PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-10-14
Targi Warsaw Home 2019 – Innowacje Roku 2019 z okuciami Roto!
Na odbywających się w dniach 3 - 6 października 2019 r. targach Warsaw Home nie zabrakło imponujących rozwiązań okiennych z okuciami ...

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Na odbywających się w dniach 3 - 6 października 2019 r. targach Warsaw Home nie zabrakło imponujących rozwiązań okiennych z okuciami Roto. Na Wystawie Innowacji producenci stolarki zaprezentowali rozwiązania przyszłości, łączące najnowsze materiały i technologie. Konstrukcja firmy OknoPlus z systemem przesuwnym Roto Patio Inowa oraz fotowoltaiczne okno firmy Petecki z ukrytym zawiasem Roto Designo zdobyły tytuł Innowacja Roku 2019 r. Okna i drzwi z najlepszymi okuciami Roto prezentowały także firmy Team-Plast i Vetrex.

I krajowa Wystawa Innowacji, odbywająca się podczas Międzynarodowych Targów Warsaw Home w Ptak EXPO w Nadarzynie, pokazała jak będzie wyglądać przyszłość stolarki. Fotowoltaiczne okna, zmieniające przezierność szyby, nowatorskie okucia, imponujące wielkością konstrukcje i automatyka - kilkadziesiąt najbardziej innowacyjnych produktów przyciągało uwagę branży i konsumentów, szukających rozwiązań do nowoczesnego domu.Nowy typ konstrukcji przesuwnej z Roto Patio Inowa - drzwi ogrzewające wnętrze

Uwagę gości na Wystawie Innowacji, przyciągał nowy typ konstrukcji przesuwnej PVC firmy OknoPlus z perfekcyjnie szczelnym okuciem Roto Patio Inowa. Moralite Vision to produkt stworzony z myślą o wygodzie i komforcie życia. Prezentacja OknoPlus podkreślała wyjątkową lekkość działania systemu okuć, poruszających się na specjalnych wózkach. Uwagę zwracało dodatkowe doszczelnienie newralgicznego połączenia części stałej i przesuwnej, dzięki 3 aktywnym zaczepom Roto Patio Inowa. Umieszczone w skrzydłach aktywne szkło zostało zaprojektowane, tak by ogrzewać wnętrze. Szyba wykorzystująca prąd elektryczny i powłokę z tlenków może być głównym źródłem ogrzewania w budynku. Umieszczone w drugim skrzydle aktywne szkło Priva-Lite, zmieniające przezierność, pozwala na odgrodzenie się od sąsiadów przy zachowaniu wysokiej przepuszczalności światła. Konstrukcja zwyciężyła w plebiscycie zwiedzających i została uznana Innowacją Roku 2019 r.

Nowy kierunek rozwoju - fotowoltaiczne okna z okuciem Roto AL Designo

Nowatorską technologię transparentnych szyb z wykorzystaniem szkła fotowoltaicznego zaprezentowała firma Petecki w oknie Future Energy Line. Niewidzialne dla oka kropki kwantowe absorbują promieniowanie UV lepiej niż wykorzystywany w fotowoltaice krzem. Są przy tym bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Okno Future Energy Line gwarantuje ponadnormatywne parametry izolacyjności cieplnej, spełniając wymagania budownictwa pasywnego i energooszczędnego. W celu uzyskania maksymalnej szczelności zastosowano w nich ukryty zawias Roto AL Designo. Schowany całkowicie w profilu eliminuje mostki termiczne okucia i zwiększa szczelność okna, a także jego atrakcyjność wizualną. Okno Future Energy Line zostało uhonorowane tytułem Innowacja Roku 2019 głosami branży stolarki.

Więcej światła i komfortu dzięki ukrytym okuciom Roto NT Designo

Ukryte okucia Roto były też elementem nowej konstrukcji prezentowanej przez firmę Vetrex w przestrzeni Warsaw Home. Nowość - okno LUM'UP zostało stworzone z myślą o maksymalnym dostępie światła dziennego, poprawiającego komfort i samopoczucie domowników. Nowe okno z niskim profilem skrzydła i bardzo wąskim ruchomym słupkiem wpuszcza do pomieszczenia do 27% słońca więcej. Dla lepszego efektu zastosowano w nim okucie z ukrytymi zawiasami Roto NT Designo oraz klamką umieszczoną centralnie na środku słupka. To unikatowe rozwiązanie zwiększa powierzchnię przeszklenia i nadaje oknom atrakcyjny, elegancki wygląd. Na stoisku Vetrex zainteresowaniem cieszyły się nowoczesne przesuwne drzwi tarasowe z okuciem Roto Patio Alversa PS Air Com. Oprócz lekkiego intuicyjnego otwierania, pozwalają na uchylenie skrzydła i komfortową wentylację pomieszczeń.

Entuzjaści dobrego designu - najmodniejsze drzwi tarasowe z Roto Patio Alversa

Entuzjastycznym przyjęciem podczas tegorocznej edycji targów cieszyła się imponująca ekspozycja przygotowana przez firmę Team-Plast. Producent drzwi i okien z PVC z daleka przykuwał uwagę nowatorską konstrukcją o wysokości 6 metrów marki Panoramah. Także prezentowane na stoisku drzwi balkonowe z niskim progiem zachwycały jakością i unikatowym designem . Wykorzystana w nich niezawodna technologia okuć Roto, zapewnia komfortowe wyjście na taras i łatwą obsługę. Zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami - w pokrytych satynową okleiną profilach w najmodniejszych barwach - są odpowiedzią na wyzwania nowoczesnej architektury XXI wieku.

Organizatorem I krajowej Wystawy Innowacji był magazyn Forum Branżowe. Tegoroczną edycję targów w Nadarzynie odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy gości- architektów, deweloperów i inwestorów indywidualnych.

źródło: Roto