PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-02-07
Roto Patio Inowa z szeroką ofertą na BAU 2019
Na targach BAU 2019 w Monachium okucie Roto Patio Inowa prezentowane było przez 8 wystawców.

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Innowacyjne okucie Roto Patio Inowa do super szczelnych systemów przesuwnych zostało doskonale przyjęte przez producentów okien i drzwi w Polsce i na świecie. Na targach BAU 2019 w Monachium okucie Roto Patio Inowa prezentowane było przez 8 wystawców. 

Odwiedzający oglądali najnowsze rozwiązanie w profilach aluminiowych firm Schüco, Gealan Smoovio, Sarray, Ponzio, a także w profilu łączącym drewno z aluminium firmy Gutmann. Na stoisku Plastbud pokazano wykorzystanie okucia w systemie z PVC. Na ekspozycji Roto, międzynarodowy zespół ekspertów prezentował system oraz korzyści w zakresie komfortu obsługi, trwałości i izolacyjności oraz możliwość indywidualnego dopasowania rozwiązań do potrzeb producentów i projektantów.


Producenci okien jako kluczową zaletę podkreślają wysoki poziom izolacyjności okucia. Większy komfort przy dużej szczelności możliwy jest dzięki innowacyjnemu zamykaniu drzwi z Roto Patio Inowa - skrzydło przesuwane jest w poprzek do profilu ościeżnicy. Najwyższy poziom szczelności i lepsze zabezpieczenie umożliwia zastosowanie dodatkowych punktów ryglowania. Można je rozmieścić w dowolnej liczbie i dowolnych miejscach, w zależności od potrzeb. Dodatkową izolację zapewnia uszczelka na całym obwodzie skrzydła oraz aktywne punkty ryglujące w obszarze słupka środkowego. System spełnia wymogi izolacyjności w najwyższej klasie 4 (DIN EN 1026) i zapewnia szczelność na zacinający deszcz w najwyższej klasie 9A (DIN EN 1027/12208). Okna i drzwi z okuciem Roto Patio Inowa z powodzeniem można stosować w budynkach wielopiętrowych, mocno eksponowanych na silny wiatr. Nawet podczas gwałtownych burz i ulewnego deszczu,  padającego bezpośrednio na szybę i ościeżnicę okucie zapewnia doskonałą ochronę przed wilgocią. 


Dzięki tak wysokiej szczelności inteligentne okucie spełnia najwyższe wymagania dotyczące izolacyjności akustycznej, okna z Roto Patio Inowa można stosować w projektach zlokalizowanych w pobliżu źródeł hałasu, takich jak ruchliwe ulice czy lotniska.

źródło: Roto