PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-07-08
Gdzie kupić dobre okna?
Roto udostępnia nową stronę internetową PoradnikOkienny.pl - kompendium wiedzy o najnowszych rozwiązaniach wraz z mapą punktów sprzedaży, ułatwiające zakup ...

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Wiedza Polaków kupujących okna, na temat dostępnych na rynku rozwiązań jest wciąż niska, natomiast świadomość konsekwencji decyzji - ogromna. Inwestorzy zdają sobie sprawę, że kupują produkt na wiele lat, jednak większość osób nie ma wystarczających informacji, jakie funkcje może spełniać nowoczesne okno i jakie komponenty zawierać. Z myślą o nich Roto udostępnia nową stronę internetową PoradnikOkienny.pl - kompendium wiedzy o najnowszych rozwiązaniach wraz z mapą punktów sprzedaży, ułatwiające zakup idealnego okna na lata.

Wybór okien na rynku jest bardzo duży i teoretycznie łatwo je dopasować do potrzeb. Z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Roto 1 wynika, że planującym zakup trudno odnaleźć się w gąszczu opinii, parametrów i reklam. Większość ankietowanych deklaruje, że podczas zakupu okien często czuje się bezradna. Nie wiedzą, jakich okien potrzebują, ani gdzie mają szukać kompleksowych informacji. Aby ułatwić podjęcie decyzji, Roto przygotowało serwis internetowy PoradnikOkienny.pl. Strona zawiera praktyczne informacje, dotyczące wyboru okien, ich budowy, elementów i właściwości. Prezentuje dostępne na rynku rozwiązania, ułatwia podjęcie decyzji i wybór okien, wskazuje punkty sprzedaży w najbliższej okolicy.

Konfigurator okien - jak to działa?

Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce, umieszczonej na głównej stronie serwisu, wybór okna z nowoczesnymi funkcjami użytkowymi, przebiega w łatwy i wygodny sposób. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, kierując preferencjami, stylem życia, nawykami czy najczęstszymi problemami. Witryna sama wskaże odpowiedni typ okna do danego pomieszczenia i podpowie, w jakie rozwiązanie powinno być ono wyposażone i na co zwrócić uwagę. „Funkcje nowoczesnej stolarki wynikają z jej przeznaczenia. Dlatego warto wybierać okna wyposażone w nowoczesne okucia, zaprojektowane z myślą o konkretnej lokalizacji okna w budynku i rodzaju pomieszczenia - mówi Paweł Szkodziak, dyrektor marketingu Roto Frank Okucia Budowlane. „Dostępne na rynku rozwiązania okienne sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników, pod względem niezawodności, bezpieczeństwa, wietrzenia, wysokiej szczelności czy ochrony przed hałasem". PoradnikOkienny.pl to także baza wiedzy na temat dostępnych rozwiązań dodatkowych, takich jak elektryczne napędy, zamki, czujniki, klamki z kluczem czy zabezpieczenia antywłamaniowe, które w połączeniu z systemem inteligentnego domu podwyższają komfort codziennego życia.

Gdzie szukać dobrych okien?

Jak pokazują wyniki badania ARC Rynek i Opinia Rynek i Opinia, oprócz stron internetowych producentów czy rekomendacji znajomych, istotnym źródłem fachowej wiedzy są salony sprzedaży. Kupujący wysoko oceniają możliwość obejrzenia rozwiązań na miejscu, wsparcie i fachowość sprzedawców. Dlatego stronę PoradnikOkienny.pl wyposażono w interaktywną mapę salonów sprzedaży różnych producentów stolarki, które dają gwarancję pełnej wiedzy na temat okien i komponentów. Na klientów czekają przeszkoleni fachowcy, dysponujący wiedzą techniczną i informacjami na temat właściwości użytkowych i korzyści z wyboru poszczególnych rozwiązań okuć czy wyposażenia dodatkowego.  Jesteśmy przekonani, że strona PoradnikOkienny.pl będzie praktycznym narzędziem oraz wartościowym źródłem informacji w procesie zakupu okien" - dodaje Paweł Szkodziak.

Uruchomienie serwisu wspiera film promocyjny:

źródło: Roto1  Badanie Proces Decyzyjny Wyboru Okien, ARC Rynek i Opinia dla Roto , 2017