim rynku potwierdza coroczny wzrost obrotów oraz liczne nagrody i wyróżnienia - takie jak tytuł Budowlanej Marki Roku 2007 przyznany na podstawie badań przeprowadzonych przez ASM Centrum Badań i Analiz Rynku. Zgodnie z nimi prawie co drugi profesjonalista w naszym kraju w kategorii „piany i silikony” rekomenduje markę Soudal. Dlatego to właśnie prezesowi Soudal Polska zdecydowano się powierzyć rolę zarządzania i nadzorowania działań firmy Soudal w krajach Europy Środkowo-Wschodniej - w Rosji, Rumunii, Węgrzech oraz na Litwie, Łotwie, Białorusi i Estonii, a także w krajach Azji Środkowej - np. w Kazachstanie czy Uzbekistanie. W Czosnowie k. Warszawy - siedzibie Soudal Polska, w marcu 2008 roku zakończono budowę nowego biurowca, który powstał specjalnie dla działu mającego koordynować pracę firmy na Wschodzie. Jednostka ta, zarejestrowana pod nazwą Soudal Services sp. z o.o. będzie wspierała pracę spółek siostrzanych na zagranicznych rynkach. Piotr Drzewowski nadal będzie pełnił także funkcję prezesa Zarządu Soudal Polska.

- Soudal, z którym jestem związany od początku jego istnienia w Polsce, czyli od 12 lat, rozwija się bardzo dynamicznie. Niedawno rozpoczęliśmy budowę fabryki w Pionkach, która poza zaspokojeniem rosnących potrzeb naszego rynku pozwoli nam eksportować pianki i masy uszczelniające również na Wschód. Sprawne zarządzanie firmą Soudal w Polsce oraz doświadczenie zdobyte w Soudal w Belgi pozwala mi optymistycznie patrzeć na rozwój firmy na rynkach Europy Środkowo – Wschodniej oraz Azji Centralnej, za które jestem odpowiedzialny. Mam nadzieję, że moje doświadczenia w zarządzaniu międzynarodowym zespołem ludzi pomogą mi w sprawnej i kompetentnej koordynacji pracy naszych struktur zlokalizowanych na Wschodzie – mówi Piotr Drzewowski.

Piotr Drzewowski związany jest z firmą Soudal od 1996 roku, kiedy to objął funkcję dyrektora zarządzającego w polskiej filii, tworząc ją od podstaw. Dziś, po kilkunastu latach jest ona jedną z najszybciej rozwijających się w spółek holdingu. Od 2006 roku pełni w centrali holdingu w Belgii funkcję dyrektora regionalnego do spraw Europy Wschodniej i Azji Środkowej. W tym samym roku podjął się także kierowania spółką Soudal Services, której zadaniem jest obsługa i koordynacja działań firmy na rynkach Europy Środkowo – Wschodniej oraz Azji Środkowej. Zarządza również spółką Soudal Manufacturing, która zajmuje się budową nowej fabryki w Pionkach k. Radomia. Piotr Drzewowski ma 41 lat. Ukończył Uniwersytet Warszawski z tytułem magistra filologii germańskiej oraz kilka podyplomowych programów menadżerskich, m.in. z zakresu zarządzania w Harvard Business School Publishing & Canadian International Management Institute. Jego pasją są podróże, lubi jazdę na nartach oraz pływanie. Jest żonaty, ma dwie córki - w wieku 19 oraz 14 lat.Firma Soudal została założona w 1966 roku w Turnhout w Belgii przez Vic’a Swerts’a. Dziś koncern jest światowym liderem na rynku pian poliuretanowych, a jego produkty na bazie MS Polymer znajdują uznanie zarówno w segmencie skierowanym do majsterkowiczów jak i odbiorców profesjonalnych. Soudal wyznacza nowe kierunki rozwoju w wielu segmentach branży chemicznej i budowlanej. Jest obecny na wszystkich kontynentach, w ponad 100 krajach świata.

informacja na podstawie materiałów: Soudal