PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2019-06-19
Prestiżowe wyróżnienie dla SOUDAL
Orła Polskiej Stolarki w kategorii „Wyróżnienie Zarządu Związku POiD" otrzymała firma Soudal - światowy lider innowacyjności w sektorze chemii budowlanej.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Podczas Gali X Kongresu Stolarki Polskiej uhonorowano najbardziej zasłużone firmy i osoby z branży. Orła Polskiej Stolarki w kategorii „Wyróżnienie Zarządu Związku POiD" otrzymała firma Soudal - światowy lider innowacyjności w sektorze chemii budowlanej.

Kongres Stolarki Polskiej jest najważniejszym wydarzeniem branży stolarki budowalnej w naszym kraju. W tegorocznej, jubileuszowej edycji wzięło udział ponad 300 uczestników, a przewodnim tematem eksperckich dyskusji były rozwiązania SMART. W ramach Kongresu miała również miejsce uroczysta Gala, na której rozdano prestiżowe Orły Polskiej Stolarki. Firma Soudal została uhonorowana tą nagrodą w kategorii „Wyróżnienie Zarządu Związku POiD".

Od wielu lat Soudal aktywnie angażuje się w inicjatywy związane z dostarczaniem wiedzy z zakresu profesjonalnej instalacji stolarki budowlanej jako jeden z głównych Partnerów kampanii „Dobry Montaż", organizowanej przez Związek PiOD. Jest twórcą Soudal Window System (SWS) - innowacyjnego systemu montażu stolarki otworowej, który gwarantuje prawidłowe uszczelnienie miejsc osadzenia okien i drzwi w ościeżu, a w rezultacie skutecznie przeciwdziała ucieczce ciepła z budynku. W systemie tym funkcję izolatora pełni wysokiej jakości pianka poliuretanowa, która zabezpieczona jest specjalnymi paroizolacyjnymi taśmami okiennymi. Do szerokiej gamy taśm okiennych SWS należą: taśmy wewnętrzne i zewnętrzne Basic Plus (z pełnym klejem), Basic (bez butylu), Universal (z butylem), Uniwersal NET (z butylem i siatką), a także taśmy wewnętrzne ALU PLUS (z pełnym klejem) i EXTRA (z pełnym butylem). Są one dostępne w różnych szerokościach, charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną i doskonałą przyczepnością do typowych podłoży budowlanych, a ich montaż jest łatwy i wygodny.

Soudal oferuje również nowoczesne płynne membrany Soudatight do wykonywania zewnętrznych i wewnętrznych uszczelnień styku okna ze ścianą, zalecane w szczególności w przypadku wymiany stolarki okiennej. Ich zastosowanie może przyczynić się do znacznego skrócenia czasu prac montażowych dzięki możliwości wyboru metody aplikacji. W skład oferty wchodzą: Soudatight Hybrid (do zastosowań zewnętrznych), Soudatight LQ (do zastosowań wewnętrznych, membrana na bazie dyspersji tworzyw sztucznych zbrojonych włóknem), Soudatight SP (do aplikacji za pomocą agregatu natryskowego bezpośrednio z opakowania), Soudatight SP Gun (do aplikacji za pomocą specjalnego pistoletu natryskowego).

źródło: Soudal