PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2020-06-08
SOUDAL poszerza ofertę o preparaty do skutecznej dezynfekcji
Asepter SF skutecznie dezynfekuje małe powierzchnie odporne na działanie alkoholu, takie jak klamki, poręcze, różnego rodzaju uchwyty ...

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Z uwagi na wzrost zapotrzebowania na środki dezynfekujące firma Soudal, która należy do czołowych dostawców materiałów chemii budowlanej na rynku międzynarodowym, rozpoczęła produkcję bakteriobójczych i wirusobójczych preparatów Asepter do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Prawidłowa dezynfekcja nie tylko rąk, ale również przedmiotów codziennego użytku i większych powierzchni w naszym otoczeniu stanowi jeden z podstawowych sposobów na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się infekcji bakteryjnych i wirusowych. Zachowanie szczególnej ostrożności w tym zakresie będzie konieczne jeszcze przynajmniej przez kilka kolejnych miesięcy. Im częściej przeprowadzamy dezynfekcję rąk i powierzchni, z którymi mamy styczność, tym lepiej chronimy siebie i innych przed szkodliwymi drobnoustrojami. Niezwykle istotne jest przy tym stosowanie odpowiednich preparatów. Aby zwiększyć dostępność skutecznych środków do dezynfekcji, firma Soudal opracowała płyny i spraye Asepter, które posiadają właściwości  bakteriobójcze i wirusobójcze. Produkty trafią na krajowy rynek z początkiem czerwca.

W preparatach Asepter substancją czynną jest alkohol w stężeniu o najwyższej efektywności biobójczej. W rezultacie zapewniają one prawie 100% eliminację wirusów i bakterii. Ich zaletą jest również szybkość działania - skutecznie dezynfekują już po 30 sekundach od momentu zastosowania. Wszystkie preparaty Asepter uzyskały niezbędne pozwolenia w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, co potwierdza ich wysoką jakość.

Asepter SF i Asepter AERO przeznaczone są do dezynfekcji  powierzchni niemających kontaktu z żywnością. Asepter SF dostępny jest w postaci płynu i skutecznie dezynfekuje małe powierzchnie odporne na działanie alkoholu, takie jak klamki, poręcze, różnego rodzaju uchwyty i inne często dotykane przedmioty. Z kolei Asepter AERO to preparat dezynfekujący w postaci aerozolu pod ciśnieniem, który dociera do wszelkich zakamarków oraz łatwo, szybko i równomiernie rozprowadza się po dużych powierzchniach. Spray ten idealnie sprawdzi się np. przy dezynfekcji elementów wyposażenia stanowisk pracy. Nową linie produktów Soudal uzupełnia Asepter HD - płyn dezynfekujący do rąk, który dzięki zawartości gliceryny kosmetycznej dodatkowo nawilża skórę dłoni i zapobiega jej nadmiernemu wysuszeniu.

Preparaty Asepter firmy Soudal są gotowe do użycia i wyjątkowo wydajne. Podczas dezynfekcji należy stosować się do zaleceń producenta.

źródło: Soudal