PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2020-05-06
Próg SIEGENIA ECO PASS SKY axxent nagrodzony w konkursie Red Dot Award
Całkowicie zlicowany z podłogą próg SIEGENIA ECO PASS SKY axxent został wyróżniony nagrodą "Red Dot: Best of the Best 2020".

SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o.
ul. Ossowskiego 64
46-203 Kluczbork

tel. 77 447 77 00
fax 77 447 77 20
info-pl@siegenia.com
www.siegenia.com/pl

» więcej o firmie

Całkowicie zlicowany z podłogą próg SIEGENIA ECO PASS SKY axxent został wyróżniony nagrodą "Red Dot: Best of the Best 2020" za swój pionierski projekt.

„Spośród 6500 zgłoszeń nadesłanych łącznie z 60 krajów tylko 1 procent produktów otrzymało to wyróżnienie. Jest to najwyższe odznaczenie w kategorii "Red Dot Award: Product Design 2020" przyznawane wyłącznie przełomowym rozwiązaniom, przez międzynarodowe jury złożone z ekspertów z najróżniejszych dziedzin. Tym bardziej cieszymy się z przyznanej nagrody", relacjonuje Christoph Scheuring, Produkt Manager PORTAL w firmie SIEGENIA. "Pracując nad konstrukcją naszego progu do drzwi tarasowych w systemie podnoszono-przesuwnym, staraliśmy się tworzyć nowe standardy zarówno pod względem designu i wykończenia, jak i pod względem maksymalnie wyrównanego przejścia z zapewnieniem profesjonalnego uszczelnienia i odprowadzenia wody. Nagroda "Red Dot: Best of the Best 2020" jest niezbitym dowodem na to, iż osiągnęliśmy zamierzony cel."

Niepowtarzalne wzornictwo i perfekcyjne połączenie

Próg ECO PASS SKY axxent jest montowany na równo z posadzką i zapewnia przejście całkowicie wolne od barier architektonicznych. Kolejną jego zaletą jest niepowtarzalne wzornictwo, podkreślające urok ogromnych przeszkleń z profili drewniano-aluminiowych. Jest to zasługa między innymi wizualnego dopasowania drewnianej listwy progowej, w której umieszczona jest szyna jezdna do profili ramy lub koloru podłogi. Atrakcyjna jest również sama konstrukcja stałego skrzydła: minimalistyczne profile pozwoliły na maksymalne zwiększenie udziału przeszklenia i ilości naturalnego światła w pomieszczeniu, natomiast od dołu szyba płynnie łączy się z progiem i powierzchnią podłogi tworząc eleganckie dopełnienie. Pełną harmonię zachowano również od zewnętrznej strony drzwi tarasowych. Elegancka kratka odprowadzająca wodę z obszaru progu płynnie łączy się z rynną odprowadzającą, a wykończenie progu idealnie komponuje się ze strefą zewnętrzną.


SIEGENIA ECO PASS SKY axxent umożliwia realizację konstrukcji podnoszono-
przesuwnych z profili drewniano-aluminiowych z całkowicie zlicowanym
progiem, które wspólnie tworzą prawdziwy, designerski majstersztyk.

Mocną stroną ECO PASS SKY axxent jest także wysoki poziom bezpieczeństwa i sposób połączenia z elementami konstrukcyjnymi. Zarówno próg jak i okucia PORTAL HS do konstrukcji podnoszono-przesuwnych spełniają najwyższe wymagania w zakresie ochrony przeciwwłamaniowej: całkowity brak barier w przejściu jest możliwy nawet w klasie RC2. Dodatkowe produkty uzupełniające w postaci osłony pogodowej oraz systemu drenażowego skutecznie chronią przed wilgocią i dbają o odprowadzenie nadmiaru wody z progu. Montowane od zewnątrz profile uszczelniające, a także ukryte pod progiem profile cokołowe, ograniczają przenikanie ciepła nawet w miejscach, których nie widzimy.

Od czerwca w Muzeum Red Dot Design

ECO PASS SKY axxent można zobaczyć od 22 czerwca na ekspozycji w Muzeum Red Dot Design w Essen. Na pięciu piętrach o powierzchni 4000 metrów kwadratowych prezentowane są wyjątkowe produkty, które przez lata były wyróżniane przez jury w konkursie Red Dot Design Award.

Zdjęcie główne:
Całkowicie zlicowany próg SIEGENIA ECO PASS SKY axxent został wyróżniony nagrodą  "Red Dot: Best of the Best 2020" za swój pionierski projekt. Nagroda ta jest najwyższym wyróżnieniem w konkursie "Red Dot Award: Product Design 2020".

źródło: SIEGENIA